Esileht > Uncategorized > Jälle lemmik mul

Jälle lemmik mul

Mu kõige lemmikumad asjad on suvi ja kuumus. Neile lisandub veel selline poolseletamatu nähtus nagu väikelinna pealelõuna kuumalaines. Sõitsin rattaga ujuma ning kuna ujula on mu kodust teises linna otsas, siis tiirutasin sõites niisama linna vahel. Absoluutne lemmik – kuumus, päike, inimtühi linnake, kõik seisab – õhk, aeg ja tummine heinalõhn õhus. Püüdsin tabada oma lapsepõlve lõhnu, kuid asjatult, sest selliseid vabrikutööliste aguleid, kus mina üles kasvasin, ei ole enam olemas. Ma olen varem ka kirjutanud, kuidas mu lapsepõlve lõhnad olid saepuru, tõrvapapp ja pesuköök. Õrna tõrvapapi hõngu ma garaažide juures isegi korraks tundsin, aga pesuköökidega on tänapäeval küll kehvad lood.

Suuremad linnad suvekuumuse tardumuses meeldivad mulle ka väga, aga väikesed kuidagi nagu rohkem. (Maal ei meeldi mulle kunagi, seda pole vaja mainidagi.)

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. juuni 29, 2020, 1:12 e.l.

  Mmm hmm, sa just kommenteerisid, et sa ei armasta vett? Kuidas selle ujumisega siis on? (segaduses)

  Mind ajavad segadusse sõbrad, kes nagu “lähevad ujuma”, aga ujumise asemel kas istuvad vöökõrguses vees või vaidlevad veepiiri lähedal oma lastega. Ja kui mina siis ujuda tahaks, tahavad nemad (ilma ujumas käimata) rannast juba lahkuda.

  • Klari
   juuni 29, 2020, 8:37 e.l.

   Ma eriti jah vett ei armasta ja selleks, et mina ujuma läheks, peab tõesti kuumalaine olema (igal aastal ma tõepoolest ei lähegi vette kordagi suve jooksul). Minu ujumine = ronin vette, ujun basseini ühest otsast teise (meil on väliujulas jõkke tehtud basseinid), ronin välja, sõidan koju. 😀 Kuna ma olen väga kehv ujuja ja tihtipeale ma ütlen isegi, et ma ei oska ujuda, siis see 25 meetrit on mu võimete tipp, rohkem ma ei jaksa ja ei jõua.

 2. juuni 29, 2020, 10:00 e.l.

  Aga palavus. Eile sõitsin rattaga ja niitsin muru (ja käisin ujumas). Pärast oli tunne, et ma ei suuda vedelikukaotusest üle saada ka kuitahes palju juues. Ehkki ma jõin sõidu ajal samuti. Kadriorus ka on jooksjad kolinud varahommiku või varaöö peale, päeval ei spordi eriti keegi.

  Ikka natuke hirmus on see palav ilm, kui liikuda tahad.

  • juuni 29, 2020, 9:39 p.l.

   palava ilmaga on väga mõnus elada ööinimese elu. Kõige palavama aja magad maha nagu lõunamaalased mullu ja muiste. Juba kell seitse õhtul on täitsa võimalik tasapisi liigutama hakata.

   (nüüd tuli muidugi üldse äikesejärgne jahedus, aga no läinud nädalal oli nii.)

   • Klari
    juuni 30, 2020, 1:29 p.l.

    No mulle meeldivad päike ja kuumus väga. Praegu pole jälle kahjuks enam kumbagi.

 3. juuni 29, 2020, 9:40 p.l.

  mõtlesin välja teooria, kuidas sulle meeldivad suvekuumuses väikelinnad suurtest rohkem lihtsalt seepärast, et nad tarduvad paremini. Suuremas linnas on ikka mingit sebimist.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: