Esileht > Uncategorized > 2018. aasta võistluskalender

2018. aasta võistluskalender

Aasta on juba 11 päeva kestnud, aga ma pole veel üldse teinud ühe korraliku spordiblogi kohustuslikku osa ehk siis vastalanud aasta võistluslikke eesmärke hõlmavat postitust. Muidugi ma ei tea, kas mul ikka on spordiblogi. Ilmselt on, sest muudest asjadest kirjutan ma veel vähem.

Panin just praegu endale notes’idesse kirja neid võistlusi ja registreerimistähtaegu, et lolli peaga liiga kaua ei muneks ja veel rohkem maksma ei peaks. Jooksuvõistluste osalustasud on rämedad, et te teaksite. Kui teil pole siiani mingit võistlustel jooksmise kommet tekkinud, siis katsuge sellest hoiduda.

Praeguses plaanis on sellised võistlused.

15.04 – Rannametsa Luitejooks, 8,3 km: kevadine avapauk Baltimaade kõige kõrgemate luidete otsas turnides ja suure tõenäosusega ainus kord aastas, kus ma metsa satun. See on väga mõnus jooks väga ilusas männimetsas (tuletage mulle seda meelde, siis kui ma parasjagu kaheksandal kilomeetril 33 meetrit mäkke pean ronima ja seejuures ära surra tahan). Eelmisel aastal oli sel päeval lumetorm. Eks näis, millega sel aastal kostitatakse.

19.05 – Maijooks, 7 km: ma ei suuda siiani otsustada, kas võtta ajavõtuga distants või ilma ajavõtuta… eelmisel aastal kuulsin kõlakaid, et ilma ajavõtuta olla vähem rahvast olnud, aga mul on seda raske uskuda, sest osalejate koguarv on siiski 15 000+. Maijooks jooksuelamusena on iga kord olnud ülimalt rõve, aga mulle tohutult meeldib see üritus ise ja ma jubedalt tahaks sellest osa saada ikka, mis siis, et joosta on seal väga halb 😀

22.06 – Võidupüha maraton, 21,1 km: pole midagi meeliülendavamat, kui joosta Võidupüha maratonil Eesti Vabariik 100 raames. Stardipaik on mu kodust umbes 5 kilomeetri kaugusel ja ma väga loodan, et sel aastal on osalejaid ka palju ja igat masti. Mul nimelt on reaalne hirm jääda sellel võistlusel rajale sõna otseses mõttes kõige viimaseks. Eelmiste aastate lõpuprotokollide lugemine on sellele hirmule aluse pannud. Aga kui mitte sel aastal see jooks ette võtta, siis millal veel? Ma nimelt pole sel üritusel varasemalt osalenud, aga vaatamas käinud olen mitmeid aastaid, sest maratonirada läbib mu kodulinna ja neilsamadel tänavatel ja kergliiklusteedel teen ma oma trenne kogu aeg.

18.08 – Eesti Ööjooks, 21,1 km – Rakvere on mulle ühe poolmaratoni võlgu. Või mina Rakverele, ma ei tea, mispidi see peaks nüüd täpselt käima. Eelmisel aastal jäin vigastuse küüsi ja pidin 10 km läbima. Sajandi äikesetormis ja kohati pahkluuni vees. 😀 Äkki tuleb sel aastal veidi parem ja ma saan Rakveres pooliku ära joosta.

2.09 – Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks, 10 km: iga pärnaka must have spordisündmus ja väidetavalt Eesti kõige kiirem 10 km jooks. Ma rohkem ei oska selle kohta midagi öelda ja eesmärke ei sea, sest…

09.09 – Tallinna Maraton, 42,195 km: maraton pidada elamus olema. Vaatame seda asja siis. Elu esimene maraton on mingisugune elamus kahtlemata, aga milline, ei julge ette arvata.

21.10 – Pärnu Rannajooks, 10 km: minu 10 km rekordivõistlus, aga mul selleks aastaks ausõna mingeid eesmärke peale maratoni läbimise ei ole. Ma ei kujuta absoluutselt ette, mida tähendab maratoniettevalmistus ja mis mu jooksuvorm kuu pärast maratoni olla võiks. Või mida see kõik üldse tähendab. Võibolla tuleb rada kõnnidistantsil läbida, kust ma tean.

29.12 – Eesti Ööjooks, talve eri, 5 km: vat see saab küll üks huvitav ettevõtmine olema. Kah EV100 eriüritus, tundub väga põnev, samas… mina teadupärast talvel ei jookse. Valikus on 5 ja 10 km, aga ma vist piirdun viiega, sest vaevalt et ma pärast Rannajooksu enam mingit jooksutrenni tegema hakkan ja võibolla on 30 kraadi külma ja üleüldse, kust mina tean. Aga joosta ma seal tahan, sest medali saab ju.

Vot selline aasta on tulemas. Põnev ja hirmutav.

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Katukas
    jaanuar 16, 2018, 8:20 p.l.

    Hei-hei!Olen su blogi mõnda aega juba jälginud ja aru saanud, et elad Pärnus?Küsin sinult, et ehk tead, kas Pärnus on olemas ka mõni harrastajate jooksugrupp, kes aasta läbi treenib?

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: