Esileht > Uncategorized > Ma olen lihtne inimene

Ma olen lihtne inimene

Ma ei taha elus üldse palju asju, ausõna. Ausalt öeldes ma nagu õieti ei tahagi suurt mitte midagi.

75550403_10218698104176500_4458998586729824256_n

See muidugi on täiesti 100% mina, sest ma tõesti tahan täpselt kõiki neid asju.

Aga lisaks ma tahaks veel ÜHTE kuradima joogipudelit, mis läbi ei laseks!

Vaadake, ma olen väga seda meelt, et mitte osta poest pudelivett. Ma reeglina ei ostagi, välja arvatud mingid harvad juhud, kus ma olen kuidagimoodi liikvel ja vaja vett juua. Aga ma joon vett väga mehistes kogustes, lisaks käin ma palju trennis, nii et mul vedeleb igal pool hunnikutes erinevaid spordipudeleid ja šeikereid ja arvake ära, mis on nende vääramatu ühendav omadus? Nad kõik lasevad läbi! Mul on kõrini uute pudelite ostmisest, nii et ma püüan nende kuramuse lekkivate anumatega kuidagimoodi oma elu ära elada, no aga mul on sellest ka kõrini, et ma pean neid pudeleid oma trennikotti paigutama mingi musta maagia ja inimohverduste abil ja isegi see ei ole garantii, et mul pärast kõik asjad seal märjad ei ole.

Ja jah, ma tean, et Equa pudelid ei leki, aga mul üks oli, see läks nõudepesumasinas ülirõvedaks ja ma pidin selle minema viskama.

Siiani ainsad pudelid, mis läbi ei lase, on tavalised poest ostetud plastpudelid, millest Borjom ära on joodud 😀

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. Evelin
  november 18, 2019, 9:25 p.l.

  Equa ei taha nõudekasse, aga muidu tõesti väga hea. Mul sama pudel mitu aastat töös.

  • Klari
   november 18, 2019, 10:26 p.l.

   No ma panin ta nõudepesumasinasse, sest see juba oli rõve ja ei läinud puhtaks… läks veel rõvedamaks.

 2. Muruemand
  november 18, 2019, 10:05 p.l.

  Sa tahad ainult kerget plastist? Kui roostevaba sobib, siis absoluutselt parimad on KleanKanteeni omad. Neil saad valida korgi just sellise nagu vaja ja roostevabas seisab vesi jahe ja värske. Suurused ja värvid ja…

  • Klari
   november 18, 2019, 10:34 p.l.

   Ma olen neid Klean Kanteeni pudeleid vaadanud, aga sorri, need hinnad on mu jaoks absoluutselt arulagedad… ja ma ei soostu maksma 30 eurot pudeli eest, mille kohta keegi ei anna mulle garantiid, et see ei leki. Mul lekib isegi Camelbak.

 3. Muruemand
  november 18, 2019, 10:49 p.l.

  Jaa, ma ei mäletand, et hind nii krõbe oli. Aga hea pudel on. Mul on need 800ml 22e , üks rõngaga plastkorgiga ja teisel on see spordikork ja kumbki ei leki. Äkki 2 aastat kasutuses. Eesti firmast ostsin. Mul on plastiga põhiline purunemisprobleem, sest rahutud sõrmed ja nad lihtsalt lähevad kõik haisema, küll plasti, küll kloori ja noh, isegi tubaka järgi, kuigi ma ei suitseta🙂 Nii et ma tunnen su vaeva🙂

 4. november 18, 2019, 11:53 p.l.

  Maitea. Mul ei leki ükski pudel 😀 Laken, mida Bio4You minu hea kogemuse tõttu maale tooma hakkas – kallis, jah. Suvaline roostevabast terasest 12€ kandis maksnud pudel Koduekstrast – ei leki, kui ostad hõbedase, ei saa ka värv maha kuluda. Mulle endale meeldib värviline ja värvi puhul on kvaliteet oluline, selle “pisiasja” unustasin, ja läksin veits Koduekstra roosa pudeliga alt. Aga ei leki 😀

  Ükski ühekordne plastikpudel ka ei leki. Aga neid ma ei kasuta põhimõtteliselt.

  Äkki sul on mingi pudelineedus peal…

  https://www.koduekstra.ee/et/a/joogipudel-atom-500ml-r-v-teras-24 (värvilist ei soovita)
  https://bio4you.eu/et/285-termospudelid (minu kirjut nunnut enam ei müüda, tundub, aga ma olen hea mitu aastat kasutanud ja kulumise märke minimaalselt)

  • Klari
   november 19, 2019, 9:05 e.l.

   Need Koduekstra pudelid tunduvad kitsa suuga, mingit pulbrimajandust on väga raske neisse pudelitesse paigutada ilmselt.

   • november 19, 2019, 9:19 e.l.

    Jaa, absoluutselt, need on lihtsalt vedeliku jaoks. Kui on vaja pulbrimajandusega tegeleda, siis ikka mingi laia suuga pudel või šeiker, a noist viimastest ma ei tea miskit 🙂

 5. november 19, 2019, 10:51 e.l.

  Minul pole ükski Tupperware oma veel läbi hakanud laskma, neil on erinevaid mudeleid ka, sh spordikorgiga ja suu on minu meelest ka piisavalt lai, et mingit pulbrit sisse panna (seda viimast ma pole ise proovinud :)).

 6. Kaur
  november 19, 2019, 12:33 p.l.

  Ma just tahtsin kirjutada, et Borjomi pudelid on okei.
  Ma ei ole iial taibanud, miks peaks ostma veel ekstra pudeli.

  Ma ei ole taibanud ka seda, miks peaks trenni AJAL jooma.
  See on nagu harjumus, pmst nagu suitsetamine või nina nokkimine?

  • Klari
   november 19, 2019, 12:56 p.l.

   Ma joon nimelt kogu aeg, ka trennivälisel ajal, ilmselt tõesti harjumus.

   • Kaur
    november 19, 2019, 3:12 p.l.

    Mul on sihuke seksistlik tunne, et siin on naistele suunatud turundus süüdi. Nii pudelite kui jookide joojad on leidnud, siin on, mida müüa.. ja nii on tavaline spordi-plakat või reklaam kujutisega “sörkiv sportlik tüdruk, joogipudel vööl”.

    Ma ise olen ilmselt teisest äärmusest, paar tundi keskmiselt intensiivset trenni ilma joogita on täiesti okei. Vaatan imestusega inimesi, kes 10 km jooksul seisma jäävad, et juua võtta – misasja, te päriselt usute, et see vedelik jõuab imenduda ja teie sooritust parandada? Ei jõua! “Aga ma olen harjunud jooksmise ajal jooma” on kõige sagedasem väide.

    Matkamises olen ma samuti selles koolkonnas, mis joob hommikul ja õhtul väga palju, ja päeval üldse mitte.

   • Klari
    november 19, 2019, 4:05 p.l.

    No inimesed on erinevad, mõni sööb ka ainult kolm korda päevas, ma söön umbes… kaheksa 😀

  • november 20, 2019, 10:51 p.l.

   Ma joon trenni ajal tavaliselt lihtsalt kraanivett, nii et turundus minu eesel, aga kui ei joo, hakkab konkreetselt suu väga ruttu kuivama. Imendumine imendumiseks, aga lihtsalt suu jääb täitsa kuivaks või läheb sülg justkui kitiks kätte ära ja vesi aitab selle vastu. Üks asi on see, et omaenda trennis pean ma liigutamise vahele ka seletama ja vahel isegi laulma (ja rääkimine-laulmine võtab nagunii suu kuivaks). Teine asi, et ega ma muidugi ei tea, misasi on Kauri “keskmiselt intensiivne trenn”. Ma oletan, et üks tavaline mustlastantsusessioon on intensiivsuselt umbes nagu jalgpallimatš: 2-3 minuti kaupa intensiivset andmist, pakuks, et intensiivsuselt võrreldav keskmaajooksuga. Ja siis väike paus ja siis uuesti, niimoodi poolteist tundi järjest.

   Tõsi küll ka see, et ma joon muidu ka väga palju (“kaks liitrit vedelikku päevas” soovitused ajavad mu kulmud otsaette, et kuidas te nii vähesega hakkama saate? mul läheb juba üksi hommikusöögi kõrvale pool liitrit kohvi ja oma 400 ml vett või mahla üles!)

   Teiseks on tõsi see, et selle kõva andmise ajal ei saa ainult läbi nina hingata, natuke tuleb ikkagi ka suuga õhku ahmida (seda glamuurseks naeratuseks maskeerides), nii läheb kurk rutem kuivaks.

   Korra oli mul trenni minnes joogianum maha ununenud ja kraan oli kaugel, siis olin trenni lõpus minestamise äärel juba.

   • november 20, 2019, 10:53 p.l.

    no ja mul on sageli ka nii, et üks pooleteisetunnine trenn alla ja teine pooleteisene trenn otsa. või siis tund pluss poolteist. Või tund pluss kaks. Sinna juurde koju ja tagasi kulgemine. Nelja tunni jooksul on ju isegi niisama vahepeal juua vaja, või ei?

   • november 20, 2019, 10:56 p.l.

    mustlastantsu aerboosest koormusest veel: mul on mustlastantsu aastatega niipalju kopsumahtu tekkinud, et panen nüüd lauldes sageli tähele, et mul jätkub õhku poolteist kuni kaks korda kauem kui teistel naistel. Üks põhjus võib olla gregoriaanika harjutamine, kus me õpime õhku hästi ühtlaselt fraasi peale jaotama. Aga ma arvan, et ka kopsumahul on oma roll.

   • Klari
    november 20, 2019, 11:04 p.l.

    Tead, joosta on lihtsam kui tantsida. Sellepärast, et joostes võid välja näha, nagu hakkaks kohe surema ja pärast ei ole Sportfoto.ee lehele lihtsalt vaja vaadata (Sest raudselt oli kuskil tee ääres fotograaf, keda sa ei märganud). Aga tantsides on sul kohustus välja näha kõike muud, kui kohe surema hakkav, muudkui aga naeratad, eksole, isegi kui sul on parasjagu seljas raudrüüd meenutav kõhutantsukostüümi rinnahoidja, mis hingamiseks millimeetritki ruumi ei anna 😀

   • november 21, 2019, 2:06 e.l.

    no trenni ajal ei pea tingimata särav välja nägema.

    Aga see meenutas mulle kunagist antiigiprojekti, kui ma palusin, et muusikud ühte pausi nii pikalt ei hoiaks, sest meil on valus nii pikalt ühe põlve peal ebastabiilses poosis põlvitada. tema ütles, et no mis valus, et vaadake, kloostris mungad viskuvad päeva jooksul mitu korda kolks ja kolks suuure hooga palju kõvemale põrandale! ma ei öelnud tookord vist midagi, aga pärast mõtlesin, et mungad ei pea sealjuures ka säravalt naeratama ja graatsilised välja nägema.

 7. november 20, 2019, 10:59 p.l.

  a ma kasutan kogu aeg vanu mineraalveepudeleid, ma olen sinna sisse ka mingit isetehtud spordijooki tekitanud, kui on juba ette teada, et süüa pole aega. Pärast trennist tulekut loputan kohe hoolega, oleks pudelihari, vbla harjaks ka.

 8. november 20, 2019, 11:07 p.l.

  a mis imendumisse puutub:
  https://sweatscience.com/how-quickly-is-water-absorbed-after-you-drink-it/

  “They found that the water started showing up in the bloodstream within five minutes; half of the water was absorbed in 11-13 minutes; and it was completely absorbed in 75-120 minutes.”

  Ma ise harrastan ka sellist asja, et trenni vahele juues võtan lonksu ja hoian seda enne neelamist tükk aega niisama suus. Nii saab suukuivuse vähema veega hakkama.

 9. november 21, 2019, 2:23 p.l.

  Mul on Kahekordsest plastist Camelbak.https://www.amazon.co.uk/Camelbak-1646501060-Eddy-Insulated-Amethyst-6L/dp/B07HGQDMRC/ref=sr_1_33?dchild=1&keywords=camelbak+water+bottle+eddy&qid=1574335372&sr=8-33 Seni pole see mul veel kuhugi lekkinud ja puhastamisega pole ka jama olnud. Mingi aasta aega kasutan juba.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: