Esileht > Uncategorized > Jälle uus kogemus

Jälle uus kogemus

Inimene on kohanev olend, tuleb välja. Isegi mina, nii kummaline kui see ka pole.

Kevadel tundus maskikandmise idee ja pidevalt terendav võimalus maskikandmise kohustuslikkusest mulle kohutavalt õõvastav. Ma ei saanud isegi aru, miks. Ma olen teadupärast palju aastaid küll Jaapani, küll Lõuna-Korea ja küll Hiina popkultuuri vastu suurt huvi tundnud ning interneti- ja iseäranis praegusel sotsiaalmeedia ajastul jälginud suurel hulgal igasugu tollemaiseid kuulsusi ja lugenud igasugu artikleid ja vaadanud kõikvõimalikke videosid ja dokfilme ja mängufilme ja seriaale ja mida iganes. Ma olen oma elus maski kandvaid inimesi meedia vahendusel näinud aastaid, selles pole midagi ennenägematut mu jaoks. Pluss mulle meeldib Alan Walker 😀 Aga see mõte, et ma peaks ise ka ühel heal päeval hakkama maski kandma, tundus õudne. Millegipärast.

Nüüd on see aeg siis käes. Lisaks alguses tungivale soovitusele ja tänasest alates siis kohustusele kanda maski avalikes kohtades on mul suurepärane võimalus teha oma igapäevast palgatööd 8 tundi järjest maski kandes. Ja teate, see pole üldse õudne. Ma muidugi ei kilju vaimustusest, kui pean hommikul jälle maski ette panema, ja õhtul koju minnes on nii hea tunne katmata näoga õue astuda, aga maski kandmine pole kaugeltki nii jube kui ma alguses arvasin.

No ma ei olnud enne novembri keskpaika kunagi elus maski ette pannud, oligi uudne kogemus mu jaoks.

Maski kandmisest rohkem häirib mind see, et õhtul kodus on näol endiselt fantoomsurve, ja see on veits jabur tunne. Teine probleem on mul nüüd see, et ma ei suuda otsustada, kas meikida või mitte. Ja kui, siis mida täpselt 😀 Siiani olen harjumuspäraselt terve näo ära meikinud nagu alati ja igal hommikul küsin samal ajal endalt, et miks ma seda, huvitav küll, teen. Vastust pole saanud.

Poodides käies on maskiga inimeste vaatepilt juba täitsa normaalne. Tundub juba natuke veidergi, kui kellegi nägu näha on. Nii see algab… (ma ei tea, kas see oli nali.)

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. Nell
  november 24, 2020, 2:48 p.l.

  Tööl maskeerunult? Ei oskagi öelda nüüd, kas eelistaks olla tööl aga maskis või siis kodukontoris (nagu me oleme) ja maskita. Meil kaitstakse sinikraesid sellega, et kõik, kel vähegi töö lubab, on kodukontor. Vajdusel toodi töölt isegi lauad-toolid kodudesse…

  • Klari
   november 24, 2020, 3:40 p.l.

   Meil on 50% nõue.

 2. november 24, 2020, 8:27 p.l.

  Kui tihti sa maski vahetad? Mu kogemus on see, et kui ma järgiksin soovitust “vaheta kohe, kui mask niiskeks muutub”, peaksin iga 10 minuti tagant vahetama, vähemalt trennis.

  • Klari
   november 24, 2020, 8:28 p.l.

   Me tohime kasutada vaid tööandja jagatavaid kirurgilisi maske ja igale töötajale antakse kaks maski päevas. Muidugi ma istun ka terve päev arvuti taga, liigutan väga vähe (peamiselt sõrmi).

   • november 25, 2020, 3:40 e.l.

    huh, ma istuks siis päev otsa märja näoga. A õnneks ei ole see niiskumine väga hingamist seganud, on üksnes teadmine, et teoreetiliselt peaks muudkui vahetama ja vahetama.

 3. november 24, 2020, 8:59 p.l.

  Ma käisin täna maskiga juuksuris… Ohhhhh.. aga siis lohutasin ennast, et pool maailma käib lausa burkades.
  Mul iga päev maski vaja pole- ühistranspordis ei sõida, poes ei käi ja pidid ka mitte. Töö asjad veebis.
  Aga kui vaja harjuks ära. Head ju ka. Saab nägusid teha, ilma et keegi näeb 😉 ja silmd on nii nii ilmekad… 🙂

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: