Esileht > Uncategorized > Jõutreening, wat?

Jõutreening, wat?

september 18, 2020 Lisa kommentaar Go to comments

Esiteks ma pean jagama üht absoluutselt geniaalset kirjutist sotsiaalmeediast, autoriks @fysioviis (kelle sisulooming on niikuinii puhas kuld ja harvaesinev terve mõistus). Postituse teemaks “Miks naised ei tohiks kunagi raskuseid tõsta”. Kogu järgnev on tsitaat:

1. Sa märkad, et tänu kõrgemale energiatasemele saad sa oma toimingutega märksa kiiremini hakkama. Mida sa küll kogu selle vaba ajaga peale hakkad???
2. Mehed internetis arvavad, et sa oled liiga tugev. Kas sa tuled ikka toime selle teadmisega, et sa ei ole enam võõraste meeste nilbe unistus??
3. Su püksid ei mahu sulle enam jalga, sest su tagumiku on liiga prinkis. Kujuta ette, kogu su tagumik täidab püksid ära! Hirmuäratav!!! 
4. Su lapsed näevad, et naine suudab olla midagi märksa rohkemat kui tavaline koduperenaine. Üldlevinud standardite lõhkumine pole kunagi hea mõte! Go EKRE!
5. Sa saad süüa märksa rohkem ja maitsavamaid toite. Kohutav ju! Andke mulle mu rasvatu piim ja kaks salatilehte tagasi! 
6. Mehed ignoreerivad sind jõusaalis, sest sa tõstad suuremaid raskuseid kui nemad. Kuidas sa küll ilma nende juhisteta edaspidi hakkama saad? 
7. Sa suudad purgikaane avada ilma kellegi teise abita. Mitte ükski naine ei tohiks omada sellist võimu!!!
8. Su luud püsivad terved ja tugevad elu lõpuni. Kas sa tõesti tahad röövida arstilt selle raha, mis ta sinu luuhõrenemise ravi pealt teeniks? 
9. Jõutreening on mitmekülgne ja huvitav. Oled sa ikka valmis vahetama selle monotoonse pikaajalise statsionaarse jalgrattaga sõitmise vastu? Vaevalt küll!!!
10. Su beibedest sõbrad, kes ei taha muud kui juua ja meeste pärast nutta, hakkavad vaikselt kaduma. Kas sa tõesti tahad nii väärtuslikke sõpru kaotada? 

(Originaalpostitus https://www.instagram.com/p/CFSGumdpYs4/ )

Purgikaante avamise tasemele ma muide veel jõudnud ei ole. Ma oskan siin süüdistada ainult loodust, kes on andnud mulle peene kondikava ja sellest johtuvalt väikesed käed, purgikaante läbimõõt on lihtsalt nii suur, et ma ei saa hakata mingit jõudu rakendamagi. Loll, kes vabandust ei leia, ma tean. Teeme trenni edasi. Äkki suudan kunagi lisaks lõuatõmmetele ka iseseisvalt mõne purgi lahti keerata.

Eile oli mul kükipäev ja ma võtsin lõpuks julguse kokku, et tööseeriates minna selle hirmuäratava 60 kilo peale. Ükskord, ma mäletan, oli see mu one rep max. Seeriaid ma olen võibolla (võibolla!) ühe korra elus selle raskusega teinud. Eile tegin siis ka. 60 kilo oli palju kergem kui ma ette kujutasin. Üllataval kombel tuleb stabiilselt trenni tehes jõudu kogu aeg juurde, kes seda küll oleks osanud arvata.

Eriti vinge oleks veel see ka, kui mul jalgadesse kunagi mingid lihased hakkaks tekkima.

Vana inimene peab ikka kahe käega telefoni hoidma, kui pilti teeb.

(PS ma ei saa teha seda tüüpilise fitness-influentseri tagumikupilti, sest et ma ei oska niimoodi poseerida ja no influentseri-tagumikuni mul on ikka areneda ka veel vaja. Ma saan parimal juhul ainult oksad laiali ajada ja jätta mulje, et mul on mingit laadi õlad. Õnneks ma pole mingi influentser ka.)

k.

(EDIT. Leidsin täna ka selle alguses tsiteeritud postituse inspiratsiooniallika. Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinik oli reaalselt, tõsiselt ja ilma igasuguse naljata postitanud oma FB lehele teksti, miks naised ei tohiks kunagi tõsta suuremat raskust kui 5 kilogrammi. Raskemad kandamid kui 5 kilo soovitati jagada osadeks ja kanda neid kordamööda. Ma pole nüüd uusimate asjadega nii täpselt kursis, aga kas kahe-kolmekuused imikud tänapäeval hakkavad ise kõndima või saab neid nüüd ka kuidagi osadeks jagada ja vaheldumisi tõsta?)

Rubriigid:Uncategorized
 1. jryiiiik
  september 18, 2020, 9:09 p.l.

  Ha, väga lahe algpostitus ja no sinu oma ka.
  Mina ei jaksa purke jõuga lahti keerata, õigupoolest ei proovigi, kasutan kavalust.

  Meenus, kui üks tuttav naine tegi jõutõmbeid, siis mingid kaks tölli, kes kordamööda biitsepsit (ühte korraga!) treenisid, kommenteerisid teineteisele: “Naistel on ikka jube imelikud harjutused.” Eks ta ole.

  Ja no ma räägin ühe loo veel, kuigi suhteliselt irr-elevantse. Läksin opereeritud põlve arstile näitama. Arst vaatas ja ütles: “Päris korralik lihas. Tähendab, peas on kõik korras.” Ühe hoobiga psühholoog ka, eks. Tegelikult oli see muidugi läbinisti asjalik ja õige kommentaar, see tähendas, et ma ei ole hakanud viga saanud jalga hoidma ja ei külva enda tulevikku uusi muresid.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: