Esileht > Uncategorized > Eesti Ööjooks 2018 – Talve Eri

Eesti Ööjooks 2018 – Talve Eri

detsember 30, 2018 Lisa kommentaar Go to comments

Kes oleks võinud uskuda, et siin blogis veel detsembri lõpus võistluskokkuvõtteid võib kohata? Normaalsetes tingimustes muidugi iial ei kohtaks, aga seal Rakveres elavad mingid segased tüübid, kes aasta lõppu veel ühe omapärase võistluse korraldada taipasid. Ööjooksu fännid, nagu mina, kilkasid rõõmust väljavaate üle kaks korda aastas pimedatel Rakvere tänavatel joosta ja no kui medalit ka lõpus pakutakse, siis mina mõistagi ära ei ütle.

Ööjooksu talvine eri pidi algsete lubaduste väitel toimuma EV100 raames üks ja ainus kord, aga selliste lubadustega on alati teada küll kuidas. Järgmine aasta saab jälle. 😀 Distantsidest oli pakkuda 5 km ja 10 km ja võimalus läbida need kas ajavõtuga või ilma. Registreerides oli mul õnneks olnud piisavalt oidu ja tervet mõistust valida 5 km, ja päev enne võistlust igaks juhuks stardiprotokolli piiludes selgus, et ma olin suisa nii ettenägelik olnud, et ilma ajavõtuta variandi võtsin. Viimased jooksusammud tegin ma nimelt oktoobris…

Rakvere üllatas paksu lumevaibaga, mis oli igati positiivne. Detsembri arenedes olin ma juba suht huviga jälginud, et mis tingimustes siis joosta võiks saada – alguses tundus pikalt, et jääb +5 ja pori, siis tuli jõuludeks üllatuslikult korralik lumi maha ja hakkas tekkima väike lootus päris talvisele jooksule, aga peale pühi sulas see lumi vähemalt Pärnus muidugi ära ja +5 ja pori tõusis jälle päevakorda. Rakveres oli temperatuur nulli ringis, küll võrdlemisi vastik niiskus ja väga rõvedalt lõikav tuul (mitte tugev, aga väga vastik), aga nagu öeldud, väga korralik lumi siiski maas.

Start ja finish olid spordihoone taga. Jooksuriietes välja tulla ja starti oodata oli mõistagi päris ebameeldiv, sest et no külm ju. Selga panin lühikeste varrukatega t-särgi, fliisi ja peale jooksujaki, jalas lühikesed liibukad ja nende peal pikad jooksuretuusid, paksemat sorti sokid ja tavalised jooksutossud. Buff kaelas, müts peas ja kindad käes. Joosta oli niimoodi täitsa paras (sest ehkki temperatuurilt polnud otseselt külm, siis see niiskus ja tuul olid tõesti väga ebameeldivad). Mingit soojendusjooksu ma tegema ei hakanud, võimlesin ja hüppasin ja keksisin niisama starti oodates oma viisteist minutit, paigal seistes oli külm.

Start läks Ööjooksule omaselt ilutulestiku ja tuleleekide saatel ja tuligi üle mitme kuu jälle jooksma hakata. Päris tore on joosta, selgus. Enamik tänavatest olid täitsa puhtad ja lund oli mõnedes kohtades vanalinnas, libe polnud õnneks eriti kuskil. Esimesel kilomeetril tundus mulle küll, et oma sõrmedest ma täna õhtul ilma jään, aga kuskil teise kilomeetri paiku hakkas sinna ka vereringe jälle jõudma. Mingit ajaeesmärki mul muidugi ei olnud, kella panin stardis käima küll, aga ma ei vaadanud seda mitte ühtegi korda. Sörkisin niisama, et lõpuks medalit saada.  Mõtlesin, et kui vahepeal kõndima ei pea, siis on täitsa OK. Kuskil kolmanda kilomeetri paiku ma juba tundsin küll, et kui muidu trenni teha, siis on lihtsam joosta, noh kogemus ütleb sellist asja 😀 Aga muidu oli tore, Ööjooksu traditsiooniliselt oli iga veidi aja taga meelelahutuspunkte, mis ilmselt ilmast tingituna olid peamiselt DJd ja laservalgus ja hästi palju tossu. Viimased kaks kilomeetrit läks juba päris mõnusaks ja lõpp tuli kuidagi ootamatult kiiresti, nii et mulle tundus, et pagan, just sai nagu hoo sisse. Viis kilti on ikka kole lühike ots küll.

Sain medali ja nännikoti ja oligi kõik.  34 minutit ja 47 sekundit.

Võimalik, et järgmisel aastal läheb isegi kordamisele.

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: