Esileht > Uncategorized > Ei midagi uut siin päikese all

Ei midagi uut siin päikese all

Kaks kanget tegutsevad jälle.

Kui eelmise hooaja “Kaks kanget Jaapanis” heliriba koosnes peamiselt hiina popmuusikast, sekka näpuotsaga k-poppi, siis praegune “Kaks kanget Tansaanias” hellitab kõrva näiteks jamaika patois’ga. Kas ma olen mingi ainuke inimene, kes selliseid asju ära tunneb?

Ma vaatan mingi kaks korda aastas telekat ja iga kord on mingi jama.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. märts 5, 2021, 8:14 e.l.

  Ma vaatan juutuubis paari kostüümiajaloolaste v -huviliste kanalit ja nemad jälle ei saa ühtegi kostüümidraamat rahulikult vaadata, sest silmad hakkavad peas liiga kiiresti pöörlema.

  • Klari
   märts 5, 2021, 10:25 p.l.

   Jaa, ma vaatan ka (võibolla samu kanaleid) ja ma olen neid videoid näinud 😀

 2. märts 5, 2021, 2:47 p.l.

  Jaa 😀 Nende sihtgrupis, ma olen täiesti kindel, pole ühtegi, kes erinevate aasia maade muusikal vahet teeks. Ma ka pole sihtgrupp, kuna ma ei vaata kommertskanaleid ja ma olen isegi hiina keelt natuke õppinud ja tänu tiktokile tean midagi aasia popist, aga ma ikka ei usu, et ma aru saaks.

 3. märts 5, 2021, 10:08 p.l.

  ajaloolistest filmidest-sarjadest rääkides – ma olen jälle hädas, kui on küll ajalooline (st mitte rubriigist “tüüpiline neoklassikaline filmimuusika või sümfooniline rokk”), aga vale perioodi muusika. Umbes et näidatakse keskaega, aga muusika on nt Händel.

  ja eks kostüümide peale pöörle mul tglt endalgi silmad, nt selliste tüüpvõtete peale nagu “kasutame ajaloolisi lõikeid, aga kõik läikivast nahast ja otse palja ihu peal”. nagu… kes käib ilma pesuta?

  • Klari
   märts 5, 2021, 10:24 p.l.

   See on umbes sama, et lähed iiri pubisse ja kõlaritest mängib Sky Pluss. Nagu. Miks.

   • märts 6, 2021, 1:30 e.l.

    Sest pubi peremehel on muusikast täiesti suva? Peaasi, et midagi mängiks?

    Arvutinohikud oigavad filmides oleva arvutiasjanduse peale; meedikud surevad kiirabi-seriaale vaadates (sisemiselt); jne. Mis teha.

   • märts 6, 2021, 1:32 e.l.

    … mul isiklikult on Sky Plussi kohta küsimus “miks” igas, IGAS kontekstis. Ma ei saa aru, miks selline nähtus üldse olemas on. Samas saan aru, et ma olen täielik vähemus. See on nii kurb.

   • Klari
    märts 6, 2021, 10:20 e.l.

    Oo jaa, see on absoluutselt täiesti jäle nähtus, ma olen sinuga nii nõus!!! Ja selle raadiojaama uskumatu populaarsus on kurb, sest Eestis on muid, palju talutavamaid raadiojaamu ka.

   • märts 6, 2021, 5:10 e.l.

    kui omal ajal TÜ raamatukogu kohvikus (ii korruse omas) skaipluss kogu aeg mängis, siis lugejad ikka virisesid, aga midagi polnud teha, teenindajad tahtsid kuulata. Ja nii odavate hindade juures kannatasid kliendid selle välja.

   • märts 6, 2021, 5:16 e.l.

    a noh, kostüümidraama. kas selle kese ei olegi kostüümid? ega keegi ei ootagi sealt kriitilist realismi ega usutavaid karaktereid vms. See üks keskne asi võiks siis vähemalt paigas olla.

    ja noh, mina ei ole ju mingi kunstiajaloolane. ma lihtsalt ei saa aru, et kuidas saab ühte kaadrisse panna eri perioodi asjad kokku ja pretendeerida ajaloolisusele, kas nad ei ole kunagi ühtegi kunsti-pildiraamatut (suvalist muuseumikataloogi ntx) vaadanud või? kas nad ei NÄE, et pildil on asjad, mis ei sobi omavahel komplekti? kas nad ei ole lapsena ENE värvitahvleid vaadanud? ma räägin siin täiesti põhikooli tasemel allikatest, mitte millestki, mis nõuaks vastava eriala madalaimagi astme kõrgharidust, kraadidest rääkimata.

    rääkimata sellest, et näitlejal on kindlasit jõle ebamugav palja ihu peal n-ö ülikonda kanda ja ta higistab selle ruttu läbi ja see tähendab, et pärast mingis teises produktsioonis ei saa uuesti kasutada. puhas raiskamine.

 4. Nell
  märts 6, 2021, 12:19 p.l.

  Kui tahad reisisaadet, kus muusikataust ka asjakohane siis Peeter Vähi saade ilmselt pädeb https://etv.err.ee/1608098428/urgne-maa-siber

  • Klari
   märts 6, 2021, 12:21 p.l.

   Tegelt ei taha, mind reisisaated iseenesest ei huvita – ma vaatan peaasjalikult Margna ja Jõekalda omavahelist dünaamikat. Kus nad parasjagu on ja mida teevad, pole mu jaoks oluline.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

<span>%d</span> bloggers like this: