Esileht > Uncategorized > Retuusid retuusideks, aga sokid?

Retuusid retuusideks, aga sokid?

Sel nädalal on mõnes blogis jälle üles tõusnud retuusiteema. Ikka selles tavalises võtmes, et kas retuuse võib kanda või mitte. Ja kui, siis kes. Ja kus. Ja millal. Ja nii edasi.

Minu käest ei ole mõtet sellist küsimust isegi mitte küsida, sest minu seisukoht retuuside teemal on vankumatu, raudkindel ja tavaliselt ka kaugele näha. Ja ma ei häbene sugugi tunnistada, et minu garderoobis on retuuside ja mitte-retuuside (ehk siis muude pükste) suhe ülekaalukalt retuuside kasuks.

Ma üleüldse ei saa aru, miks retuuse siis kanda ei võiks? Kas sellepärast, et need on liibuvad ja järgivad täpselt kehakuju? On ju olemas muid riideid ka, mis liibuvad ka kehakuju järgivad? Miks retuusid on kuidagimoodi rohkem sobimatud kui skinny-teksad? Sellega ma muidugi olen sajaprotsendiliselt nõus, et retuusid võiksid olla igal juhul täiesti läbipaistmatud. Mitte ei võiks, vaid lausa peaks. See muide polegi nii iseenesestmõistetav, kui võiks arvata, ka väga nimekate spordirõivaste tootjate nimesid ja logosid kandvad nime poolest spordiretuusid on aeg-ajalt täiesti läbipaistvad. Ka mu enda poolt palavalt armastatud Nike, mõnikord.

Aga sokid? Mis nendega siis on? Vaadake, ma olen sünniaasta poolt üsna iidne küll juba, aga ma ei ole veel jõudnud sellesse vanusesse, kus ümbritsevad trendid mind külmaks jätaks. Teisalt olen ma juba sellises vanuses, kus ma tihtipeale mõtlen, et kas see trend tegelikult ka meeldib mulle või oleks ikka veits imelik. No nagu need sokid, mis tänapäeva trennirõivastuse juures on pikad, valged, froteest ja üleval servas kahe triibuga. Nagu kaheksakümnendatel. Muidu need on nagu jumala ägedad, aga täpselt selline asi, mille kohta ma ei tea, kas ma julgen endale neid jalga panna või mitte. Ma muidu kannan alati ainult pahkluu-sokke, mul on nendega mingit sorti fiksatsioon lausa. Teine fiksatsioon, mis mul on, on see, et ma ei paneks mitte iialgi trenni jalga tumedaid sokke, see on minu puhul täiesti välistatud, minu trennisokid peavad olema absoluutselt alati valged või siis äärmisel juhul värvilised. Minu puhul, kes ma kannan 98% musta värvi riideid, on see kummaline, aga nii on. Nii et värvi poolest need kaheksakümnendate võimlasokid väga sobiks, pikkuse osas ma kahtlen. Aga mulle nii meeldib, kuidas need välja näevad! Ma teadsin kohe, et kaheksakümnendatel üleskasvamine jätab inimesesse teatava jälje. Mulle väga meeldib ka hair metal, et te teaksite.

Sellised keerulised probleemid siis mu elus hetkel. Mul on muidugi veel keerulisemaid probleeme ka, nimelt pannakse Pärnu MyFitness selle kuu lõpus kinni ja ma pean hakkama kuskil mujal jõusaalis käima ja see tekitab minus suurt stressi. Suuremat kui sokid.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. suslik
  oktoober 10, 2020, 5:43 p.l.

  go for it, ma juba kannan. jumala head on, eriti kui palju deadliftida v köit ronida ja ei taha, et pärast jalad marraskil oleks 😀

  • Klari
   oktoober 11, 2020, 7:52 p.l.

   Käisin täna juba poes triipudega sokke otsimas, aga ei leidnudki. Mhh.

 2. oktoober 12, 2020, 10:36 p.l.

  https://www.24-7fitness.ee/spordiklubi/uudised/uudis/2020/10/08/avame-2021-aasta-jaanuaris-uue-spordiklubi-parnus/

  Kuidagi kahtlane tundub, et MyFitness pidi putka kinni panema, sest väidetavalt MITTE KUSKIL ei leidunud sobilikke ruume, samas kui paar kuud hiljem tuleb kõrvalmajja uus jõusaal.

  Ma ise ei saanud MyFitnessiga kunagi sõbraks, ma ei teagi, miks. Tunnen ennast Tervise Paradiisi jõusaalis palju paremini. Aga sulle vist seal ei meeldinud? Ma teistes pole käinud, nii et rohkem võrrelda ei oska. Töökoha kaudu on Tervise Paradiisis head hinnad, nüüd meil tekkis võimalus spordihalli Siris Gymi ka sarnastel tingimustel kasutada… Vb peaks huvi pärast millalgi proovima, need asuvad mul kodust suht ühekaugusel. Ma vana laisk, ei viitsi kaugel käia, sinule pole sellest väga mõtet rääkida, sa iga päev sõidad 😀

  Aga ma muidugi sinust 100% erinev jõusaalikülastaja, üksi ei ole nõus sinna mingi hinna eest minema ja mu personaaltreenerile ennustati täna, et märtsis ehk saab haiglast koju. Ja pole aimu ka, millal teda siis jõusaali lubatakse. Urr. Sinu jaoks oleks vist jällegi kellegagi koos käimine välistatud 😀

  On sul juba mingi plaan ka, kuhu ümber kolid?

  • Klari
   oktoober 15, 2020, 7:35 p.l.

   Ma kaldun arvama, et siin on mingi konkurentsi teema, turumajandus ja nii, aga ega ma ei tea. 24/7 ehitab endale ju ise ruumid sinna Port Arturi peale, samas ma ei tea, kuidas seal omandisuhtega jääb. See, et MyFitnessile Pärnus mingeid ruume kuidagi ei leidu – seda ma ei usu. Pigem on asi tahtmises. Rahvast käib seal juba ammu nii vähe, et see bisnis ilmselt ei tasu neil ära, aga eks näis.

   Mulle jah Tervise Paradiis ei meeldi, sest ma ei kannata kloorihaisu, mulle ei meeldi, et seal on asjad katki ja mustad, ja et seal ei ole vaba põrandapinda. Siris Gym on jälle imepisike, ma ükskord käisin seal huvi pärast.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: