Esileht > Uncategorized > Virtuaaljooksud – yay or nay?

Virtuaaljooksud – yay or nay?

Nagu arvata oligi, on mitmed jooksuvõistlused taas ainult virtuaalselt toimumas. Mitte et see mind üllatanud oleks, muidugi. Ma oleks olnud äärmiselt üllatunud hoopis füüsiliselt toimuvate võistluste üle.

Küll aga on kehv uudis see, et ma olen nendele võistlustele registreerunud, mis tähendab, et ma pean* neil osalema, ehkki virtuaalne jooksuvõistlus on umbes kõige mõttetum asi, mida ma üldse tean. Ma eelmine aasta ühel osalesin. Täiesti pointless oli. Päriselt. Jah, ma saan aru, miks neid korraldatakse ja ma olen väga nõus mulle meeldivate võistluste korraldajaid oma osalustasudega toetama ja nii edasi, aga no reaalselt mingit virtuaalset võistlust joosta… ehhh.

*-Jah, ma tean, et ma tegelikult ei PEA neil osalema, aga ma olen mingi psüühilise puudega, mis tähendab, et kui ma olen mingi asja osas mõelnud, et ma seda teen, siis ma TEEN seda. Ma lõpetasin isegi ülikooli ära, mis siis, et see võttis aega üle 7 aasta ja ma olin sügavas, suitsiidses depressioonis ja ma pole selle haridusega mitte ainsatki asja oma elus pärast peale hakanud. Minu pähe lihtsalt ei tulnud variant kool pooleli jätta või midagi sellist, sest ma olin sinna juba korra läinud. Selle kõrval on üks virtuaaljooks puhas lõbu, ma ütlen.

Niisiis terendab mul saabuva maikuu jooksul suurepärane võimalus joosta ihuüksinda mööda neidsamu tänavaid, kus igapäevaselt trenni teheski, ainult et ma olen selle eest raha maksnud. Ma vist lähen kuhugi mujale jooksma nendel päevadel, ma arvan, oleks MIDAGIGI teistmoodi.

Ma olen muidugi praktiliselt kõikide võistluste kohta, kus ma aastate vältel olen osalenud, kirjutanud pärast üht ja sedasama hala teemal “liiga palju rahvast, väga nõme”. Poleks iial uskunud, et ma hakkan seda rahvamassis trügimist taga igatsema. Jooksuvõistluste kontekstis. Rahvamassid on üks neid asju, mida ma selle parasjagu käimasoleva pandeemia vältel põhimõtteliselt esimesena teravalt taga igatsema hakkasin (umbes teisel nädalal või nii). Sotsiaalfoobikuna ma kardan inimestega suhtlemist päris palju, aga füüsiliselt inimeste seas viibimine meeldib mulle väga (tingimusel, et ma pea kellegagi rääkima, mõistagi). Eelmises maailmas oli mu lemmikasi näiteks käia Weekend Festivalil, kus ma käisin muide alati üksi, selles tohutus rahvamassis, kus ma kolm päeva järjest ei lausunud rohkem sõnu, kui baarist jookide tellimiseks. Imeline.

Praeguses maailmas saab bände muidugi ainult ekraanilt vaadata, näiteks täna õhtul on Goresoerdi veebikontsert, kuhu ma ostsin pileti. Taaskord, iial poleks uskunud, et ma hakkan virtuaalkontserdi eest raha maksma.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. aprill 24, 2021, 9:00 e.l.

  Nay

  Jooksuvõistlused on mõnusad ju ikkagi kindlate asjade pärast:
  1) melu raja ääres ja raja ümber. Suurematel maratonidel algab see nädalajagu päevi enne starti – stardimaterjalide välja võtmise, messil uudistamise jms-ga. Pärast finišit jälle sõprade-tuttavatega võistlusmuljeid jagades. Kaasaelajate rivi raja ääres on ka väga äge ja innustav (Eesti jooksud selles osas erineva tasemega, aga nt. Viljandi järve jooks, Rakvere ööjooks ja Tallinna maraton olnud päris hea publikuga alati).
  2) pundis jooksmine – üksinda on raske, pundis on kerge. Mitte ainult vaimselt, vaid füüsiliselt ka. Palju kergem on tempot hoida, vastutuule lõigus kellegi tugevama tuulevarju nautida ja kiiremini joosta. Kui leiad õige tugevusega tempogrupi siis võid üllatuda kui kiiresti sa tegelikult joosta suudad
  3) rekordid – suur osa inimesi läheb ikkagi võistlustele tulemust tegema. Kas rekordit või siis lihtsalt vormi katsetama. Kuna üksinda ei suuda sa peaaegu kunagi nii kiiresti joosta kui võistlustel, on virtuaaljooksud selles osas pettumuseks. Ja kui sa nagunii “päris” tulemust ei saa, võid ju lihtsalt ka trennitempoga selle virtuaaljooksu läbi sörkida, et medal kätte saada

  Tundub, et virtuaaljooks on korraldajatele tihti ka mugav väljapääs – kasseerid raha, üritust ei tee, saadad vaid medali ja diplomi. Minimaalsed kulud, maksimaalne kasum. Eelmisel suvel tunduski juba, et osad korraldajad läksid liiga kergelt seda teed, et päris võistlust mitte teha (Ööjooks), kuigi suvel ei olnud viirusega midagi pahasti ja oleks võinud vabas õhus ürituse teha küll.

  • Klari
   aprill 24, 2021, 9:51 e.l.

   Kirjutan sajaprotsendiliselt alla.

   Täpselt sama lugu selle virtuaalkontserdiga eile… no Goresoerd on tore ja meeldib mulle väga ja ma toetan neid raskel ajal hea meelega (pereliikmeid ikka tahad toetada onju), aga põhimõtteliselt vaatad ikka telekast muusikavideot. Ei circle pitti, ei miskit.

 2. Krõõt
  aprill 24, 2021, 1:41 p.l.

  Täiega nay. Ma olen raha eest ühe virtuaaljooksu jooksnud ja no täiesti nõme elamus jäi. Samas on mul praegu kodu juures üks virtuaaljooks toimumas ning rada maha märgitud. Sattusin seda täna järgima ning vähemalt märgitud rajaga joostes on asjal isegi mingit jumet. Näiteks maastikumaratoni mahamärgitud rajal joosta tunduks täitsa tore (sulgemata liiklusega linnajooksu mitte nii väga).
  Näis, mis Võidupüha maratonist saab see aasta. Eelmine aasta jätsid nad ürituse ära ning osaluse edasilükkamiseks pidi mingit uskumatut bürokraatiat läbima, mis tekitas tunde, et ega nad väga ei tahagi, et keegi osaluse edasi kannaks (või raha tagasi küsiks). Kui see tänavu sujuvalt virtuaaljooksuks lükatakse, jätaks küll päris halva maigu suhu.

 3. aprill 26, 2021, 12:57 p.l.

  Püsirajaga orienteerumine on see-eest täiesti okei.

 4. aprill 26, 2021, 4:29 p.l.

  Ma oleks ka varem öelnud nay… nüüd ma enam ei tea, sest kuidagi olen suutnud eelmise ja selle aasta jooksul igasugustel virtuaaljooksudel osaleda ja ma mõtlen sellest pigem niipidi, et kui ma nagunii jooksen enam-vähem sama radu ja tänavaid, siis virtuaaljooksmine annab sellele justkui miski eesmärgi juurde – et ma ei jookse siin jälle niisama, vaid läbin parajasti… midagi.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: