Esileht > Uncategorized > Potjomkini küla ehitamisest

Potjomkini küla ehitamisest

september 10, 2019 Lisa kommentaar Go to comments

Mul lõppes puhkus ära ja alles täna, seitsmendal tööpäeval, läksin esimese kõri kallale.

Ehk siis ma suutsin töötada tervelt kuus ja pool päeva, enne kui ma kellelgi pead otsast ära üritasin hammustada.

Väga hea tulemus. Väärib kiitust. Jätan tähelepanuta asjaolu, et terve eelmise nädala ma ei saanud eriti aru, mis mu ümber toimub, sest täiskiirusel liikuva rongi peale hüppamine pole mu tugevaim külg ja ma veetsin esimesed viis päeva vaevaliselt selle rongi järel lohisedes, kõride järamiseks ei jagunud piisavalt tähelepanu.

Viimasel kahel päeval olen ka lugenud internetist igasuguseid väga kummalisi asju. Eile näiteks lugesin oma põhilektüürist (Perekooli foorumist) kellegi kurtmist, et noored inimesed pidada tööintervjuudel käima sobimatus riietuses. Mis üleüldse on sobiv riietus ja mis sobimatu, seda on lahatud juba nii siin kui seal – on selgunud, et kellegi arvates on naisterahvas ilma sukkpüksteta absoluutselt sobimatu avalikus kohas viibima. Kinganina ei tohi ka lahtine olla. Ja käekott peab mingis… mõõdus olema. Ma ei tea, mis mõõdus täpselt. No ja nii edasi. Eelmainitud arutelus tööintervjuude kohta avaldati ka arvamust, et vaat kui hea, et inimesed tööintervjuul oma tõelist palet näitavad, sest et kui inimene on tööintervjuul viisakalt riides, siis ilmselt on ta seda ka muidu elus.

Mille peale ma hakkasin natuke naerma, sest et… no ma ei tea. Kui ma peaks praegu minema tööintervjuule, siis iseenesestmõistetavalt ma läheks kõigepealt poodi, ostaks sealt endale pintsaku, mingisuguse pluusi (mis ei ole t-särk), viisaka seeliku, sukkpüksid ja kingad. Jah, te saate õigesti aru, minu garderoobis ei ole hetkel selliseid asju. Aga ma ostaksin need endale, kui ma peaksin kuhugi tööle kandideerima. Ja ma paneksin need tööintervjuule selga ja võimalik, et jätaks endast suhteliselt normaalse inimese mulje (sest mul ei ole näotätoveeringuid ja ma arvan, et kui ma oma kõrvadesse paigutan teatava tegumoega plugid, siis jätavad need eemalt vaadates suuremat sorti poltkõrvarõngaste mulje). Kõik see ei muuda fakti, et päriselus ma selliseid riideid ei kanna ja praegu käin ma teadupärast tööl retuuside, tossude ja dressipluusidega. Nii et see, mida võib näha tööintervjuul, ei pruugi tegelikkusega päris kooskõlas olla. Kas ma tegelen seega teadlikult endast täiesti vale mulje jätmisega? Absoluutselt. Aga ilmselgelt ma käituksin seal tööintervjuul ka muidu väga meeldivalt ja ei mainiks poole sõnagagi, et mul muidu on komme kolleegide päid otsast ära hammustada.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. september 15, 2019, 11:30 p.l.

  Ma ei viitsi perekooli kammima minna, aga ma otsustasin ka, et peaks tööle minema, aga ma pole ammu vestlustel käinud. Kas päriselt peaks olema seelik ja jakk, või sobib ikka pikad püksid ja pluus (mis pole tsärk) ka? Vanasti mul oli 1 pihikseelik, mida ma ametlikel juhtudel kasutasin, aga see tundub mulle hetkel, et on vist natuke liiga edev.

  • Klari
   september 16, 2019, 7:42 e.l.

   Ma ei oska öelda, ma käisin tööintervjuul viimati 2003. aastal.

   Ma küll vahepeal võtsin inimesi tööle ka, aga ma absoluutselt ei mäleta, mis neil seljas võis olla. Küll on mul meeles, et üks neiu näris vestluse ajal nätsu ja see oli väga häiriv.

   • september 16, 2019, 9:04 e.l.

    Jah, sama siin. Ma võtsin inimese tööle endale raseduse asendajaks, sealt ma mäletan ainult, et keegi oli jube meeleheitel, et tal tööd pole ja see mõjus hirmutavalt, aga ma ei mäleta, mis tal seljas oli.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: