Esileht > Uncategorized > Ülestunnistus

Ülestunnistus

Kuna eelmine aasta oli üks katkematu hädaorg ja puhas viletsus, siis võttis kõrgelt austatud kohus (isikkoosseisus: mina) vastu otsuse aastal 2020 mitte jooksuvõistlustel osaleda ja sellest otsusest johtuvalt ka jooksutreeningutega mitte tegeleda.

Nüüd on sedasinast aastat kestnud tervelt 21 päeva ja ma olen juba registreerunud kolmele, võimalik, et ka neljale jooksuvõistlusele.

Endiselt on jõus otsus jooksutreeningutega mitte tegeleda.

Ehk siis ma olen üheaegselt tõesti “garroter, jury and judge” ja ma ei saa päris täpselt aru, mis kohaga ma mõtlen.

Kui mitte muud, siis ma saan vähemalt teada, mis tunne on joosta 10 kilomeetrit ilma igasuguse ettevalmistuseta. Või mis kümme. Kõigepealt ma saan teada, mis tunne on läbida Baltimaade kõrgeim luitemäestik ilma igasuguse ettevalmistuseta.

Samas, kui ma siin juba ausalt rääkima hakkasin, siis ma tegin ükspäev jõusaalis suisa kardiotreeningut. Seda ei juhtu mitte kunagi, seega väärib äramärkimist. Isegi kui see oli 6 minutit jõutreeningu soojenduseks. Ei, ma ei tee kardiomasinatel soojendust, sest ma vihkan kõiki jõusaali kardiomasinaid ja ma eelistan seda aega kulutada loogilisemate soojendusharjutuste peale. Aga pühapäeval ma tegin kuus minutit stairmasteril sooja ja no see on ju ometi ettevalmistus 33-meetrise järsu luite otsa ronimiseks. Mul hakkab sellel stairmasteril alati silme ees virvendama, sest ma olen sunnitud pingsalt jälgima oma jalgu ja neid trepiastmeid ja ma ei saa näiteks aknast välja ega telekat vaadata. Ma nimelt pean üleüldse trepist üles minnes täpselt vaatama, kuhu ma astun, sest ma ei suuda aduda astmete kõrgusi ja kipun treppidel käpuli käima. Väga graatsiline minust, kohe näha, et tantsija.

Võimalik, et tuleb huvitav aasta.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. jaanuar 21, 2020, 4:01 p.l.

  Kuhu sa siis võistlema lähed, kui küsida võib? 😛
  Ma ise mõtlen, et äkki peaks sel aastal sünnipäeva Heavy Metal Ultral vastu võtma .. sest kui juba loll olla, siis täie rauaga. Muidugi ma olen kokku juba 12km sel aastal jooksnud, nii et põhimõtteliselt juba valmis.

  • jaanuar 21, 2020, 4:25 p.l.

   Pärnu kolmik, ei muud.

   12 kilomeetrit on juba kaksteist korda rohkem, kui ma üldse kavatsesin sel aastal joosta 😀

 2. jaanuar 22, 2020, 2:00 p.l.

  kas sul on üks silm halvema nägemisega kui teine? nad väidavad, et siis on kõrguste, kauguste jms hindamisega probleeme. kusjuures mul on see silmaprobleem, aga mul seda trepiprobleemi ei ole, ma ei vaatagi astmeid, ma tean, et kõik on ühesuurused ja küll jalad juba teavad, mida teha. ma küsin, et äkki see teooria ikka on õige, aint ma olen erand. ma tean, et need, kel ühe silmaga täiskasvanuna midagi juhtub, neil tekib see probleem küll kindlasti.

  • jaanuar 22, 2020, 4:26 p.l.

   Mul oli suure osa elust üks silm väga palju halvema nägemisega kui teine, aga laseropiga tehti mõlemad samale tasemele. See mõjutab ruumitaju küll, ja tundub, et kümne aastaga mu aju ei ole päriselt ümber õppinud ka 🙂 Ma olen kehva kauguste ja kõrguste hindaja siiamaani. Või on see siis ikkagi mu aju eripära ja mu lühinägelikkus oli lihtsalt juhuslikult selline, nagu see oli.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: