Esileht > Uncategorized > Nike Training Day 2019

Nike Training Day 2019

Pühapäeval, 17. märtsil kimasin hommikul Tallinna poole, et saaks taaskord Saku Suurhallis tuhandete inimestega koos trenni teha. Õigupoolest ma ei tea, kui palju inimesi kohal oli, et kas sai mitu tuhat täis. Ütleme nii, et inimesi oli palju, nagu igal aastal.

VE1_3188

Foto: Dranginis Vytautas / http://www.myfitness.ee

Ja nagu igal aastal, oli üritus tore. Eriti suur rõõm on näha ilmselget arengut korralduse poolelt, kuidas reaalselt inimesed tegutsevad selle nimel, et igal aastal parem oleks. Ja ausõna, on olnud. Sel aastal ei saanud korralduse koha pealt küll ainsatki halba sõna öelda, kõik sujus mu meelest nagu kellavärk. Sel aastal oli esmakordselt rakendatud eri treeningaladele eelregistreerimine ja see oli ikka ekstra boss värk.

Natuke selgitust ka, äkki blogilugejad ei tea, millest ma räägin. Nike Training Day on Nike ja MyFitnessi poolt korraldatav suur treeningpäev, kus hommikust õhtuni toimuvad eri aladel erinevad treeningud kohalike ja külalistreenerite eestvedamisel. Sel aastal oli erinevaid treeningalasid kokku kuus ning kokku toimus neis 36 erinevat pooletunnist treeningut. Saku Suurhalli saalis asuva pealava treeningud on kõikidele osalejatele vabalt kaasatehtavad, teised alad on väiksemad, sinna võetakse ühte trenni limiteeritud arv inimesi. Senini on registreerimine toimunud alati ainult kohapeal suht elavas järjekorras, mis tähendab, et kes ees, see trennis. Limiteeritud arv on ca 40-50 inimest, mis kogu massi arvestades on imepisike arv ja mingisse eritreeningusse saamine on väga õnneasi olnud. Ma olin enne seda aastat suutnud skoorida vaid ühe eritreeningu aastal 2016 😀 Aga sel aastal avanes ühel konkreetsel päeval ühel konkreetsel kellaajal üks saladuslik meili teel saadetud spetsiaalne veebilink, kus sai end enne üritust neti teel eritreeningutesse registreerida. Kümme minutit, suur hulk kulunud närvirakke, lühemaks näritud sõrmeküüsi ja MyFitnessi serveri vaevalise krigisemise saatel õnnestus mul saada viimane (!) koht ühte ülieksklusiivsesse Studio X trenni. Ma ütlen teile, Studio X on absoluutselt kõige popim asi üleüldse. Studio X ukse taga oli pühapäeva hommikul Saku Suurhalli pikkune saba kaks tundi järjest.

R_K_8986

Studio X elava registreerimise järjekord. Foto: Rasmus Kooskora / http://www.myfitness.ee

Ühesõnaga. Korraldus oli hea ja minu kohalesaabumise aeg ilmselt optimaalne, sest ma ei pidanud eriti pikalt seisma ei käepaelasabas ega garderoobisabas. Kõik see kaunidus muidugi muutus, kui ma Saku Suurhalli alumise leveli põrandale jõudsin ja Nike poes shoppama hakkasin. Seal ma nimelt seisin 35 minutit proovikabiinisabas. Aga noh, ma olin sellega arvestanud. Poes mul kahjuks eriti ei vedanud, sest mul olid suured lootused Metcon jalatsite hankimiseks expo-soodsa hinnaga, aga Metcone oli kõige suurem number olemas 40,5, mis oli mulle ikka kohe täitsa väike. Ostsin siis riideid. Sest ilmselgelt on mul alati trenniriideid juurde vaja (not).

Päev ise läks kuidagi kiiresti. Tegin kokku 5 trenni, ca 2,5 tundi. Esimene ots kõik järjest pealaval ja kõik sellised trennid, mis mulle hullult meeldivad – Nike Training Club stiilis, intensiivsed, kogu keha hõlmavad. Kõigepealt klassikaline NTC soojendus (muuhulgas ka burpeed), edasi ühe Saksa treeneri juhendamisel HIIT, mis väärib mu meelest täpsemat kirjeldamist. Esimene osa trennist oli selline, et lihtne harjutuste plokk – viis kükisthüpet (jump squats) ja kaks burpee’t. See plokk sooritada iga 30 sekundi täitumisel – sama põhimõtte mis EMOM (every minute on the minute), aga ajaperiood poole lühem. Kogu kestus 10 minutit. Mis teeb kokku 20 seeriat. Ütleme nii, et omapead ma sellist asja vastu ei peaks. Aga Nike Training Day on imeline ja maagiline päev omapärase võlujõuga ja sellel päeval on iga burpee omamoodi armas. Ka see neljakümnes. Ja siis läheb trenn ju veel edasi mitte ühe, vaid lausa kahe Tabata protokolliga! Oi, mulle meeldis see trenn väga. Kolmandaks trenniks sel päeval oli Athletics Training, mis oli igasugu speed ja agility ja power movements (andke mulle andeks, et ma ei tea, kuidas neid asju eesti keeles öelda).

Siis oli mul natuke aega puhkust, kus ma jõudsin juua ühe Nocco ja süüa pool müslibatooni ja oligi aeg minna Studio X trenni. Ootused olid kõrged ja pettuma ma ei pidanud. Väike ruum, pime, valgustuseks vaid LED-ribad põranda servas, vali muusika, topispallid, Skill Mill trenažöörid, hantlid, ja intervalltreening jaamades. Üliäge. Esiteks mulle meeldivad topispallid, teiseks tuli jälle hästi palju burpee’sid teha, kolmandaks oli Skill Mill väga huvitav asjandus ja neljandaks olid hantlid ikka päriselt ka hantlid, mitte mingid kahekilosed 😀 Tõsine trenn. Jube kahju, et Pärnus pole, nagu kõiki muid ägedaid asju.

Päeva lõpetuseks ja viimaseks lõdvestavaks treeninguks Bodycombat, mida ma pole sada aastat enam teinud, aga ega löögitehnika ei unune. Ainus häda, et burpee’sid polnud 😀

Ja siis oligi trennipäev minu jaoks läbi. Mõistliku ja korraliku fitness-friigina kaapisin otsemat teed McDonaldsisse sööma ja sain kultuurišoki asjaolust, et McDonalds oli pilgeni rahvast täis. Pärnu omas pole mitte kunagi mtte kedagi, minge mis kell tahate. Päriselt. Väga kummaline kogemus.

Ootan järgmist aastat, nagu alati.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. Kaur
  märts 20, 2019, 2:20 e.l.

  Oli aeg, kus ei olnud veel olemas Saku Suurhalli. See-eest toimus samas kohas Sügisjooks ja vana-aasta maraton. (Rahvaspordiürituste kesklinnas korraldamise võimalusest isegi ei unistatud veel.) Läbisin mina sealsamas oma esimese maratoni. Kaja Pino oli teinud üleskutse “lähme proovime! läbime maratoni 6 tunniga!” ja ma mõtlesin, et no mis, proovin siis.

  Ja kogu tagumise poole maratonist tiksusin mõttega, et KUI see õud nüüd läbi saab, lähen vastavatud Hesburgerisse ja söön kümme, saate aru, KÜMME burgerit korraga. Sest no ma olen seda väärt ju!!!!

  Päriselt ma burgerisse ei läinud. See-eest pugisin finišis musta leiba soolaga, banaani soolaga, rosinaid soolaga ja soolakurki soolaga.

  Ehk.. Rocca-al-Mare, sport ja burgerid sobivad omavahel kokku küll 🙂

  Kehakultuuri eduks!!!

  • Klari
   märts 20, 2019, 9:21 e.l.

   Leib soolaga oli minu 2018. aasta absoluutne ja vaieldamatu maitseelamus, Tallinna Maratoni 35. kilomeetri paiku. Võimalik, et terve mu elu parim maitseelamus.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: