Esileht > Uncategorized > Trenninädal 07.06.2021 – 13.06.2021

Trenninädal 07.06.2021 – 13.06.2021

Eelmise postituse, mis põhimõtteliselt oli soig teemal “ma ei tea, miks ma teen midagi, mida ma teen”, kommentaaridesse tuli humoorikas vastukaja, et isegi mu blogist on aru saada, et see jooksmine on mu jaoks suht enesepiinamine ja äkki ma ei peaks seda tegema. Huumor seisneb siin selles, et ma olen eluaeg olnud selline tegelane, et ma teen täpselt risti vastupidi sellele, mida mulle öeldakse. Kitty kommentaar aga kõnetas mind väga, mul on ka seesama jooksja identiteedi mure 😀

Mis ma aga eelmises postituses unustasin mainida, oli see, et muidugi ma olen end registreerinud nii mõnelegi võistlusele, mis augustis-septembris loodetavasti ikka päriselt ka toimuvad, ja väga naiivne oleks arvata, et ma kavatseks oma identiteeti enne neid hakata ümber hindama. Ei, ma kavatsen augusti lõpus ikka ühe poolmaratoni joosta, mis te siis mõtlesite. Ja nagu teada, siis minu võistlusettevalmistuste vääramatu osa on trenniblogid. Ma ei hakka isegi varjama, et ma loen neid iseenda trenniblogisid kogu aeg aastate vältel jälle üle ja mind aitab see väga palju, sest niisama kuiv statistika online-treeningkeskkonnas pole ikka päris see. Lisaks annab see mulle põhjuse blogida. Muidu ma ei kirjutaks üldse midagi või kirjutaks… ma ei tea, Hiina fantaasiaseriaalidest.

Niisiis, kaheteistkümne nädala pärast on poolmaraton. Ma jooksin viimase pooliku muide 2018. aasta augustis. Isikliku rekordiga. Ma jooksin kõik oma isiklikud rekordid 2018. aastal ja olin ilmselgelt (maratoni)vormis, aga kui selle suve sissekandeid lugeda, koosnevad need peaasjalikult ühest ja samast halast, kuidas ma ei jaksa joosta ja ei hakkagi kunagi jaksama. Ma saan aru küll, miks see enesepiinamisena tundub.

Esmaspäev, 07.06.2021

Jooks, 5 kilomeetrit. Seoses saabunud suvega olin sunnitud lahti laskma oma harjumusest teha trenn ära kohe peale tööpäeva lõppu, sest palava ilmaga on kell 4 kõige jubedam. Läksin jooksma veidi enne kaheksat. Mingil seniteadmata põhjusel olen teinud päris kiire tempoga jooksu (keskmine tempo 06:56), aga kahjuks postituse kirjutamise hetkel igasugused mälestused jooksust endast puuduvad.

Teisipäev, 08.06.2021

Jõusaal, kus ma tegin kogu keha treeningu, nagu praegu ikka. Näiteks tegin kükki (ajaloo huvides olgu mainitud, et 40 kiloga, mis talvel oli mu soojendusraskus) ja muid suvalisi asju. Ma teengi praegu saalis täiesti suvalisi asju niikuinii, sest progresseeruda millegagi ei saa. Muuhulgas hakkasin tegema kummi abiga lõuatõmbeid, sest ehkki ma jaksan ilma ka, hakkas mulle ühel hetkel tunduma, et mul on tõmbe ülemine faas pekkis ja vajab tehnilisemat lähenemist. Kui mul mõnikord reaalselt saalis olles ka tuleks meelde negatiive teha, oleks juba päris hästi.

Kolmapäev, 09.06.2021

Jooks, 4,8 kilomeetrit. Tegin jälle (!) seda asja, mida ma teen idioodi järjekindlusega iga aasta mitu korda, ehk siis läksin Raeküla metsa jooksma ja küsisin endalt pidevalt, et miks ma küll siia tulin. Tegelikult mul muidugi oli teooria, et metsas äkki päike ei küpseta lagipähe kell 4 pealelõunal, et noh puud ja… Ei olnud neist puudest tuhkagi abi, ütlen ma teile. Küll on aga aastatega toimunud teatav areng, ma enam ei eksi tähistatud laial terviserajal ära. Põnevust jagus sellegipoolest. Esiteks olin ma sada meetrit metsa sisse saanud, kui hakkas müristama. Hindasin äikese piisavalt kaugel olevaks ja läksin edasi. Siis ühel hetkel krabistas keegi raja kõrval rohu sees niimoodi, et ma kargasin suurest ehmatusest raja teise serva. Ma ei tea, kes see oli. Igasugune loodus ja selles esinevad eluvormid on mu jaoks väga õõvatekitavad asjad, et te teaks. Ja kolmandaks oli puu küljes selline silt:

Ma päriselt ei tea, mida see tähendama peaks.

Selle jooksu keskmine tempo oli 07:14, sest ma vihkan pehmel pinnasel jooksmist (loe – ma pole sellega harjunud ja see on ebamugav).

Neljapäev, 10.06.2021

Jooks, 5 kilomeetrit. Selle jooksu ajal vaevasid mind kole väsinud jalad ja mõtlesin, et huvitav kas ma peaks hakkama jõusaalis ainult ülakeha treenima või on olemas ka mingi võimalus, et äkki ma saan ka mõne jalaharjutuse teha ja jaksaks selle kõrvalt veel ka joosta? Ega ma seda vist muidu teada ei saa, kui omal nahal järgi proovides, iseasi, kui kaua ma viitsin niimoodi 40 kiloga kükke teha. Või harjub keha ikkagi ühelt maalt ära? Muidu iseenesest pole väljavaade rinnalt surumisele ja lõuatõmmetele põhirõhk panna sugugi halb, nendes ongi areng märksa tagasihoidlikum kui kükis ja jõutõmbes. Jooks oli tempoga 06:58, keskmine pulss 152.

Reede, 11.06.2021

Jõusaal, kus ma tegin näiteks jõutõmmet ja rinnalt surumist. Jõutõmbe puhul mulle ikka koledal kombel meeldib bumper-ketaste olemasolu, need on nii suurepärased lihtsalt. Saan teha ütleme nii et enneolematut volüümi (minu jaoks on kuus kordust seerias ikka juba tohutu volüüm). Rinnalt surumise kohta midagi tarka kirjutada ei oska, ega ma vist eriti hästi suruda ka ei oska. Ma teen kas midagi valesti või olen lihtsalt väga nõrk – mõlemad variandid on väga tõenäolised. Kätekõverdusi ma muide samamoodi ei jaksa või ei oska teha, näen siin teatavat korrelatsiooni.

Laupäev, 12.06.2021

Puhkepäev.

Pühapäev, 13.06.2021

Jooks 7 kilomeetrit. Jõudis kätte see ilm, mida ma joostes juba mõnda aega igatsenud olin, ehk siis jahe ja vihm. Tavaolukorras mulle meeldib kolmkümmend kraadi ja päike, aga mitte joostes. Igasuvine dissonants. Joosta oli sellise ilmaga lausa lust ja lillepidu ja isegi pulss näitas kohe oluliselt madalamaid numbreid. Ainsa negatiivse asjaoluna tuleb ära märkida mingi putukas, kes mulle silma lendas. Väga ebamugav, ei soovita. 50 minutit, keskmine tempo 07:07, keskmine pulss 142. Just vaatasin, et järgmiseks pühapäevaks see 30 kraadi ära lubataksegi – soojalemb minus on nagu hell yeah ja jooksja minus on nagu hell naw. 😀

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: