Asjad

I was today years old * kui ma sain teada, et maasikataimi müüakse sügavkülmutatult, nii et sa saad need kevadel maha istutada ja suvel juba maasikaid süüa. Hea variant, kui oled sügise maha maganud. Veel rohkem üllatas mind see, et neid sügavkülmutatud taimi (frigo-taimed, nagu neid nimetatakse) saab tellida pakiautomaati. Ma ei tea, MIKS see mind nii üllatas, aga mulle tundub veider idee minna pakiautomaadist maasikataimi ära tooma.

Muidu ma toon ikka pakiautomaatidest kogu aeg palju asju ära, sest ma ei suuda end tagasi hoida igasugu asjade ostmisest. Näiteks ostsin eelmisel nädalal üle mitmete aastate taas ühe tahke šampooni, mille kohta ma kuskilt blogist soovitust lugesin (äkki oli Nullkulu blogi?). Mu kogemused tahkete šampoonidega on siiani elus olnud valdavalt negatiivsed, sellest ka aastatepikkune vahe. Aga see šampoon oli imeline ja ma olen sellega jumalast rahul. Kokos tahke savišampoon kookospiimaga. Pole tänu väärt.

Eile oli e-esmaspäev ja mul said otsa kõik argumendid iseenda veenmiseks, miks mul ei ole Airpodse vaja. Mul siiralt ja tõesti ei ole neid VAJA, aga noh, ükspäev nad mulle sinna pakiautomaati nüüd siis tulevad. Pärast ma muidugi võin olla taas ainult väga üllatunud, et miks ma neid varem pole ostnud. Saame näha.

Kas ma olen kirjutanud sellest, kuidas mul Polari kelladega siiani läinud on? 2019. aasta kandis kuskil hakkas mulle tunduma, et ma tahan uut kella. Veensin end väga kaua, et mul ei ole uut kella vaja, sest mu M400 töötas laitmatult. Lõpuks kuskil eelmise kevade paiku mul said jälle argumendid otsa ja ostsin endale Polar Ignite. Selle kellaga ma rahul ei olnud, sest see… ei näita kella. Lisaks ei meeldinud mulle selle puute-ekraan. Ühel hetkel sai mul sellest mõõt täis ja kannatus katkes ja ma ostsin endale Vantage M. Sellega ma olen siiani väga rahul olnud ja võibolla mul nüüd natuke aega ei ole jälle vaja uut kella osta. Ma kannan kella 24/7 juba umbes eluaeg ja ma ei oskaks ilma käekellata elada, lisaks teen ma teadupärast palju trenni ja seetõttu ma olen viimased… 18 aastat või nii kasutanud spordikellasid. Polareid. Niikuinii saan nüüd kommentaari, et Garmin on parem. Ma ei tea, võibolla on. Küll aga on kallim, seda ma tean kohe kindlalt.

Mul kestab endaga juba pikka aega ka diskussioon, et mul tegelikult praegu veel ei ole uut telefoni vaja. Need diskussioonid lõpevad alati ainult ühtemoodi (vaata kahte eelmist lõiku), nii et eks me näe, kui kaua ma vastu pean.

k.

*ma ei tea, kust see meem pärit on. Asjad vahel lihtsalt ilmuvad.

Rubriigid:Uncategorized
 1. mai 11, 2021, 12:58 p.l.

  Ignite kohta kuulsin nädalavahetusel häid sõnu.

  Mul on kaks spordikella – Polarid, M400 ja Grit X – ja ma jälestan neid, sest ma ei taha neid kanda. Ma aastaid kandsin kella kogu aeg. Aga kui tulid suured spordikellad, siis neid ma kanda ei taha. M400 rihm on vastik ja Grit on üleni täiesti jäle, jäle, jäle. Ma olen väga vastumeelselt nõus teda kandma, kui on hirmsasti vaja oma rada salvestada. Aga ma ei jäta teda käe peale sekundiks kauem kui vaja. Sest ta on seal vastik. Kell, iuuuu!!!

  Kõige rohkem ajab mind endast välja kellade soov mu und jälgida. Kas kella tootja arvab, et ma peaks kella kandma öösel? Magades? MIKS peaks keegi kandma öösel kella? See tundub nii jabur, et ma ei saa sellest üldse aru. Maailm on täis asju, mis mulle ei sobi, aga mida ma ikkagi mõistan. Kuid kell öösel käe peal – käib täiesti üle mu mõistuse.

  • Klari
   mai 11, 2021, 1:06 p.l.

   Mina kannan öösel magades kella 😀 Ma ei saa jällegi aru, miks ma peaks seda ära võtma? Aga no ma olen aru saanud, et osad inimesed võtavad isegi kõrvarõngad ööseks kõrvast ära. Ja mulle meeldib see, et äratus on kella vibratsioon, mitte telefoni plärin.

   Suured kellad on just minu teema – mul pole elus ühtegi tüüpilist naiste käekella olnud (iuuu) ja ma heameelega kannaks üldse päriselt kogu aeg suuri meeste kellasid, aga mul on hästi peenikesed randmed ja ma ei saa. Ma muidugi ei kannata üldse väikesi, peenikesi ehteid silma otsaski, kõik mu ehted peavad olema võimalikult suured ja silmatorkavad ja kellad samamoodi.

   Ignite… saad aru, see ei näita kella. Sellel on ekraan vaikeolekus pime ja selleks, et see aktiveerida, tuleb kas väga teatraalselt rannet tõsta või nuppu vajutada. Ülimalt tüütu.

 2. mai 11, 2021, 2:00 p.l.

  Jah… On ka sokkidega magamise teema jne…

  Grit ka ei näita kella, aga ta ei näita üldse midagi, sest ekraan on liiga tume. Tootearendus on aku kestuvuse nimel kella põhilised funktsioonid üle parda visanud. Nojah.

 3. mai 11, 2021, 2:45 p.l.

  Mul on ka Vantage M. Olen sellega äärmiselt rahul, on olemas kõik funktsioonid, mida mul vaja ja samas pole liiga palju kellasid ja vilesid, mis neid põhifunktsioone segama hakkaks. Ei ole vaja mingeid puutetundlikke ekraane ja sotsiaalmeedia teavitusi.
  Ja ma ka kannan öösel kella. Põhiliselt sellepärast, et tal on äratuseks vibratsioon – sest ma magan kõrvatroppidega (kuna mul on närune uni ja lärmakad naabrid koos oma lärmaka koeraga) ja telefoni äratust ei pruugi kuulda.

 4. Nell
  mai 11, 2021, 6:53 p.l.

  Ma vahetasin ka ühe spordikella välja kuna see ei näidanud kella (või noh, tuli teha seesama teatraalne randmevehe või nuppu vajuta, tüütu). Spordikell või niisama kell, aega võiks ikka näidata. Ja ühe kella andsin ära kuna selle ekraani ei saanud landscape asendisse panna, igasugu pilte ja muud tilulilu sai valida aga kõik toimus vaid portrait asendis. Ei sobinud. Ja siis peale eksirännakuid ostsin jälle Garmini. (Polar oli ka valikus aga kuna polnud kindel, kas selle ekraan landscape`sse läheb siis ei hakanud riskima…)

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: