Esileht > Uncategorized > Trenninädal 25.06 – 01.07

Trenninädal 25.06 – 01.07

Nädal peale esimest poolmaratoni sel aastal. Hirmus on see lugu, sest eelmistel aastatel oli SEB Tallinna Maratoni pooliku distants alati mu aasta tipphetk, kõige pikem distants kogu aasta jooksul ja pärast seda oli rahu majas, aga nüüd läheb edaspidi ainult hullemaks.

Esmaspäev, 25.06
Kuna ma tahtsin end liigutada, aga ilm oli niru ja viimasest jõusaali külastusest juba 16 päeva möödas, siis läksin saali. Väntasin 15 minutit ratast ja kõndisin 10 minutit lindil ja tegin mõne jõuharjutuse ka. Neutraalhaardes ühe lõuatõmbe suutsin suure surmaga isegi veel ära teha, kuigi ma arvasin, et enam ei jaksa. Tegin kükke (keharaskusega), kummilindiga monster walk’e, igasugu kerelihaste harjutusi… kõik sellised, mille jaoks jõusaali küll vaja minna pole. Aga noh, mõned siin meist maksavad 40 eurot kuus peenete kesklinna spordiklubide liikmemaksu, mis teha.

IMG_0992

Rändom pilt Maraton Eesti Vabariik 100 särgist ja medalist.

Teisipäev, 26.06
Kerge sörk 40 minutit. Klassikaline juhtum sellest sarjast, kuidas vaim on uuteks vägitegudeks juba väga valmis, aga ihu, va sindrinahk, on nõder. Ma ei mäleta, millal ma viimati nii aeglaselt jooksin – keskmine tempo 07:47. Keskmine pulss 138. Muidu iseenesest oli väga mõnus ja chill, aga jalad poleks kiiremat tempot küll kuskilt endast välja pigistanud.

Kolmapäev, 27.06
Pidin puhkepäeva tegema, aga tegelikult käisin õhtul rattaga ühe tiiru sõitmas. Lihtsalt nii ilus ilm oli, et ei raatsinud toas olla ja jalutada mulle teadupärast ei meeldi. Sõitsin 21 kilomeetrit ja aeg 01:06:12. Jah, vähe sellest, et ma jooksen aeglaselt, ma sõidan ka rattaga aeglaselt. Õnneks selleks on mul vabandus – ma sõidan mööda kergliiklusteid.

Neljapäev, 28.06
Nüüd oli puhkepäev.

Reede, 29.06
Hommikul käisin jooksmas. Mul on sel nädalal jooksukava jälgimisega veits kehvasti, aga pole hullu, niikuinii taastumisnädal. Jalad olid väga kerged ja mõnusad, aga pulss ei olnud üldse mõnus. Jooksin 30 minutit, 4,43 km, keskmine pulss 151, keskmine tempo 06:46. Ühtlasi leidsin kodust ootamatult ka täiesti uued jooksutossud. Ma kunagi ammu netist tellisin need endale, tegelikult isegi mitte jooksmiseks, vaid pagan teab milleks, aga kuna tegemist on siiski tõepoolest jooksutossuga, siis pole nendega eriti mugav olnud käia ei jõusaalis ega kuskil mujal. Proovisin siis täna lühikese otsa peal, et kuidas nendega joosta oleks. Uskumatult mõnus oli. Jumala head tossud. Nagu maast leitud (tegelt voodi alt).
Õhtul oli veel ka tantsuproov, tund ja 10 minutit.

Laupäev, 30.06
Puhkepäev. Käisin tiiru linnas Hansapäevadel, mis ootuspäraselt mind suuremas jaos lihtsalt närvi ajasid. Vaatasin mustlastantsutruppide esinemist ja kuna rahvast oli palju ja nähtavus tagapool üsna piiratud, siis mingid kaks mutti elasid mul lihtsalt nii nahaalselt seljas, et ma läksin minema.

Pühapäev, 01.06
Käisime Tartu lähistel mustlastantsu kursustel. Juba see minek ja tulek ise olid huumor omaette, sest ma ei tea Tartust mitte kõigevähematki (ma olen seal elus käinud… viis korda? Äkki?), aga õnneks on targad inimesed välja mõelnud GPS-rakendused. Tagasitulles selgus, et ma ei tea ka ülejäänud Eestimaast mitte kõigevähematki, sest ma ei tea siiamaani, kustkaudu ma koju sõitsin. Tallinnas on ikka oluliselt lihtsam käia, üks maantee ja kogu aeg sõida ainult otse. Kursused ise olid füüsiliselt palju vähemkurnavad kui ma arvasin – mul kogemus eelmisest aastast võrdlemiseks, aga mu vaene aju, mida pole kolm nädalat mitte millekski enam kasutatud… Vähemalt sain ma teada, et Nodsu on päriselt olemas 🙂

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: