Esileht > Uncategorized > Trenninädal 14.06.2021 – 20.06.2021

Trenninädal 14.06.2021 – 20.06.2021

Esmaspäev, 14.06.2021

Nädal hakkas täiesti ebatraditsiooniliselt kohe puhkepäevaga. Kaalusin varianti minna hommikul enne tööpäeva algust jooksma, aga… mu tööpäev algab 7.30. Nope.

Teisipäev, 15.06.2021

Üle pika aja üks intervalltrenn, 7*400 meetrit. Iseenesest OK, aga jalad olid kiiremate sammude nautimiseks kaugelt liiga tümad. Üks põhjusi muidugi oli igavene klassika, ehk siis lõikude eeldatatv tempo… väga paljudes treeningplaanides on sees selline asi nagu võistlustempos jooksmine. Bold of you to assume, et ma oskaks umbeski oma võistlustempot aimata. Sellest tulenevalt ma jooksen intervalle sellises tempos, millises ma kohe kindlasti mitte ühtegi võistlust ei jaksaks joosta. Teisalt jällegi on 400 meetrit niikuinii nii lühike maa, et vahet pole #pohhyolo. Ma pole niikuinii kuude kaupa ühtegi intervalli jooksnud, ma ei valda seda kunsti.

Kolmapäev, 16.06.2021

Jõusaal, kus ma tegin, nagu ikka, mis parasjagu pähe tuli. Üks mu lemmikharjutusi praegusel perioodil on jõutõmme ühel jalal, mida ma teen tavaliselt sangpommiga. See muidugi on üldse üks ülihea harjutus igaks elujuhtumiks, eriti minusugustele, kes ei viitsi kerelihaseid eraldi treenida.

Neljapäev, 17.06.2021

Jooks 5 kilomeetrit. Enne aga juhtus ka igasuguseid asju, nimelt käisin ma üle ma ei tea kui mitme aasta juuksuris ja nüüd on mul nii lühikesed juuksed, milliseid mul pole olnud ka ma ei tea kui palju aastaid. Minu filosoofia juuste osalt muidu on minimalistlik – nad kasvavad, siis aeg-ajalt ma lõikan neid natuke, siis nad jälle kasvavad ja nii edasi. Seetõttu mind ajab alati natuke segadusse, kui mulle öeldakse “issad, kui pikad juuksed sul on!”, nagu ma siis teeks selle heaks midagi, et nad sellised on. Nüüd igatahes on need mitukümmend sentimeetrit lühemad ja elu näitab, mitme aasta pärast ma siis jälle juuksurisse jõuan. Juuksurisse sõites nägin üle tee jooksvat metskitse. Kilomeeter mu kodust. Ma ei ela maal, ma elan tiheasustuses. Õhtul lõpuks läksin siis jooksma ka. Kitse enam ei kohanud. Suurem asi jooks ei olnud – selline, et otseselt nagu halb ei ole, aga eriti hea ka mitte. Tavaline trenn ühesõnaga 😀 Tempo on ikkagi kuidagi väga aeglane ja pulss kuidagi väga kõrge, ehk siis vormi pole ollagi ja kes teab, kas see kunagi üldse tuleb. Nagu iga aasta. Ma ei tea, mis vormi ma küll täpselt ootan, aga no… vaatame. 5 km, 00:36:41, keskmine tempo 07:19 ja keskmine pulss 147.

Reede, 18.06.2021

Puhkepäev.

Laupäev, 19.06.2021

Jooks 8 kilomeetrit. Mul oli nädalavahetuses kaks auku, kuhu see jooks paigutada – reedel kohe pärast tööpäeva lõppu või laupäeva varahommikusse. Seoses hetkel valitsevate ilmaoludega valisin mõistagi laupäeva varahommiku. Mitte et see midagi päästnud oleks – kell 8 oli juba 24 kraadi sooja. Alles sama nädala esmaspäeval istusin õues, jope seljas. Eesti suvi. Tagantjärele tarkusena oleks võinud jooksma minna kohe kell 5, kui mul uni ära läks… Seoses kuumalaine ja varase kellaajaga oli muidugi tempo ülimadal ja pulss ülikõrge, mida oligi ette oodata, sest see ongi täiesti normaalne. Ehkki väga demoraliseeriv, not gonna lie. 8 kilomeetrit, 01:00:58, keskmine tempo 07:36 ja keskmine pulss 153. Oma suures eufoorias uue, enneolematult lühikese soengu üle (enneolematult lühike = abaluude alla) olin pannud juuksed hobusesabasse, aga hiljem selgus, et see oli ikkagi veits vale valik. Pean harjuma lühemat patsi punuma, pole midagi teha. Teisalt jällegi on sellises pikkuses juuste puhul hobusesaba siiski veel põhimõtteliselt funktsionaalne, erinevalt varasemast. Tavaelus, ma mõtlen, mitte joostes.

Laupäeva õhtul avasin ka ujumishooaja, mis on ülipidulik ja pompöösne väljend selle kohta, kuidas ma suvel kaks korda ujumas käin (ja iga suvi ei käi sedagi).

Pühapäev, 20.06.2021

Puhkepäev. Tegin asju, mida ikka ühel kuumarekordilisel pühapäeval tehakse – võtsin päikest, sõitsin rattaga, käisin ujumas, sõin jäätist, käisin vaktsineerimas jms.

Järgmisel nädalal kuumalaine ilmselt süveneb, mingid portaalid lubavad teisipäevaks 36 kraadi sooja. Kõik need inimesed, kes sellel päeval kavatsevad Võidupüha Maratoni joosta, ilmselt rõõmustavad.

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: