Esileht > Uncategorized > Tenet ja Tänak

Tenet ja Tänak

Mind on tabanud mingi sõnulseletamatu eneseväljendamise vajadus, mida ma peamiselt oskan seletada sellega, et hakkasin taas rauatablette võtma ning juba vähem kui nädalaga on mu enesetunne umbes selline, nagu oleks vee alt lõpuks ometi pea veepinnale saanud. Ehk siis juhhei, mul on natukene energiat teadvusel ja vertikaalasendis püsida, let’s celebrate!

Küll aga on mul nüüd probleem, et mul ei ole mitte millestki kirjutada. Kirjutan siis kahest filmist, mida ma viimasel ajal näinud olen.

“Tenetit” käisin mõistagi kinos vaatamas, niipea kui see linastus. Kas on keeruline film, nagu igal pool räägitakse? Veidi, aga mitte nii keeruline, kui ma arvasin. Seda filmi vaadates tasub kasutada üht nippi, mida ma ühest arvustusest lugesin – et ära ürita sellest filmist iga hinna eest aru saada, vaid pigem tunneta seda. Kõlab naljakalt, aga töötab. Ma usun, et paljud lähevad selle eelarvamusega, et nonii, mingi Nolani film jälle, niikuinii kottigi aru ei saa. Pole nii hull see lugu ühti. Kindlasti oleks teistkordsel vaatamisel ka asi oluliselt selgem, aga ma ei tea, kas ma viitsin seda teist korda enam vaadata, ma olen Linnahalli, Laagna teed ja Pärnu maanteel sõitvat trammi ennegi elus näinud. Tallinn on filmis oluline ja seda näeb päris palju, mis on mu meelest väga tore, ja muidugi kohalikule omajagu naeruturtsatusi põhjustav ka: no Jan Uuspõld ja see, kuidas Laagna tee filmis saab alguse Pärnu maantee viaduktilt ja lõpeb sadamas. Päris tore vaatamine iseenesest. Kuigi see kriitika, et Nolani karakterid ei hakka elama, on vägagi põhjendatud.

Teist filmi vaatasin pühapäeva õhtul telekast, see oli muidugi see Ott Tänaku dokumentaal. See meeldis mulle vaat et isegi rohkem kui “Tenet”, sest sellel oli üks väga hea filmi väga tähtis omadus – see film oli väga huvitav vaadata ka mulle, kes ma ralli vastu terve elu jooksul täpselt null huvi olen tundnud. Mu huvi ralli vastu on täpselt sama olematu ka pärast selle filmi vaatamist, aga film kui selline on väga hea. Mul on ka väga hea meel lihtsalt selle fakti pärast, et meil on maailmameister, sest minu jaoks on sportlane siiski sportlane, ükskõik, kas tema ala mulle isiklikult huvi pakub või ei. Heal tasemel sportlane ja maailam tipp on alati väga oluline, eriti kui sa oled siin kuskil maailma mingis hämaras nurgas mingi Elboonia.

Rohkem filme ma vaadanud ei ole ja seetõttu ei saa ma hetkel ka millestki rohkem kirjutada.

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: