Suvi

Kas teate, suvi on! Juhul kui te pole täheldanud seda tõsiasja, et õues on tagasihoidlikud 30 kraadi sooja. Okei, täna ei olnud, aga eile oli küll. Mai keskel!

Mulle meeldib. Ma käisin isegi eile selle 30-kraadise kuumaga õhtul kell 7 jooksmas ja ikkagi mulle meeldis. Muidugi tempo on aeglane ja pulss on kõrge ja running index arvab, et ma pole iial elus enne jooksnud, aga mis tähtsust sel on, kui on SUVI. Ma lihtsalt naudin seda praegu täiega, sest mäletatavasti eelmisel suvel oli kaks sooja päeva – üks Maijooksu ajal ja teine Ööjooksu ajal. Ja ega praegugi pole ju kindel, mis edasi saab, sest ka praeguste ilmadega peab olema valmis selleks, et jaanipäeval tuleb talvejopega lõkke ääres lõdiseda.

Ööbikud laulavad, sirelid õitsevad ja eile jooksmas käes kuulsin ma kaks korda pargis mingit kakku või ma ei tea, mis lind see sellist häält võib teha, ma arvan, et see oli mingi kakk. Mul on olemas Nike Pro lühkarite päevitusrandid ja missioon “pruuniks teiseks juuniks” on oma ajagraafikust kõvasti ees.

Vaatasin ühtlasi ka oma kalendrisse ja leidsin enda mõningaseks üllatuseks, et ilmselt on novembrikuu ainus kuu sel aastal, kus mul ühtegi võistlust ei ole. Esimene poolmaraton on umbes kuu aja pärast ja ehkki ma olen juba paanikas, sest ma ei tunne end valmis olevat, siis püüan ma end pidevalt maha rahustada, et ma ei peagi veel praegu valmis olema, sest mul on veel kuu aega aega. Maratoonarist lauanaaber valgustas mind juba ka asjaolust, et rada on raske, nii et ma arvan, et ma pean selle kuu aja jooksul vähemalt mõne korra ka maastikule (loe: metsa) jooksma jõudma, sest vastasel juhul mu 100% asfaldiga harjunud jalad on esimese viie kilomeetriga kutud. Mis juhtub niikuinii, aga siis ma oleksin selleks vähemalt valmis.

Laupäevaks, ehk Maijooksuks lubab vähemalt naaatukene inimlikumat ilma ja kui ma saaks nüüd 22. juuniks ka mingi normaalse jooksuilma tellida, siis oleks päris hea.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. juuni 11, 2018, 3:24 p.l.

  Ma arvan, et see lind oli hoopis metstuvi. Teeb niiviisi natuke nagu uhuu, aga mitte päriselt öökulli moodi. 🙂

  • Klari
   juuni 11, 2018, 4:26 p.l.

   Kusjuures võibolla tõesti, see oli selline uhhuutamise ja kurisemise vahepealne hääl, võis küll mingi tuvi olla.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: