Esileht > Uncategorized > Raamatutest

Raamatutest

Ma olen sellest vist kunagi kirjutanud, et ma olin kunagi nooruses tohutu raamatute lugeja, ja siis mingil ajal vajus see tahaplaanile, ja nüüd ma loen varasemaga võrreldes suhteliselt vähe. See on mind kogu aeg häirinud ja eelmise aasta lõpus ma otsustasin, et niimoodi ikka ei saa, tuleb ikka raamatuid ka lugeda. Eriti häiriv on asjaolu, et ma ei tee raamatute lugemise asemel mitte midagi muud asjalikku ega kasulikku, ma ei vaata isegi telekat. Nii et ma otsustasin taas lugemisharjumuse endale sisse juurutada. Eelmise aasta lõpus lugesin isegi päris mitu raamatut läbi. Need olid küll kõik sellised, mis mul kodus riiulis olemas olid ja mida ma varem korduvalt lugenud olen, aga vahet pole.

Sel aastal on lugemisega läinud juba väga hästi, täna on seitsmes jaanuar ja mul on juba kaks raamatut läbi loetud! Millised, selle vastuse leiab mu eelmistest postitustest. If it’s not about The Witcher, I don’t wanna hear about it. (Mina alates 20. detsembrist). Ühtlasi ma pean tagasi võtma oma sõnad, nagu oleksid raamatud kerglasemad ja lõbusamad kui seriaal. “The Last Wish” oli küll, jah. Sellele vastukaaluks oli “The Sword Of Destiny” täiesti südantlõhestav, nii et ma nutsin kaks korda. Ma ei nuta filmide ja raamatute peale, reeglina.

Ma olen ka loobunud illusioonidest, et ma viitsiks või tahaks lugeda midagi muud peale fantasy, nii et kui mul kunagi kõik kodus olevad fantasy-raamatud (jälle) läbi loetud saavad, siis võibolla ma pean minema isegi raamatukokku. Ma loobusin raamatukogus käimisest juba aastaid tagasi, kui tekkis selline inetu fenomen, et ulme ja fantaasia riiulis olid kõik raamatud teismelistest vampiiridest või võluritest ja ma päris ausalt nagu noh, ei talu sellist asja. Ma olen lugenud läbi esimese raamatu Twilighti ja esimese raamatu Harry Potterit ja mulle aitas neist mõlemast igaveseks ajaks (Twilight on absoluutselt õudne ja Potter mulle lihtsalt ei meeldinud). Kuna ma pole nüüd juba vist mitu aastat raamatukogus käinud, siis ma loodan, et see fenomen on mööda saanud.

Mul muidu vahepeal oli küll selline plaan ja mõte, et hakkan mingeid “päris” raamatuid lugema. See ei kestnud kuigi kaua, ma pean tunnistama. Miks ma pean lugema päris maailmast, kui ma võin lugeda väljamõeldud maailmadest?

Äkki teen veel Goodreadsi konto ka, oleks see vast nali. Muidugi kurb lugu on see, et mul on Netflixi konto, see ei tõota raamatulugemise suhtes head.

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. jaanuar 10, 2022, 6:23 e.l.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: