Esileht > Uncategorized > Detsembri raamatud

Detsembri raamatud

detsember 31, 2020 Lisa kommentaar Go to comments

Detsembris ma ei jõudnud ka eriti midagi lugeda, seda ühel konkreetsel põhjusel.

Mul on nimelt väga väike pea. Seda sõna otseses mõttes, nagu ma hetkel käimasoleva globaalse pandeemia raames teada olen saanud. Kõik maskid, mis ma endale kokku olen ostnud, on mulle liiga suured. On ilmselge, et nii väikese pea sisse eriti palju ei mahu. Lisaks on mul selline tore, täiesti normaalne ja tervemõistuslik (not) omadus omada mingeid totaalseid hüperfiksatsioone, mis mu niigi piiratud mentaalsest kapatsiteedist suure osa enda alla võtab, nii et ma parimagi tahtmise juures ei suuda muudele asjadele mõelda. Selle omaduse tumedam pool on sundmõtted, aga on ka toredam külg, kus ma olen fänn. Noh ja detsember möödus “The Untamed” vaatamise tähe all. Kuna see seriaal on tõeline emotional rollercoaster, siis ma lihtsalt ei jaksanud selle vaatamise kõrvale enam midagi muud kogeda. Alguses tundus jabur ja selline kentsakas, tegelikult osutus kohutavalt kurvaks, traagiliseks ja südantlõhestavaks (ja imeilusaks). Oeh. Mu süda murdus mingi tuhat korda umbes.

Aga mõne raamatu ma lugesin ka.

Andrzej Sapkowski “The Tower Of The Swallow” – Witcheri-sarja eelviimane raamat. Jah, mul on läinud terve aasta selleks, et see sari suuremas osas läbi lugeda. Viimane on veel lugemata ja kui ma niimoodi riiulis neid vaatan, siis viimane on kõige paksem raamat ka. “The Tower of the Swallow” on vähemalt nüüd siis selline raamat, kus tegevus taas käima läheb, asjad liiguvad, taustalood selguvad, karakterid arenevad ja nii edasi. Eelmise raamatuga võrreldes väga huvitav (meenutuseks – eelmises raamatus ei juhtunud loo mõistes mitte midagi). Eriti põnev on see, kuidas romaanides arenev Ciri tegelaskuju ei mahu mu peas kuidagi Netflixi telesarja noorukese näitlejanna kuvandisse, aga ma olen kindel, et see hakkab ka telesarjas lõpuks kõik tööle.

Kuna siis jooksvalt selgus, et mul mingi ilukirjanduse jaoks ikkagi enam mingit emotsionaalset jaksu ei jätku, sest ancient fantasy China gay romance ‘n’shit, pidin mingit mitte-fiktsiooni lugema. Mingil lihtsal ja loogilisel teemal.

Adharanand Finn “Jooksuga Keeniasse. Maailma kiireimate jooksjate saladused”. Spordiajakirjanik ja hobijooksja ma-ei-hakka-seda-nime-kordama Finn kolib kogu perega Keeniasse, et jälile saada, miks siis Keenia jooksjad ikkagi nii kiiresti jooksevad. Raamat on ajaviiteks tore lugeda, kuigi mingit põrutavat uut teadmist sealt muidugi ei tule (kui sa natuke jooksumaailmast ja Keenia jooksjatest tead, eksole). Tore lugemine sellest, kuidas valge mees püüab keenlastega koos trenni teha ja isegi võistelda ja selles muidugi tavaliselt täiega feilib, mis on ootuspärane, eksole. Hobijooksjaid Keenias nimelt eriti ei ole, küll aga on kohutavas koguses elukutselisi. Mismoodi nad seal elavad ja jooksevad, sellest see raamat ongi. Kuna ma tahan iriseda, siis ma märgin ära, et raamatu toimetamistöö on küll veits ülejala tehtud, nii palju trükivigu ma pole üheski raamatus veel näinud.

Rohkem jälle lugeda ei jõudnud (st ei jaksanud, mitte et aega poleks olnud).

Mida sellisest igakuisest aruandlusest järeldada? Tüütu. Enam ei tee. Positiivse poole pealt hakkas mingi lugemisharjumus otsast jälle tagasi tulema, nii et loodetavasti ma loen ka järgmisel aastal rohkem kui kolm raamatut aastas, mis vahepeal palju aastaid väga tüüpiline oli. Teine positiivne oli see, et ma lugesin enda kohta haruldaselt vähe fantasyt ja esmakordselt elus hakkasin kriminulle lugema.

Kokku sai aastas 51 raamatut. Mis on peaaegu et raamat nädalas ja kõvasti üle 10 korra rohkem kui need kolm raamatut aastas, mis ma varem lugesin.

Kui mul see “The Untamed” ükskord peast ära suvatseb minna, siis ilmselt loen jälle midagi 😀

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: