Esileht > Uncategorized > Blogimisest natuke

Blogimisest natuke

WordPressil on selline kena väärtus, et see näitab lehe külastatavust ja muud statistikat. Ma ikka iga päev käin vaatamas, mitu klikki päevas tuleb. Kuna mul on väga tundmatu ja vähekülastatav blogi, siis üle saja naljalt ei tule, aga isegi see hämmastab mind tihti. Et üldse mingi sada inimest käib lugemas, mida ma kirjutan. Ma ei kirjuta ju mitte midagi huvitavat. No see eelmise nädala postitus, kus ma lisaainetest kirjutasin, sai 200 klikki. Muidugi, ega see pole mingi raketiteadus – kui tahad palju klikke, pead kirjutama narkootikumidest ja seksist. Või millestki muust sama põnevast. Kahju, et mu postitus täiesti legaalse ja toidupoes müüdava toote põhine oli, võibolla oleks veel rohkem klikke saanud. Seksist ma vist kirjutama ei hakka, ma arvan.

Tundmatu ja vähekülastatav blogi on mul sellepärast, et ma ei reklaami seda mitte kusagil, poleks Tikri blogrollis mu linki, oleks mul ilmselt kaks lugejat päevas. Kui sedagi. Blogi reklaamimisega ei tegele ma just sellepärast, et õudsalt kedagi huvitab, kui palju ma trenni teen ja millist hiina või korea popstaari parasjagu fännan. Ma muidugi saan aru, et 90% kõikidest teistest maailma blogidest on täpselt sama mõttetud ja ega ma ei tahagi olla mingi kuulus blogija või midagi, sest kui ma tahaks, küll ma endale mingit reklaami oskaks teha. Aga ma ei taha. Ma olen sellest varemgi kirjutanud, et ma päriselus häbenen oma aastatepikkust blogimisharjumust täiega 😀 Ja seda isegi seksist kirjutamata!

Mul oli tegelikult mingi mõte selle postitusega seoses veel, aga ma loen siin paralleelselt postkastis jooksvat kirjavahetust mingite ukraina renditöötajate teemal ja mul tuli samaaegselt meelde, kuidas ma kaks nädalat tagasi olin sunnitud vene keeles vestlema ja kui hirmus see oli, sest mu vene keele oskus on väga nigel. Aru saan (ikkagi koolis 12 aastat õppinud), aga kui rääkida on vaja, tulevad sõnad igas muus keeles enne meelde.

Ahjaa, tegelikult sellest tahtsin kirjutada, et mind ennast veidi häirib, et mul millestki kirjutada pole. Reklaami teha ei taha ja midagi öelda ei ole, aga seda tahaks ikka, et inimesed loeks. Kasvõi need sadakond, kes siia ära eksivad. Eelmisel sügisel umbes samal ajal oli mul sama häda ja siis ma tegin sellise 30 päeva väldanud challenge’i, et iga päev oli etteantud teema. See oli tore küll. Võiks seda korrata, aga ma pole leidnud head teemakogumikku, mis eelmise aasta oma väga ei kordaks.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. Minna Sjuteist
  oktoober 17, 2017, 1:13 p.l.

  Ma loodan, et leiad mõne 30päevase väljakutse kirjutamiseks, siis saan snitti võtta.

 2. minukookruulib
  oktoober 17, 2017, 4:43 p.l.

  Mina loen feedlys, nii et minu klikke statistikasse ei jõua. Ja minusuguseid on kindlasti veel 🙂

  • Klari
   oktoober 17, 2017, 6:15 p.l.

   Jaa, kindlasti, sest ma ise loen ka paljusid blogisid feedidena 🙂

 3. Evelin
  oktoober 17, 2017, 4:50 p.l.

  Päevakajalistel teemadel sa vist ei kirjuta, kuigi võiks. Tarka inimest on ikka hea kuulata/lugeda.
  Võta nt. iga päev CNN/err/delfi esiuudis ja kirjuta oma seisukoht. Oleks väga hea lugemine.

  • Klari
   oktoober 17, 2017, 6:18 p.l.

   Ha-haa… ma pole iial elus väga uudiseid lugenud/vaadanud/kuulanud ja isegi kui ma juhtun neist midagi lugema, siis puudub mul päevakajaliste teemade kohta absoluutselt igasugune arvamus (sest mind jumala siiralt ei huvita 90% maailma asjadest). Sellest küll mingit väga huvitavat blogi ei saaks.

 4. oktoober 17, 2017, 10:06 p.l.

  Mul oli kunagi Bloggeris blogi ja seal sai lisada välise trackeri. Nii oli võimalik vaadata, millistelt IP-aadressidelt külastajad on tulnud, kes mis lehte täpselt vaadanud on jne. WordPress seda ei võimalda ja praegu tunnen, et ongi parem. Ma ei taha teada, kes mu blogi loevad, mõte sajast tundmatust inimesest tekitab hirmu.
  Aga muidu on nii, et kui keegi ilma kirjavigadeta ja ladusalt blogi kirjutab, on minu süda juba pooleldi võidetud, ükskõik siis mis teemadel ta kirjutab. Kui tal on hea huumorimeel, siis seda enam.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: