Esileht > Uncategorized > Laupäeva hommik, mis läks ajalukku

Laupäeva hommik, mis läks ajalukku

Teadlased, spordifüsioloogid, mingid muud rändom vennad: “Maratonidistantsi ei ole võimalik joosta alla kahe tunni. Lihtsalt pole võimalik.”

Eliud Kipchoge: “Hoidke mu õlut.”

NINTCHDBPICT000530306197

 Jumal tänatud, et mul tuli hommikul meelde, et see kahe tunni alistamise katse täna toimuma pidi, nii et ma sain veel otseülekandest viimast kümmet kilomeetrit vaadata. Hullumeelne vend, midagi pole öelda. Kilomeetriajad stabiilsed 2:50 kogu aeg. Lõpuni välja.

Mu meelest parim osa oli veel pärast finishit, kui Kipchoge pärast esimeste õnnitlejate külakuhjast vabanemist Keenia lipuga sõna otseses mõttes ringi tormas ja kargas ja pealtvaatajatega patsu lõi. Nagu polekski kaks tundi järjest täiesti ebainimliku kiirusega jooksnud.

Juhtub ikka maailmas toredaid asju ka veel.

(Selgituseks lugejatele, kes ei ole pikamaajooksufanaatikud: see oli maailma ajaloos esmakordne juhus, kus inimene läbis maratonidistantsi 42,195 km vähem kui kahe tunniga. Kehtiv maailmarekord – Kipchoge enda nimel, Berliini Maratonilt 2018 – on 2:01:39. Tänane jooks maailmarekordi arvestusse ei lähe, vaid tegemist oli omamoodi teaduseksperimendiga INEOS 1:59 Challenge, kus olid peensusteni välja arvestatud asukoht, rada, õhuniiskus, tuule kiirus ja suund, õhutemperatuur, teatud intervalliga vahetuvad maailma tippjooksjatest tempotegijad ja nende väga täpselt määratud formatsioon tuuletakistuse minimeerimiseks, ja kõik muu, mis ühe maratoni õnnestumist või ebaõnnestumist mõjutada võivad. Kõik need peenhäälestatud tegurid ei muuda fakti, et Kipchoge pidi ikkagi ise jooksma lõppkokkuvõttes. Ja seda mitte esimest korda – kaks aastat tagasi Monza ringrajal korraldatud analoogse eksperimendi käigus, mis kandis nime Breaking2, jäi kahe tunni piir alistamata ja Kipchoge tulemuseks 2:00:25. Täna hommikul see tõke langes. Eliud Kipchoge on end maailma spordiajalukku kuldtähtedega sisse kirjutanud.)

#nohumanislimited

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: