Esileht > Uncategorized > Juunikuu raamatud

Juunikuu raamatud

Ma tean, et täna on alles 30. juuni, aga kõik raamatud on hetkel läbi loetud, öösel lõpetasin viimase ja tänase päevaga ma enam ühtegi raamatut läbi lugeda ei jõua. Mis siis, et ma olen hakanud juba iseendaks tagasi minema, ehk siis mul on paar tükki alustatud, pooleli, mõni juba mitu kuud, nii et ma pean vist otsast peale hakkama, sest ma ei mäleta enam, mis alguses toimus (üks Witcheri-sarja raamatutest ununes vahepeal ära, noh.)

Niisiis, juunikuus loetud või vähemalt lõpetatud raamatud. Kõik raamatukogust, need tuleb läbi lugeda, sest tagasi tuleb ju viia (vastupidiselt enda isiklikele, millega pole kiiret ja mis seetõttu aeg-ajalt aastateks pooleli kipuvad jääma…)

Esiteks – Nadia Murad “Viimane tüdruk: minu lugu vangipõlvest ja võitlusest islamiriigi vastu”. See on sellest kuulsast “valgest sarjast”, milles ilmuvad tõsielulood õudsetest ja kohutavatest naiste elusaatustest, mille lugemine teeb alati väga tänulikuks, et sa oled ise nii äärmiselt privilegeeritud maailma sündinud. Selles mõttes oli ka hariv raamat, et autor kuulub mingisse sellisesse religiooni (jeziidid), millest ma varem mitte kunagi kuulnud ei olnud, ja ometi ma pean end suhteliselt laia silmaringiga inimeseks. Teisalt ma jällegi pean tunnistama, et Iraagi, Kurdistani ja muu säärase piirkonna asjadega ma tõepoolest ei ole kuigi palju kursis ka.

Teiseks – Andre Aciman “Call me by your name”. Ma krabasin selle raamatukogust, sest mulle meenus, et sellest on film tehtud. Küll aga polnud ma seda filmi näinud, ma ei teadnud, kes seal mängivad, mul polnud õrna aimugi, millest see lugu võiks rääkida ja üleüldse olen ma oma laiale silmaringile vaatamata aeg-ajalt täiesti kivi all elanud. Ühesõnaga. Raamat oli väga hea – poeetiline, kaunis, hingestatud, sensuaalne ja kohati erootiline. Lugemise ajal otsustasin kohe, et ma ei hakka enne filmi vaatama, kui raamat läbi, sest mul oli NII kirgas ja selge pilt kogu aeg ees, kõik värvid ja kaameranurgad ja imeline valgus ja üleüldse väga konkreetne visuaal. Mul tekib raamatuid lugedes tihti film kõrvale, aga tavaliselt see nii ere ei ole, kui praegu oli. No ja kui ma raamatu loetud sain, hakkasin filmi ka vaatama ja otse loomulikult oli kõik täiesti vale, nii et ma vaatasin kümme minutit ja edasi polegi vaadanud 😀 Vist pean ootama, kuni mu peas olev visuaal natuke hägusemaks muutub, kuigi siiani pole seda veel juhtunud. Häda selle asjaga jälle. Võibolla on tegelt väga hea film? Mis siis, et minu peas olev on täiesti teistsugune.

Kolmandaks – Mart Normet “Minu Tenerife: noor pensionär”. Seda raamatut kiidetakse väga ja oli üks hea lugemine küll. Muhe ja humoorikas.

Neljandaks – Lina Bengtsdotter “Annabelle”. Minus on tärganud no mitte just kirg, aga teatav huvi skandinaavia krimi vastu, mis on mõistagi mu jaoks uus ja huvitav, sest ma pole üldse elus praktiliselt kriminulle lugenud. Seetõttu ma olengi praegu kõigest vaimustuses ja ehkki ma saan aru, et <i>trope</i> “keerulise lapsepõlve ja pealtnäha ebameeldiva iseloomuga peategelane lahendab mõrva, mis viib ta vägisi oma minevikku tagasi ja oo, kõik saab kohe selgemaks” ei ole ilmtingimata just eriti rabav ja enneolematu, siis sellegipoolest see mulle hetkel meeldib. Oi, ma sain just praegu aru, et see kõik on ju tegelikult praktiliselt nagu Lisbeth Salander ja no kellele siis ei meeldiks Lisbeth Salander.

Viiendaks – Maret Nukke “Minu Jaapan”. Mul on selline lapselik komme, et kui eluloo- või reisiraamatus on pildid, siis ma vaatan kõigepealt neid, enne kui lugema hakkan. Pilte vaadates sain aru, et ma olen seda raamatut juba kunagi lugenud. No mis seal’s ikka. Ma olen ennegi raamatuid mitu korda lugenud, eksole. Ainult et lugedes selgus, et tekstist ei mäleta ma absoluutselt ööd ega mütsi, välja arvatud mõned üksikud kohad. Mälu on mul hea, aga väga lühike. Muidu oli hea, ehkki tuleb tunnistada, et viimase peatüki lehitsesin lugemata läbi. Mis puutub Jaapanisse, siis (korduv) matkamine Fuji mäe otsa huvitab mind Jaapani juures ilmselt küll kõige vähem…

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: