Esileht > Uncategorized > Eesti Laul 2019 – osa 2

Eesti Laul 2019 – osa 2

Kuna ma olin kord juba nii loll, et kirjutasin selle esimese osa valmis, siis nüüd ma pean teise osa ka kirjutama, muidu on ka nagu nõme. Aga teate, ma ei taha absoluutselt enam neid lugusid kuulata, sest esimene sats oli nii jabur ja mul absoluutselt puudub igasugune usk sellesse, et teises pooles võiks midagi ägedamat olla.

Aga eks me näe.

Teise poolfinaali lood siis siin.

1. “I’ll Do It My Way”, esitaja Synne Valtri
First of all bitch, you ain’t Sinatra. Teine asi on see, et ma sain enamvähem kõige viimasena Eestis teada, mis nähtus on Patune Pool ja ma soovin, et ma oleks selles osas igavesti õndsasse teadmatusse jäänud. Selle kollektiivi populaarsus jääb minu jaoks ilmselt igavesti arusaamatuks. Aga noh, eelmisel aastal ma olin sunnitud oma blogipostituse jaoks Marju Länikut ka kuulama, nii et võiks veel hullemgi olla. A see lugu on muide täpselt sama, aint inglise keeles. Väga mitte minu maitse. Kannatasin lõpuni kuidagi ära. No nii isikupäratu ja mõttetu lugu, et issand anna kannatust.

2. “Strong”, esitaja Sissi
Kuulsin praegu esimest korda Sissi häält, jumala kihvt hääl on tal ju, ma ei teadnudki 😀 Laul muidu selline hästi tüüpiline popikas, aga tänu häälele päris mõnus kuulata. Täitsa nunnu, midagi pole öelda.

3. “Wo sind die Katzen?”, esitaja Kaia Tamm
Mul on selle loo kohta ainult üks küsimus – miks?

4. “Kaks miinust”, esitaja Iseloomad
Kas ma kuulen KITARRI? Uskumatu. Kui ma väga pingutan, siis see kitarr kõlab kohati nagu The Doors, ja üleüldse puhtalt kontrasti tõttu mulle juba hullult meeldib see lugu. Mis näitab juba üksjagu, sest reeglina mulle selline muusika ka eriti ei sümpatiseeri. Aga ma ütleks, et antud kontekstis on tegemist lausa hea looga.

5. “Parmumäng”, esitaja Cätlin Mägi & Jaan Pehk
Teate, ma avaldan teile ühe saladuse. Mulle absoluutselt ei meeldi Jaan Pehk. Ma olin ükskord sunnitud kuulama laivis ansamblit Kõrsikud ja see oli kohutavalt tüütu. Antud laul ei ole küll Kõrsikud, aga umbes sama tüütu ja see ei meeldi mulle, mis siis, et see ka ühena vähestest natukene eristub kõikidest teistest.

6. “Milline päev”, esitaja Lumevärv ft. INGA
Noh, taaskord seesama soft ja leebe edm, mida me juba sada korda siin kuulnud oleme. Kes selle kojta ütleski, et kvaliteetne, aga igav? Väga tabav ütlus.

7. “Pretty Little Liar”, esitaja Uku Suviste
Ma poleks iial uskunud, et sellise stiili esindaja mulle meeldib… Aga tõsiselt, kõikidest senikuuldud lugudest meeldib just see mulle kõige rohkem. Ja mulle ei meeldi üldiselt muidu üldse ka Uku Suviste! Mõtlesin natuke, mida see lugu mulle meenutab – Bondi filmide tunnuslugusid 😀

8. “Cold Love”, esitaja Kerli Kivilaan
Teate, mul on nendest esitajatest juba kõikidest täitsa kahju. Inimesed teevad loo valmis, näevad ikka veits vaeva ja puha ja siis tulen mina ja kirjutan kõikide lugude kohta, kui igav ja mõttetu see on 😀 Ehk siis… jah.

9. “Follow Me Back”, esitaja Around The Sun
See on mingi koolibänd vä? Muus osas taaskord väga ebahuvitav ja kõlab täpselt nagu väga paljud teised selle konkursi lood.

10. “Halleluja”, esitaja Lacy Jay
ESIMENE lugu, mida ma tahaks teist korda veel kuulata! Halleluuja tõesti. Mulle meeldib, et taustaga ei ole liiale mindud, vaid see on selline mõnusalt… muted. Ei, mulle tõesti meeldib see lugu. Päriselt meeldib, mitte nagu Uku Suviste lugu, mis kõlas lihtsalt teistega võrreldes veits paremini.

11. “Kui isegi kaotan”, esitaja Grete Paia
Ei. Halb.

12.”Believe”, esitaja Kadiah
Ma ei oska enam midagi kommenteerida. Peale selle, et noh, igav…

Lõppkokkuvõte – kui mul eelmisel aastal oli ikka enamuste lugude suhtes huvi, kuidas need laivis, laval ja eetris töötavad, siis selle aasta lugude suhtes mul selline huvi täiesti puudub. No nii igav… IGAV! Ma saan taaskord aru, miks ma sellest konkursist nii kauge kaarega palju aastaid mööda olen käinud. Kui mul oleks mingi selline talendisaate kohtunikupult, siis ma oleks enamustele lugudele esimese kümne sekundiga FAIL vajutanud, nagu Kris Wu “Rap Of China” algussaadetes. Mulle niimoodi päriselt meeldis ÜKS lugu neist kahekümne neljast. ÜKS.

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: