Esileht > Uncategorized > Weekend Baltic 2017

Weekend Baltic 2017

Panin konkreetse pealkirja, et need, kes sellest festivalist mitte kõigevähematki teada ei taha, ei peaks end kogemata lugemisega vaevama. Kuigi ma luban, et väga pikka juttu ma ei tee, sest ma põhimõtteliselt käisin vaatamas ainult neid artiste, kes mulle väga meeldivad ja muu pole oluline. Jah, ma käin Weekendil muusikat kuulamas. Päriselt. Jah, ma tean, et ma olen tugevas vähemuses, kui mitte ainuke.

Kuna ma neljapäeval olin kõigepealt tööl ja siis käisin trennis ja alles ükskord väga õhtul sain aega linna minna, siis nägin ma täpselt kolme artisti. Kõigepealt pealaval Alesso, kellest ma mäletan peamiselt vaid seda, et kasutuses oli väga palju lasereid ja mitte ainult rohelisi, vaid ka punaseid, siniseid, lillasid ja valgeid. Kuna mulle väga meeldivad laserid, siis olin rahul. Ma muidu suur Alesso fänn ei ole. Järgmiseks mängis Weekend laval selline mees nagu Tchami, ja see oli karm andmine. Muide, kõige lahedamat muusikat mängitakse Weekendil alati väiksematel lavadel. Selle aasta Future lava (see kõige väiksem) oli sel aastal ka tõeline church of sound. Aga kui nüüd tagasi tulla pealava juurde, siis neljapäeva lõpetas Armin van Buuren. Jäin praegu mõtlema, kas vanameister Buuren lihtsalt ei avaldanud mulle sel aastal erilist muljet või varjutavad seda praegu järgnevate päevade superartistid? Mitte et halb oleks olnud, seda mitte. Aga ma nagu mäletan, et eelmisel korral üle-eelmisel aastal oli parem. Aga see “we are experiencing total blackout” trikk muidugi oli päris hea ja ehkki selle õnge vist keegi ei läinud, siis showelemendina mõjus see päris hästi.

Reede oli juba veits parem päev. Kõigepealt R3hab, keda ma täismahus ei näinud (sest sattusin sissepääsus tipptunnile vist ja värava läbimiseks läks aega 25 minutit). Aga R3hab on väga hea. Siis tuli see, mida ma olin väljakuulutamisest saadik pikisilmi oodanud – The Chainsmokers. Eelmisel suvel ma kuidagi avastasin, et jube hea bänd on. Laivis (no okei, see pole nüüd päris bänd, ikka DJ-de duo) juhtus nendega see kurb lugu, et merelt puhuv 11 m/s tuul puhus nende saundi lihtsalt minema 😀 Seega ma väga impressed ei olnud, kuigi saundi parandamiseks piisas, kui hoida rohkem lava maapoolsesse külge. A no tore oli ikkagi. Weekend laval oli Valentino Khan, see oli ka lahe mees. Aga siis tuli jälle minna pealavale, sest üles astusid minu sõbrad Tungevaag & Raaban. Arvestades seda, mitu korda kumbki neist mu Instagrami pilte laikinud on (rohkem kui korra viimase paari aasta jooksul), siis võib vist juba nii öelda küll. No ja kuna nad mängisid ka remixi sellisest loost nagu “Swalla”, mis mulle teadupärast hullult meeldib, siis ilmselgelt siin ikka midagi on. Miks mul on endal kõike seda nii piinlik kirjutada? 😀 No ja siis ühel hetkel hakkas vihma sadama. Kehvade ilmastikutingimustega on inimestel mingi loomuomane sund kokku koguneda ja nii ma Knife Party ajaks kuidagi väga lava ette sattusingi. Või no suhteliselt lava lähedale. Sa issand jeesus, KUI HEA on Knife Party!!! Kuna paduvihma sadas ja endiselt oli tuul 11m/s, siis neil läks korra ka päriselt vool ära, ilma showelementideta. Aga korraks. Siis läks küte edasi. Muide, kunagi, kui ma Pendulumi laivis nägin, sadas samamoodi padukat ja see oli üks lahedamaid laivielamusi kui elus, sest ka Pendulum on kohutavalt, kohutavalt hea. (Knife Party on Pendulumi nö. jätkuprojekt, sellest see side). Ja siis ma läksin ära koju ja hiiremaskiga Kanada tipp-DJst ma ei tea midagi, sest tol hetkel ei olnud mul elus enam mitte midagi rohkemat vaja, sest Knife Party oli nii hea, et ma olin valmis kasvõi kohe ära surema ja ma poleks midagi rohkem soovinud 😀

Kolmandal päeval oli tuul endiselt 11 m/s ja kes kunagi elus pole rannas käinud, siis sellele ma võin öelda, et liivarannas selline tuul tähendab seda, et see liiv on sul absoluutselt igal pool, kaasa arvatud joogi sees ja eriti mõnusatel hetkedel piitsana näos. Fun times. Aga spoiler alert, viimasel päeval vihma ei sadanud. Viimase päeva artistidest. Cartoon, kes eelmisel aastal täielikuks üllatuslemmikuks osutus, aga sel aastal eriti suurt üllatust enam ei valmistanud. Chase & Status, mis valmistas üllatuse sellega, et paiskas mu hoobilt ajas kakskümmend aastat tagasi tolleaegsetele reividele (ma mõnel ikka isegi käisin). Jälle see issand jeesus KUI HEA moment. Ja kogu asja lõpetuseks Martin Garrix, kes on endiselt nii noor (kuigi ta on vahepeal lausa 21-aastaseks saanud), nii nunnu ja nii andekas. Garrix mängis 20 minutit kauem kui ette nähtud ja oli täpselt nii hea nagu alati.

Aga et asi liiga positiivseks ei kisuks, siis ma pean siiski ära mainima, et Weekendi publik on absoluutselt traagiline. Suures plaanis on keskmine selle festivali külastaja umbjoobes röökiv oss. Kuna mul pole varem elus ossidega eriti kokkupuuteid olnud, siis olen ma juba kolmandat aastat täiesti hämmingus, miks nad lakkamatult röögivad? Ajuehituses mingi spetsiifika? Ma olen elus ikka igasugu suurüritusi ja festivale väisanud, tõsi küll, rockmuusika võtmes ja kuitahes purjus üks keskmine metalimees ka ei ole, mitte keegi neist ei röögi niimoodi. Me ei räägi esinejale kaasakarjumisest või millestki sellisest, oh ei. Täitsa suvalises kohas suvalisel hetkel karjast (sest oss ei liigu kunagi üksinda, ikka karjas) ärajoonud häälega täiest kõrist röökivatest ossidest. Täielik müstika. Antropoloogiline mõistatus. Samas jällegi need inimesed, kellega ma vestlema juhtusin, olid küll samamoodi umbjoobes, aga see-eest sõbralikud ja osad isegi eestlased. No ja osad inimesed on niikuinii lihtsalt naljakad, nagu näiteks see noormees, kes kahe lava vahelises liikumiskoridoris ühel hetkel äkki joogi sõbra kätte surus: “Hoia korra! Ma teen ühe kukerpalli!” Ja tegigi. “Tee veel!” innustasid ümberkaudsed. “Ei! Ma ju ütlesin, ma teen ühe!”

k.

Advertisements
Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: