Esileht > Uncategorized > Tavaline halapostitus

Tavaline halapostitus

Pärnu MyFitness on nüüd nädal aega kinni olnud (pandigi päriselt kinni, mitte ajutiselt) ja see tekitab minus suurt… ma ei teagi täpselt, mida. Pahameelt. Mitte otseselt stressi, aga lihtsalt sellist pahameelt, kus ma olen mossis ja tujust ära ja jonnin ja ei taha sugugi olukorraga leppida. Nagu selline keskmine kolmeaastane, noh. Aga erinevalt kolmeaastasest ma siiski tean, et midagi pole parata, elu on karm, aga see-eest ebaõiglane. Ja kui ma tahan trennis käia, siis ma pean seda lihtsalt tegema kusagil mujal.

Ainult et see trennis käimine, minu lemmiktegevus maailmas, on nüüd muutunud üldse mitte mu lemmiktegevuseks maailmas ja ma olen sel nädalal tundnud esmakordselt elus, et ma ei taha trenni minna. Ma pole iialgi varem elus tundnud, et ma ei taha trenni minna. Nagu öeldud, on see mu lemmiktegevus maailmas, või noh, siiamaani on olnud, ja ma olen aru saanud, et see on kuidagi selline tingimuslik. Näiteks kevadise eriolukorra ajal, kui jõusaalid olid suletud, tegin ma kodus trenni nii kuidas ma vähegi sain, ja ma vihkasin iga minutit sellest. Kuni lõpuni välja. Mulle meeldib treenida jõusaalis! Ja nagu nüüd viimane nädal on näidanud, siis sugugi mitte igas jõusaalis ka veel. #nuttjahala

Jah, ma olen ülihalb kohaneja ja iga väiksemgi muudatus mu igapäevases rutiinis viib mu endast täiesti välja, no mis ma sinna teha saan?

Olen niisiis nädal aega käinud Tervise Paradiisi jõusaalis, mille kohta ma olen varemgi korduvalt kirjutanud, et see ei meeldi mulle absoluutselt ja ega mu tunded ei ole vahepeal muutunud, ütleme nii. Kusjuures, asi ei ole selles, et tegemist oleks halva jõusaaliga. Seal on küll asju, mis minu meelest ka objektiivselt kehvasti on, aga peamiselt on asi lihtsalt selles, et *minule* seal ei meeldi. Jonn, kolmeaastane, teate küll.

Põhihäda on see, et seal on palju rahvast. See on objektiivselt arusaadav, sest kellelegi ei meeldi ülerahvastatud spordiklubid. Teine häda on see, et seal ei ole vaba põrandapinda eriti. Või nagu üldse vaba ruumi. Sest ma püüdsin välja mõelda, kus ma saaks teha näiteks oma harjumuspärast soojendust või sangpommiharjutusi või ma ei tea, burpee’sid, aga ma ei osanud sellist kohta välja mõelda. Mitte et ma jõusaalis väga tihti burpee’sid teeks, aga KUI ma peaksin tahtma neid teha, mis siis, ah? Sangpomme on küll palju, seda ei saa salata. Neli kükipuuri on ka, nagu ma endale pidevalt korrutan. Aga kaablitega on kehvasti ja mina kui suur kaablifanatt olen sellest häiritud. Eks ma siis pean kastist välja mõtlema ja loomingulisem olema ja teistsuguseid harjutusi kasutama, mis tuleks igas mõttes kasuks, eksole, aga ma ei taha. Miks ma pean. #jonn #kolmeaastane

Enamus MF tüüpe on samamoodi sinna üle kolinud (selgitab rahvarohkust), muuhulgas ka kõik need, keda ma lootsin enam mitte kunagi elus näha… plätumees näiteks. Plätumees on üks tüüp, kellel pole tosse, ilmselgelt, sest ta käib jõusaalis alati mingite vanade jubedalt lääpatallatud kummiplätudega. Võiks ju öelda, et mis see minu asi on, ja ega ei olegi, aga jõusaalis päris jalanõude kandmine on mu meelest kuidagi nagu elementaarne ja turvaline, eivä? Siin ma olen muidugi natuke silmakirjalik, sest ma olen ükskord ise elus käinud trennis sokkides (sest ma unustasin tossud koju) ja mõnikord ma võtan jõutõmmeteks näiteks ka tossud jalast ära. Ja noh, tossud võivad ju jalas olla, aga kui tõstekangi ots jala peale kukutada, siis see on valus ikkagi (küsige, kuidas ma seda tean).

Aga noh, ma ei tea, trennid ma olen siiani tehtud saanud, kuigi omaette pahurdades. Pluss mul pole veel ainsatki korda õnnestunud end pärast trenni sooja veega pesta, mis siis, et ma olen iga kord erineva duši valinud (suure spaa ja veepargina on seal õnneks väga suur duširuum ka). SEE on küll mu jaoks päris probleem, sest ma käin alati tulikuuma duši all ja kui mul seda võimalust ei ole, siis ma olen päris tujust ära.

Ma ei tea, kas ma sain nüüd kõik oma mured ära kurta või jäi midagi veel tuleviku tarbeks ka.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. november 7, 2020, 6:04 p.l.

  Mina usun sinu leidlikkusse ja nupukusse täiega!!! Kindlasti leiad ka tulevikus midagi, mille üle kurta.

  A jah. Mul on ujulatega sama. Mõni on okei, mõni keskpärane ja mõni selline, et MA EI TAHAAAAAAAAAAAA!!!! Põhjused umbes samasugused nagu sul.

  • Klari
   november 7, 2020, 6:07 p.l.

   See hetk, kui sa vajutad publish, käid korra vetsus ja Kaur on juba kommenteerida jõudnud…

   Aga ei, seda kindlasti ei tasu karta, et mul halamise ainest väheks jääks! Virisemisega ei jää ma mitte kunagi hätta!

   • november 9, 2020, 7:40 p.l.

    Minu isiklik kogemus kinnitab muide, et kui trenni alguses tundub vähe rahvast olevat, tuleb vetsu minna – pärast tulen välja, vaatan, kohe on rohkem. See on ilmselt mingi viljakusmaagiline rituaal.

    Tarantino andmetel midagi veel keerulisemat, “Pulp Fictionis” olid vetsuskäimised läbivalt süžee pöördepunktid.

 2. Nell
  november 7, 2020, 7:51 p.l.

  Kas Tervises äkki rohkem ruumi pole?

  • Klari
   november 7, 2020, 8:41 p.l.

   Väheusutav, kuigi ma ükspäev lähen sinna ka.

 3. ritsik
  november 7, 2020, 10:08 p.l.

  A Sirius?
  Ja aasta alguses ju mingi uus avatakse kesklinnas.

 4. Terje
  november 7, 2020, 10:11 p.l.

  Üks väike jõusaal on värskelt anatud Ülejõe selveri lähedal. Seal ei ole kindlasti nii palju inimesi

 5. november 8, 2020, 10:02 p.l.

  Ma aeg-ajalt ikka käin Pärnus. Noh, Lihula või Tallinna poolt sisse sõites – eks ta selline väike puust linn on, aga seni on olnud ikkagi linna nime vääriline.
  See, et te nüüd kamba peale ei suuda üht korralikku jõusaali üleval pidada, küll ühele linnale au ei tee. Aeg äkki ennast külaks nimetada.

  • Klari
   november 8, 2020, 10:31 p.l.

   Aga see-eest kui suur linn! Suurem kui New York! Ma muide ei saa mingit au siin enda peale võtta, ma elan täitsa teises vallas muidu.

 6. Krõõt
  november 9, 2020, 12:45 p.l.

  Ma avastasin hiljuti, et Pärnus pole ühtegi Reservedi poodi ka enam. Varsti kolib viimane postkontor ka kuskile Lihulasse, sest asi see maainimestel siis sealkandis väike tiir teha asjaajamiseks. 😀

  • Klari
   november 9, 2020, 1:55 p.l.

   Varsti saab ühe käe sõrmedel üles lugeda asju, mis Pärnus üldse olemas on.

   • november 9, 2020, 2:59 p.l.

    Meri, jõgi, Uue Kunsti Muuseum?

   • Klari
    november 9, 2020, 3:52 p.l.

    Oo, kunstiga on Pärnus igas mõttes hästi! Kas Uue Kunsti Muuseumi kah just äsja kinni ei pandud mitte?

   • Terje
    november 10, 2020, 8:38 e.l.

    Ukm avatakse varsti suisa kesklinnad Rüütli platsis

   • november 9, 2020, 7:41 p.l.

    a kunstisadam või mis ta nüüd tulema pidigi?

   • Klari
    november 9, 2020, 8:30 p.l.

    Kunstisadama saab siis teha, kui rahvuskonservatiivid on õppinud pildi pealt lehma ära tundma.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: