Esileht > Uncategorized > E-etteütlus 2018

E-etteütlus 2018

Nagu traditsiooniks on saanud, kirjutasin seekordki e-etteütlust ja saatsin tema suisa äragi – st kirjutasin reaalajas Vikerraadio kodulehel ja puha. Ja kui ma eelmise lause alguses mõtlesin siiralt, et kirjutan sellesinase postituse ilusas selges eesti keeles nii korrektselt, kui ma vähegi oskan, siis lause lõpuks olin sellest mõttest juba loobunud. Piisab, kui ma ühe korra aastas korrektses eesti keeles kirjutan. Kolm lauset, või kui pikk see etteütlus oligi.

Kes muljeid veel kuulda ei taha, ärge edasi lugege.

Ilma vigadeta ei pääsenud ma selgi aastal (pole kunagi pääsenud, üks-kaks viga teen alati), vigade skooriks jäigi üks. See viimase lause otsekõne algus, mis oligi mu meelest väga kummaliselt konstrueeritud lause, kuhu ma kirjutasin “Jannsen-Jakobson”, sest ma arvasin, et see on umbes nagu “mehed-naised”. Tegelikult oli “Jannsen, Jakobson” – mille jaoks on kahest osast koosnevat loetelu vaja selliselt komaga (mitte sidesõnaga “ja”, näiteks) eraldada, härrased-prouased õpetatud filoloogid? Või peaks kirjutama “härrased, prouased õpetatud filoloogid”? Nagu aru saate, irisen ma praegu oma ainukese vea pärast suhteliselt niisama, sest miks ka mitte.

Kaks kohta olid etteütluses sellised, milles ma alguses kahtlesin, enne ärasaatmist parandasin ja seega end veel kahest veast päästsin, halleluuja! Komadega läks seekord väga hästi, midagi ei olnud üle ega puudu. Ennekuulmatuid ja mu kahtlustuse alusel spetsiaalselt etteütluse jaoks väljamõeldud võõrsõnu ja erialatermineid seekord ei olnud. Nagu näiteks maailmaklassikasse kuuluvad “furšettlaud”, mida ma oma senise elu jooksul esimest ja viimast korda kuulsin 2015. aasta e-etteütluses, ja absoluutne tipp “Hari kurk”, mille olemasolus ma alates 2016. aasta märtsikuust siiani kahtlen (sest enne seda saatuslikku päeva polnud ma sellest iialgi kuulnud ja selle olemasolu pole tõestanud ka kaks viimast aastat).

Aga lõppkokkuvõttes siiski olen ma oma tulemusega väga rahul, sest nagu igal aastal, olin ma eelnevalt veits paanikas, et äkki ma ikkagi ei oska absoluutselt enam eesti keeles midagi kirjutada. Tundub, et asjalood ei ole veel nii hullud.

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: