Esileht > Uncategorized > 2019 võistlused ja eesmärgid

2019 võistlused ja eesmärgid

Nagu ikka iga korraliku trenniblogi puhul, tuleb aasta alguses paika panna kõik see tore ja huvitav, mille nimel siis aasta jooksul higi, verd ja pisaraid valama hakata.

Käesoleval aastal (tahtsin muidugi kirjutada “järgmisel”, aga sain veel pidama) kavatsen ma, üllatus-üllatus, joosta ja võistlustel käia. Küll aga ei kavatse ma joosta mitte ainsatki täis- ega poolmaratoni, vaid ainult 10 kilomeetrit ja lühemaid võistlusi. Mul on nimelt plaan sel aastal kiiresti jooksma hakata. See kõlab juba ette palju rõvedamalt, kui arvata võiks, sest ma tean isiklikust kogemusest, et kiiresti joosta on väga vastik ja ebamugav. Eriti minu, üliaeglase jooksja jaoks. Ma juba natuke kahetsen seda otsust, sest hetkel tundub mitmetunnine pikk jooks palju meeldivam 😀 Aga kui päris ausalt rääkida, siis maratoniks valmistumine on väga aja- ja energiakulukas ja ma ootan vahelduseks üht lühikeste trennidega suve tõesti, olgu need lühikesed trennid siis pealegi ebameeldivad. Küll on aga mul väga kahju sellest, et ühtegi poolmaratoni ei saa joosta, sest mulle tõesti väga meeldib poolmaratoni distants.

Praegune võistluskalender näeb välja selline:

Rannametsa Luitejooks, 21.04.2019 – 8,3 kilomeetrit. Klassikaline võistlushooaja avapauk ja minu mugavustsoonist väga kaugel väljas olev võistlus, sest see rada koosneb külavaheteest, mudasest traktorirööpast põlluserval, maanteekraavist, metsaradadest ja Baltikumi kõige kõrgematest luidetest. Aprillikuine toimumisaeg on pakkunud ilma poolest ka nii kaunist päikesepaistet kui lumetormi. Väga huvitav võistlus ühesõnaga. Aga kuna see kuulub Pärnumaa kolmiküritusse ja kuna see mets on seal tegelikult imekaunis ja need kõrged tõusud on tegelikult omaette naljakad, siis loomulikult ma olen seal kohal. Ilma igasuguse ajaeesmärgita. Ma olen Luitejooksul käinud nüüdseks kolm korda ja iga aastaga on mu aeg järjest halvemaks läinud 😀

Tallink Maijooks, 18.05.2019 – 7 kilomeetrit. Ma olen seda varem ka kirjutanud, et mulle hullult meeldib Maijooks kui üritus, selle mastaap ja kogu see melu ja vaib ja megasuur sporditurg ja suur nännikott ja kõik muu, mis selle ümber käib, aga JOOSTA on seal jälkrõve. Igasugused Maijooksud on raudkindlalt mu elu kõige kohutavamate võistluselamuste edetabeli tipus, sest et mida lühem distants, seda kiiremini ma üritan seda joosta, ja mida kiiremini ma jooksen, seda rõvedam see on. Jah, tuleb väga rõve aasta, ma tean.

Rapla Selveri Suurjooks, 26.05.2019 – 10 kilomeetrit. Uus võistlus mu kalendris, ma pole seal varem kunagi käinud, eks saame näha, kuidas Raplas joosta on.

MyFitness Madness Race Keila, 27.07.2019 – 4 kilomeetrit ja paarkümmend takistust. Valisin Keila etapi ainult, sest Pirital vist on mingid päris veetakistused jões ja ma ei taha mingitest veekogudest midagi kuulda. Aga kuna eelmise aasta kogemused olid nii lahedad, siis ma lähen ka sel suvel end üle kere siniseks kolkima ja okastraadi otsa veristama. Äkki isegi olen nii kõva tegija, et takistuste vahel natuke jooksen, mitte ainult ei jaluta nagu eelmisel suvel. (Tegelt ka, ma läbisin seda rada 55 minutit).

Viking Line Ööjooks, 17.08.2019 – 10 kilomeetrit. Klassikaline, legendaarne Rakvere Ööjooks, mis vist ma arvan on mu lemmikvõistlus üleüldse. Esimesel aastal pakuti sajandi äikesetormi, teisel aastal jooksin mängleva kergusega poolmaratoni isikliku rekordi. Mis sel aastal kavas on?

Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks, 01.09.2019 – 10 kilomeetrit. Iga pärnaka must-have rahvaspordisündmus ja nagu tai pohh kui ma sel aastal seda alla tunni ei jookse 😀

Tallinna Maraton, 07.09.2019 – 10 kilomeetrit. Ma pole sada aastat Tallinnas kümmet kilti jooksnud… okei kolm aastat. Ja kuna seal on rajal viis miljonit inimest, siis ma väga mingeid suuri lootusi sellele ei paneks ka. Äkki on vähemalt tore või midagi.

Pärnu Rannajooks, 27.10.2019 – 10 kilomeetrit. Minu traditsiooniline kümne kilomeetri rekordi tegemise võistlus, ainult et 2018. aastal jäin ma seal oma senisele isiklikule kaks sekundit alla lihtsalt sellepärast, et ma ei mäletanud, mis mu eelmine isiklik täpselt oli. Numbrimälu pole eales mu tugevaim külg olnud. Kuna kuupäev lükkus tavapärasest veel nädal aega hilisemaks, siis ma vean kihla, et sellel ajal sajab juba lund.

Ja sellega ongi laias laastus kõik. Sel aastal toimub küll taas ka Ööjooksu Talve Eri, aga ma veel ei tea, kas ma sinna lähen, selleni on peaaegu veel aasta aega ka. Muidugi kui aprillis peaks Pärnus toimuma taas Sinilillejooks, siis kindlasti osalen ka seal.

Eesmärkidest – loomulikult 10 kilomeetri uus rekord. Parem, kui mitu.

Jõusaali osas tahan jõuda niikaugele, et lõuatõmme ei oleks enam selline nibin-nabin-heal-päeval-ühe-jaksan nähtus, vaid et ma suudaks seda sooritada normaalselt igal ajal ja soovitatavalt mitu tükki järjest ja ma ei peaks selleks valvama mingit maagilist planeetide paiknemist ja kuvähis olemist nagu siiani. Issand, teate – ma lugesin ükspäev Maalehe aastahoroskoopi (seda uue tädi kirjutatud) ja seal oli kirjas, et ma pean sel aastal eriti vältima noorkuud ja täiskuud. Nagu… what?

Mingeid tõstmise eesmärke pole mõtet väga seada, sest mul oli teadupärast terve sügise selg pekkis ja ma näiteks olen jõutõmmet mingi kaks korda üleüldse teinud. Sellistes oludes pole ime, et mu kõige asisem lift praegu on rinnalt surumine. Selg on nüüdseks õnneks juba mõnda aega korras ja võibolla ma saan ikka natuke aega veel raskeid asju ka tõsta, enne kui ma jälle juba jooksma pean hakkama.

k.

 

 

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: