Esileht > Uncategorized > Can’t live without music

Can’t live without music

Mis on kõige kurvem heli, mida sa jõusaalis kuulda saad? See, kui su kõrvaklapid teevad selle hoiatava piiksu, et nende aku hakkab kohe tühjaks saama. See tähendab, et on suur tõenäosus, et pead edasise trenni ilma oma hoolikalt valitud muusikalise taustata tegema. Ja see võib olla parimal juhul tüütu, halvimal juhul… eriti tüütu. Ma ei tahaks nüüd liigselt dramaatiliseks ka muutuda, eksole. Aga nii on. Ma leidsin eelmisel talvel kaks aspekti, mis aitasid mul jõunäitajaid mitte just nüüd hüppeliselt, aga siiski mõnusalt tõsta – kreatiin ja õige playlist.

Millalgi septembris arvasin millegipärast, et võiks harjutada end ilma muusikata jooksma. Ühest küljest ma näen sellel postiivseid aspekte – vähem asju kaasas tassida. Teisalt ma jällegi ei tea, ma ei tunne end sugugi kindlalt, minnes kodust mitmeks tunniks potentsiaalselt 10+ kilomeetri kaugusele ilma telefonita. Ma lihtsalt ei julge. Ja kui mul see telefon niikuinii juba kuskil küljes peab olema, siis ma võin samahästi juba kõrvaklapid ka kaasa võtta ja muusikat kuulata. Jooksmise puhul ongi kõige tüütum see telefoni kaasavõtmine, sest mingil minu jaoks täiesti arusaamatul põhjusel ei suuda spordiriiete tootjad panna jooksupükstele taskuid külge. Aga noh, vöökott on pikamaajooksja elu tõsiasi niikuinii.

Septembris suutsin siis joosta täpselt ühe pika jooksu ilma muusikata ja issand kui õudne see oli. Monotoonset, igavat ja nüri asja saab sellega teha VEEL monotoonsemaks ja igavamaks. Ma ikka täiesti imestan iga kord, kui ma näen, kuidas inimesed jooksevad ilma kõrvaklappideta ja mulle ei mahu pähe, kuidas nad suudavad? Mina ei suuda. Okei, mingi väikese pooletunnise otsa kannatan veel ära, aga sellest pikemalt… mkmm. Ma olen kuulnud küll, et inimesed kasutavad jooksmist mingiks “oma mõtete mõtlemiseks”, aga mina päris ausalt küll ei suuda end mingite mõtetega nii pikalt lõbustada. Mul muidugi pole kombeks ka eriti mingite asjade üle mõelda, võibolla peaks proovima… aga see tundub liialt keerukas. Milleks asjatult vaeva näha. Kusjuures on empiiriliselt tõestatud (st ma ise olen endale erinevates situatsioonides empiiriliselt tõestanud), et ilma muusikata on palju raskem joosta. Miks ma peaks seda niigi kurnavat tegevust enda jaoks veel raskemaks tegema?

Jõusaalis jällegi on mul see probleem, et seal on tavaliselt peale minu veel ka teisi inimesi ja ma lähen hullult närvi, kui ma pean pealt kuulma teiste inimeste omavahelisi vestlusi. Ma kuulen töö juures niigi 8 tundi järjest igasugu lakkamatut möla ja ma lihtsalt ei jaksa rohkem. Eriti kui saalis viibib seltskond nooremapoolseid meesterahvaid, kelle vestlusest 80% moodustavad türi, paide ja viljandi. Võibolla ma olen mõttetu esteet, aga ma päriselt ei soovi seda ropendamist pealt kuulata. Teine lakkamatult plädisev kontingent on tibid, need on lihtsalt tüütud. Ma pole nende suhtlusmoodusest ka veel päris täpselt aru saanud, sest need räägivad kogu aeg kõik korraga ja üksteisest üle. Ma siis parem topin klapid kõrva. Need mu Aliexpressist tellitud bluetooth klapid on veel selles suhtes ka väga head, et neil on päris adekvaatne mürasummutus. Ja need on praktiliselt esimesed klapid mu elus, mis seisavad mul kõrvas ilma igasuguste probleemideta! Ma ei jaksa end oma ostu eest ära kiita. Ütleme nii, et oma hinna (mingi alla 15 euro olid) on need juba mitmekordselt tasa teeninud.

Kui ma joostes eelistan kuulata sellist upbeat, mainstream-EDMi, siis jõusaalis ma kuulan reeglina hiphoppi. Muide, ma lugesin hiljuti, et olla tehtud mingisugune uuring, mille tulemusena selgus, et inimestel, kellele meeldib hiphop, on suurem tõenäosus psühhopaatsetele kalduvustele. Eriti oli välja toodud Eminem. Ma ei tea, mulle väga Eminem meeldib. 😀 Sellist asja olen ma ka internetist lugenud, et ühe teise uuringu kohaselt olla psühhopaatseid kalduvusi ka neil inimestel, kes eelistavad musta kohvi. Ma olen täiesti kindel, et kui piisavalt palju uuringuid läbi viia, siis kindlasti saab sama tulemuse paljude muude asjadega, mis mulle meeldivad – Apple tooted, maapähklivõi, must värv jms.

k.

Advertisements
Rubriigid:Uncategorized
 1. oktoober 10, 2017, 3:08 p.l.

  Kas ma saan õigesti aru, et sul on kõrva pistetavad kõrvaklapid, mitte nagu actual klapp klapid? Mismoodi need müra summutavad? Kas inimeste juttu ka summutavad? Neil ei saa ju olla aktiivne mürasummutus (active noise cancellation)?

  Ma uurin, sest ma just ostsin endale ANC-ga kõrvaklapid (klapid, mitte nööbid) ja need ei summuta üldse inimmöla 😦 Nii närvi ajab. Ma just selleks ostsin, et näiteks lennujaamas ja kohvikus inimeste loba ignoreerida, aga see ei tööta. Okei, kui muusika üürgab, siis see ei häiri, aga ma tahaks niimoodi, et paned klapid pähe ja kuulad vaikust. Ja tahaks odavalt. Mitte 300 euro eest.

  Õudne kooner olen 😀

  • Klari
   oktoober 10, 2017, 3:37 p.l.

   Kõrvasisesed jah, aga muidugi mitte ACNiga. Kui muusika ei mängi, siis kuuled ikka kõike. Ma mõtlesin siin seda, et kui muusika mängib, siis ümbritsevat eriti ei kuule, erinevalt paljudest teistest klappidest, mis mul olnud on.

 2. oktoober 10, 2017, 9:51 p.l.

  Aga kas sa sellisele telefonikotile pole mõelnud, mis õlavarre külge kinnitatakse? Mul pole sellist küll kunagi olnud, kuid ma ei käi jooksmas ka. Olen näinud piltide peal, kus sportlikud inimesed jooksevad kõrvaklapid peas, tundub mugav.

  See türi, paide, viljandi värk. Kuulsin seda esimest korda umbes kuu aega tagasi ühes seltskonnas ja mõtlesin, et vaja kasutusele võtta – mul tulevad needsamused sõnad vahel väga kergesti üle huulte. Aga siis läks lõpp meelest ära ja kuskilt otsida ka ei osanud. Paide ei kõla ju nagu pu** ja Viljandi nagu vi**. Mis on mõnes mõttes asja puudus, sest kui huulile tuleb pu**, siis keel seda Paideks enam ei keera. Siis pigem aitab välja vana hea putkavaht. Viljandi asemel pigem, ma ei tea… Vitebsk? Ainult need, kelle põhivandesõna on tür*, neile on sellest mingit kasu.

  Tean, et see on algselt mingist Eesti telesarjast, kuid kuna ma Eesti telekanaleid ma ei vaata, siis ei oskaks seda ka kuskilt otsida. Väga informatiivne ja õpetlik blogipostitus!

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: