Esileht > Uncategorized > Brändid, need brändid!

Brändid, need brändid!

detsember 29, 2017 Lisa kommentaar Go to comments

Olen siin viimasel ajal (ehk eile ja täna) lugenud juba mitut blogipostitust brändide teemadel (mis minu maailmas tõlgendub väiteks “kõik kirjutavad”), nii et ilmselgelt on tegemist jälle mingi teemaga, mille kohta ma kahjuks siiski ei tea, millest see üles tõmmatud on või mis värk sellega toimub. Äkki jõuludega seotud? Keegi sai käekoti jõuluvana käest? Ma ausalt ei tea. Kotid olid muidu teemaks küll. Originaalid ja võltsingud ja mitu õmblust õigel Chanelil ikka täpselt peab olema. Ja kes üldse ostaks teadlikult võltsingut ja miks.

Mina muidugi hakkasin tegelikult kirjutama seda, kuidas ma ei saa aru, et keegi üldse kulutab raha kuulsate brändide originaaltoodangu peale, sest et kui jätkata käekottide teemadel, siis näiteks maailmakuulus Birkin bag, eksole, maksab mingisugune… tuhandeid eurosid. Käekott. Küllaltki kole veel, mu meelest. Et kui kõvasti ma peaksin kuskilt kukkuma, et nii mõttetu asja eest selline raha välja käia. Aga siis ma sain aru, et selline mõtteavaldus mu poolt oleks ülimalt silmakirjalik, sest samamoodi mõtlevad paljud kahtlemata minu kohta – ostab Apple tooteid, täitsa lollakas, on olemas oluliselt odavamaid arvuteid ja telefone, mis sama töö ära teevad. No ja vot nii ongi. Käekotid jätavad mind jumala külmaks, aga arvuti ja telefoni eest maksan rõõmuga kolmekordseid summasid, peaasi et õuna pilt peal oleks. Ja nüüd ma saan aru küll, et samamoodi nagu mina täiesti siiralt ja ausalt ei ole nõus teiste tootjate arvuteid ja telefone kasutama, sest ma lihtsalt EI OLE NÕUS, on maailmas palju inimesi, kes sama siiralt ja ausalt ei soostu oma asju panema mingisse suvalisse no-name käekotti.

Jah, ei ole nii mustvalge ja lihtne see maailm, nagu ma arvasin, et mina mingitest brändidest ei hooli ja pole eluski nõus üle 10 euro ühegi asja eest maksma. See, et mind jätavad väga ükskõikseks tavalised naiste seas levinud brändikultused, ei tähenda, et ma kaubamärkide suhtes immuunne olen. Käekottidest on mul jumala savi, aga Vansi jalatsiriiulite ees käin minagi poodides nutmas ja sellest, mitu paari Nike tosse mul on, ei taha ma üldse rääkida. Mulle lihtsalt meeldivad teised brändid, tuleb välja. Ükspäev vaatasin minu ees kõndiva naise Desigual’i mantlit ja mõtlesin omaette, et on ikka jube (no on jube!), aga Vansi classic old skool mustvalge tennisemudel kummitab mind isegi juba unenägudes. Need muidugi ei maksa tuhandeid eurosid, aga siiski piisavalt palju, et mul neid siiani pole.

No ja siit selgubki, kes ostab võltsinguid ja miks. Mina näiteks, sest ma ei raatsi ühe absoluutselt perfektse tennisepaari eest ca 70 eurot maksta. Ei, ma ei ostnud mingeid järeletehtud Vanse endale, nii meeleheitel ma ka pole ja kui ma juhtun kusagil neid musti old skool Vanse trehvama, siis ma ilmselgelt ostan nad endale ära, sest mul on Vansi käimasid varemgi olnud ja mul pole tegelikult nii kahju nende eest kõvasti rohkem raha maksta, kui oma talvesaabaste eest. Aga vaata, kuskil on piir. Mulle koledamal kombel meeldivad ka Off White pusad, aga kuna nende hinnad jäävad kuskile sinna 500 euro kanti, siis ilmselgelt ei hakka ma endale sellise raha eest mingit pusa ostma. See oleks ikka täiesti arulage. Ma tellisin endale Hiinast ühe niinimetatud Off White pusa, mille hind oli 15 eurot, nii et ilmselgelt on asi originaalist väga kaugel. Ma tean täie kindlusega ka seda, et kui ma selle pusa kätte saan, siis pole mul õrna aimugi, kas triibud on õige laiusega ja õige nurga all või näeb see asi kilomeetri kaugusele täiesti feik välja. Ja mul on sellest ka üsna ükskõik, sest et… ma ei tea, on lihtsalt. Et kui on keegi, kes välise vaatluse alusel suudaks kohe aru saada, et mul on seljas võltsitud Off White, sellest aru saaks, siis nagu… Vahet pole ju? Ma ostsin täiesti teadlikult täiesti ilmselge võltsingu kuulsast brändist, maksin selle eest naeruväärselt vähe raha, who cares?

Mu meelest võltsingutega on see lugu, et kui sa saad tegelikult ka petta – maksad Chaneli koti eest tuhat eurot näiteks ja saad pärast õmblusi lugedes aru, et äkki ei olegi originaal – siis on muidugi jama. Ma ka ei tahaks täishinnaga toodet ostes petta saada. Muidugi ma ei hakkaks ka elades endale mingit Chaneli kotti ostma. Mul on niigi probleem sellega, et mul oleks mingit uut kotti vaja, aga poes on kõik väga nõmedad. Kust saab mingi normaalse koti? Ma ei tea kahjuks, milline see olema peaks, soovitatavalt mitte nõme.

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: