Esileht > Uncategorized > Küsimused ja vastused

Küsimused ja vastused

Epp on välja mõelnud vaimustavad küsimused, mis ei puuduta üldse sügavaid, maailmavaatelisi teemasid (hmm) vaid südantrõõmustavaid hilbuasjandusi… ja ta lubas neid küsimusi lahkelt kasutada ja neile vastata. Ma ei saanud sellist võimalust käest lasta, sest mulle meeldib küsimustele vastamisest blogipostitusi teha, siis ma ei pea ise mõtlema, millest kirjutada.

Kelle rõõmuks sa riietud? Enda, oma partneri, kolmandate isikute?
Ikka selle kõige kallima, iseenda rõõmuks… 😛 Partnerit mul nimelt pole ja ma ei usu hästi, et mingid suvalised kolmandad isikud vaimustusest kiljuvad, kui mu seljas järjekordset retuusid-dressipluus või teksad-bändisärk kombinatsiooni näevad. Samas kui ma üritan midagi inimlikku endale selga panna, siis ma ikka mõtlen, et kas see näeb normaalne välja, et kas teistel inimestel on ka normaalne vaadata või mitte. Aga ma nüüd ei ütleks, et ma kellegi “rõõmuks” ennast riidesse paneks. Peale iseenda.

Kas riietumine on sinu jaoks väljakutse?
Igapäevaselt mitte (vt ka retuusid ja dressipluus), aga kui ma pean sellest igapäevamugavusest väljuma, siis ma olen küll hädas. Ma ei tea, mis mulle sobib, ma ei tea, mis kuhugi situatsiooni sobib, ma ei tea, kust selliseid riideid saab ja ma üleüldse ei oska end riidesse panna tegelikult. Ma kaldun ka arvama, et mulle üleüldse ei meeldi riided, sest ma võin vahtida ajakirju ja netilehti nõrkemiseni, aga mulle. ei. meeldi. need. asjad. Muud poleks midagi, aga ma hakkan jõudma sellisesse vanusesse, kust VIST peaks juba aru saama, kuidas riides tuleks käia. Eriti suur hirm on mul selle ees, et kui ma peaks kunagi töökohta vahetama, siis ma äkki peaks hakkama kuidagi teistmoodi riides käima ja ma ei oska ju!

Sinu stiili-iidol(id)?
Kui te eelmisest vastusest seda veel välja ei lugenud, siis ma ei tea sellistest asjadest kõigevähematki 😀 Ma ei oska isegi seda tähele panna, mis teistel inimestel seljas on. Muidugi, ma elan ka sellist elu, kus ma mingit stiili üleüldse ei näegi – ma olen päev otsa tööl, kus inimesed kannavad tööriideid (tootmisettevõte) ja pärast ma lähen jõusaali, kus inimesed kannavad spordiriideid. Ja kui ma vahepeal käin toidupoes, siis on seal inimestel joped seljas 😀

Sulle pakutakse võimalust tasuta omandada üks riietusese vabalt valitud kuulsa moemaja/moekunstniku loomingust. Niisiis…?
Off white x Nike Air Jordan 1. Red white mudel. By Virgil Abloh. Jah, need on korvpallitossud, aga need on NII ÄGEDAD. Ma olen väga hale Nike sõltlane ja mulle kohutavalt meeldib Off White ja tegelt ma vaatasin, et Virgili ja Nike koostööst on ägedaid ketse veel, näiteks Air Jordani low mudelid ja näiteks Air Force 1 on jumala äge ja… oeh. Ses mõttes, et need Nike mudelid on muidu ka ägedad, aga Off White ja Virgil Abloh… Ja tasuta tahaks neid saada küll, nende hind on ligi 8000 dollarit.

Mitu paari jalanõusid sul on, kaasa arvatud toasussid ja flipflopid?
Kolm paari jooksutosse. Kaks paari jõusaalitosse. Ühed tänavalkäimise tossud. Ühed Vansid. Neli paari tavalisi tenniseid (kahed slip-onid ja kahed converse-tüüpi). Viis paari saapaid. Viis paari suvekingi (lahtised). Ühed kingad. Ühed karakterkingad. Kolm paari balletisusse. Kahed päkakaitsed. Ühed plätud, mis täidavad mu toasusside rolli. 29 paari jalanõusid kokku, kui ma nüüd midagi ära ei unustanud. Aa, mingid need hõbedased sätendavad kõhutantsija-sussid ka, mida ma viis aastat pole kordagi jalga pannud…

Aga mitu paari kontsaga kingi?
No need ühed kingad, mis mul on, on kõrge kontsaga. Kahed saapad on kõrge kontsaga ja lisaks ühed kõrge plokk-kontsaga. Kahed suvekingad on kõrge kontsaga. Ja karakterkingad on kontsaga. Uskumatu, kui palju! Karakterkingad on ainsad, mida ma reaalselt kasutan…

Sinu garderoobi kõige kallim ese?
Asics Gel DS-Trainer 22 jooksutossud. Maksid 140 eurot. Selles mõttes, et ma tõesti reaalselt maksingi nende eest 140 eurot (kui mitte rohkem!), sest ka mu Nike Metcon 4’d on täishinnaga 160 eurot, aga ma maksin nende eest poole vähem.

Sinu garderoobi kõige odavam ese?
Mul on hulgaliselt särke, mille eest ma olen maksnud vähem kui 2 eurot. Ükskord sattusin New Yorkeris peale, kuidas trennisärkide hinnad olid 1,9 euri. Täpselt sellised särgid, nagu mulle meeldivad – olematu katvusega ja lohvakad. Ostsin igast värvist ühe 😀

Mida kannad öösiti?
Mitte midagi. Ma ei saa magada, kui mul midagi seljas on, see segab nii hullult.

Millele sa ei suuda “ei” öelda, kuigi tead, et sul neid kodus kapis rohkem, kui eluajal ära kanda jõuad?
Trenniriided, ilmselgelt. T-särgid ka. Samas ma nagu reaalselt kannan neid ju kogu aeg (iga jumala päev!) Aga mu trenniriiete ostumaania ei näi küll lõppevat ja see on probleem.

Kõige maitsetum riidetükk, mida sa kunagi kandnud oled?
90-datel olid mul leopardimustrilised retuusid. Punased. Ma JÄLESTAN loomamustreid, see on ülirõve ja maitsetu mu meelest, ükskõik kui kallis see asi on. Ma arvan, et isegi kui Virgil Abloh teeks leopardimustrilisi asju, ikka oleks see rõve. (Guugeldasin. On teinud. Jah, ongi rõve.)

Millist riietuseset sa (enam) iialgi selga-jalga ei paneks, löödagu või maha?
Leopardimustrit 😀 Aga eset… ma olen selles suhtes üsna paindlik, et ma võin kanda korsette ja kontsi ja võrksukki ja banaaniteksaseid, mida iganes, kui see on põhjendatud.

Milliseid värve sa hea meelega kannad?
Ma kannan musta, sest ma ei tea, mis värvid mulle sobivad ja ma olen värvide osas üleüldse harukordselt tuhm ja ei oska neid omavahel sobitada. Ja üleüldse. Ma olen (korduvalt) käinud jooksmas nii, et mul jalas korraga erksinised tossud, ererohelised sokid ja neoonroosad säärised. See ütleb kõik, kui palju värvid mulle korda lähevad.

Ja milliseid värve sa kohe kindlasti ei kanna?
Ma ei osta vabatahtlikult mitte iialgi mitte midagi pruuni ega beeži. Kõikide muude värvide osas annab läbi rääkida.

Millisest olemasolevast riietusesemest sa mingi hinna eest ei loobuks?
Ma kogun bändisärke ja need ma lasen endale kõik hauda kaasa pakkida.

Oled sa endale ise rõivaid õmmelnud?
Ma ei tea, kas see läheb rõivaste arvestusse, aga ma olen teinud endale kõhutantsukostüüme. Masinaga õmmelda ma muide ei oska, seega midagi muud ma teinud ei ole.

Räägid ehetest ka?
Oo jaa. Hõbe, suur, silmatorkav, etnograafiline! Go big or go home! Igapäevaselt ma tegelikult ehteid ei kanna (peale kõrvades olevate tunnelite vms), sest ma käin trennis ja ma ei viitsi neid enda küljest ära võtta (mis on huvitav loogika, sest õhtul kodus ma võtaks need ju niikuinii ära), aga suured hõbedased kolakad on mu teema küll. Kuigi ma olen viimasel ajal soetanud ka peenikesi ja suhteliselt tagasihoidlike ripatsitega kaelakette. Kulda ma muide ei kannaks tappes ka. Pole kunagi kandnud. Ei meeldi teiste peal ka vaadata. Kõige jubedam on peenike väike kuldehe (öäk).

Millist dekoratiivkosmeetikat kasutad?
Ma olen sellest palju kirjutanud, aga noh… palju ja igasugust 😀 Ma meigin ennast väga hea meelega, see meeldib mulle ja ma naudin seda. Igapäevaselt on kasutuses päris palju tooteid – meigipõhi (jumestuskreem või BB-kreem vms, puuder, kontuur, põsepuna), kulmupuuder, lauvärv, silmalainer, ripsmetušš. AGa vot huulte värvimist ei ole ma tänaseni ära õppinud! St ma oskan huuli värvida küll, lavameigi juurde ikka kuuluvad tulipunased huuled, eksole. Aga ma ei tea, mis värvid mulle sobivad ja seega ma pole suutnud leida igapäevaseks kasutamiseks ühtegi tooni huuleläiget või huulepulka, mis mu peal normaalne välja näeks. Ostan igasuguseid ja viskan siis minema, ja endiselt on mu meigikollektsoonis kaks sügavpunast huulepulka lavameigi jaoks.

Ning last but not least – milline oli sinu viimatine raju imagomuutus?
Ma kardan, et viimatine oli see, kui ma 15 aastat tagasi õlgadeni ulatuvad pruunid juuksed siilikaks ajasin ja ära blondeerisin. Tol ajal oli selline käitumine mu jaoks täiesti normaalne. Pärast seda ma pole oma imagoga suurt midagi peale hakanud. Viimased 10 aastat on mul olnud pikad punased juuksed ja mu riietumisstiil (ehk siis selle puudumine) on ikka täpselt seesama. Lisatud hiljem: Kauri blogist inspireerituna sain aru, et viimane imagomuutus oli hoopis see, kui ma silmade laseropil käisin ja enam paksude mustade kandiliste raamidega prille ei pidand kandma. See prilliraamivalik muidugi oli mu enda oma ikka, I don’t do subtle.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. yxkb
  detsember 2, 2019, 1:25 p.l.

  Ma kannaks ka retuuse, kui ma nendes nii hea välja näeks nagu sina.
  Kahjuks teine kehaehitus, lühikesed jalad jms jama. Näed hea välja sellise sportliku stiiliga, see ongi sinu stiil.

 2. Kaur
  detsember 2, 2019, 1:49 p.l.

  Uh, peaks ka vastama, niiiii veider küsimustik on 🙂

 3. epp
  detsember 4, 2019, 12:07 e.l.

  Kaur, mis mõttes veider küsimustik? Minusuguse jaoks täitsa normaalne =) Kusjuures sulle, Klari, annan virtuaalse eriauhinna vastuste stiili eest. Täpselt selles võtmes, milles küsimustik koostatud oli.

  Muuseas, minagi olen Nike sõltlane olnud, hetkel ei hakka sellele stiilile, mida tahaksin (jaa, just, Ablohi disain) hammas peale. Aga aegu tagasi soetasin pea kõik Nike kreisimad mudelid, mis Eestis saada olid, kirvehinnast hoolimata – no näiteks need lehmasõra moodi, suur varvas eraldi, ja need, millel kannaosa tossupealse küljest täiesti lahti oli.

  Ahjaa, ja veel üks sarnasus. Leopardimuster oli peale võrksukkade mu teine variant vastuseks küsimusele „mida iialgi selga ei paneks“, Samas, olid ajad, kus ma kandsin leopardimustriga liibuvat minikleiti koos võrksukkadega. Mul tuleb praegu kananahk ihule, kui sellele tagasi mõtlen. What was I thinking???

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: