Esileht > Uncategorized > Trenninädal 21.06.2021 – 27.06.2021

Trenninädal 21.06.2021 – 27.06.2021

Esmaspäev, 21.06.2021

Kuumarekordid jätkasid üksteise järel purunemist ja mul oli ülihea meel, et ma saan kodukontorist töötada. Kolisin hommikupoole arvutiga õue varjulisse katusealusesse, tuuleke puhus ja üldse oli igati kaunis. Igatahes parem kui tööl, kus on teadupärast ülipalav ja umbne, lisaks peame maske kandma. Peale tööd läksin jõusaali, sest välitingimustes on trennitegemine keeruline, isegi ööd on juba troopilised. Saalis oli… võibolla natuke jahedam, aga sellegipoolest väga kleepuv. Väsinud olin ka, seega tuli lühemat sorti trenn jõutõmmete, lõuatõmmete, seljatõmmete ja jalapressiga. Ja muud pudi-padi ka. Saalist tulles sattusin ootamatult keset suve avamise pidustusi või midagi sarnast – autoga liiklemine on kesklinnas juba igasuviselt frustreeriv.

Teisipäev, 22.06.2021

Üle 30-kraadine temperatuur jätkus. Kolisin hommikul taas kohe oma kontori õue, aga erinevalt eelmisest päevast oli palav ja niiske isegi varju all. Peale tööd hüppasin ratta selga ja käisin ujumas – jõevesi oli 25 kraadi, mis on minu tagasihoidliku ekspertarvamuse kohaselt liiga soe. Laupäevane 20 kraadi oli palju mõnusam. Kodus vedelesin niikaua, kuni oli aeg jälle ratta selga hüpata ja minna Pärnu maantee äärde maratoonaritele kaasa tundma. (Võidupüha Maratoni rada läbib mu kodulinna). Kiriku ees oli teeninduspunkt nagu alati, seekord ka kahe tuletõrjeauto kastmisvoolikuga, mida peale jooksjate kasutasid jahutuseks ära veel ka üks rattarenni tegevate meeste punt ja mingi suvaline autoga tee äärde seisma jäänud jorss. Kell kaheksa õhtul hindasin olukorda ja läksin ka ise jooksma – olukorra hindamine nägi muidugi välja selline, et õues oli endiselt 30 kraadi, aga no mis sa ära teed. 5 kilomeetrit, 35 minutit, keskmine tempo 07:01, keskmine pulss 152. Palav oli. Kiriku eest olid tuletõrjeautod ammu läinud, mis mu meelest oli neist inetu.

Mu kuumalaine kodukontor. Jah, ma istun padja peal.

Kolmapäev, 23.06.2021

Puhkepäev. Erinevalt muust Eestist ei tulnud meil siin piiskagi vihma ja hommikul valitsenud troopikakuumus muutus pealelõunaks meeldivaks suvesoojuseks. Oli traditsiooniline jaanilaupäev – külalised, ujumaskäik, grill, õlu jms. Jõevesi oli 26 kraadi, mis on ikka nagu juba way too much.

Neljapäev, 24.06.2021

Sel ajal, kui enamik inimesi jaanipäeva hommikul teist külge keeras, olin mina juba jooksutrennis. Mul läheb ikka samal ajal uni ära, ükskõik mis kuupäev kalendris on. Menüüs oli kaks korda kümneminutilist tempojooksu. Nooh… esimene neist oli päris rõve. Nii rõve, et ma kohe tõsiselt kaalusin varianti teist enam mitte joosta. Tempo oli muidugi selline 06:30 kandis, pulss see-eest taevapiiril (159). Põhisüüdlaseks ma pean siiski kuumalainet ja päikesepaistet, sest jaanilaupäeva jooksul jõin ma 0,3 liitrit Heinekeni ja läksin magama kõvasti enne südaööd (party mode = hard). Okei, jalutasin taastumiseks viis minutit ja teine lõik oli küll suht sama tempo ja pulsi suhtega, aga väga oluliselt parema enesetundega. Embrace the suck ja muu säärane tarkus…

Reede, 25.06.2021

Jooks 5 kilomeetrit. Juhtus enneolematu asi, ehk siis meil sadas vihma! Õrnalt ja umbes viisteist minutit järjest, aga no… ikkagi vihm! Raskel ajal tuleb kõik tänuga vastu võtta. Kahjuks see vihm ei teinud jooksmist sugugi paremaks, sest veits palav oli endiselt. Keskmine tempo 07:24 ja keskmine pulss 149. Augustikuine poolmaraton ei tundu absoluutselt enam mingi hea mõte, aga ma püüan end ohjes hoida tõdemisega, et see ei ole mu esimene rodeo ja ainus aasta, kus poolmaraton lihtsana tundus, oli see aasta, kui ma maratoni jooksin. Ma ei tahaks ennast korrata, aga ma kordan siiski – see pagana maratoni jooksmine on täiesti hävitavalt mõjunud mu reaalsustajule, sest ma siiamaani, ka kolm aastat hiljem, tunnen ikka, et kõik distantsid alla 42 kilomeetri peaks olema mängleva kergusega läbitavad, sest kõik alla selle on ju nii mõttetu lühike maa. Ei. Ei ole. Ja ei pea end kehvasti tundma seetõttu, et jooksmine on endiselt raske, sest ülla-ülla, sa ei ole tõepoolest kolm aastat hiljem enam maratonivormis.

Laupäev, 26.06.2021

Puhkus.

Pühapäev, 27.06.2021

Jooks, 10 kilomeetrit. Jeesus, milline kannatuste rada, mida ei leevendanud isegi 21-kraadine meeldiva tuulekesega ilm. Kas põhjuseks oli eelmisel õhtul väga pikale veninud sõpradega istumine (millele järgnes sisuliselt unetu öö) või sada muud asja, kes seda teab. Igatahes oli õudne. Keskmine tempo 07:39, keskmine pulss 154, enesetunne surmalähedane. Lisaks vaevab mind taas, nagu juba palju aastaid järjest, vastik ja häiriv õhupuudus. Selle põhjuseks ma üldiselt olen pakkunud puuduliku rauataseme organismis (saab kohe vereanalüüsiga kontrollitud) ja pideva ärevuse (vahel on parem, vahel halvem, nagu selliste asjadega ikka). Ahjaa, lisaks on mul hetkel tsüklis selline aeg, kus ma niikuinii mitte midagi ei jaksa ega suuda, selle vastu pole ka eriti midagi teha, see õnneks läheb iga kord ikka mõneks ajaks mööda ka. Vähemalt sain aru, et kui ma muid asju muuta ei saa, siis igatahes saan ma parendada oma toitumist ja taastumist, või noh, ma vähemalt võin ju üritada (eks ma vahel ikka magan ka öösiti).

Niisiis ei olnud suurem asi nädal, aga no mis teha.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. juuni 28, 2021, 4:06 p.l.

  Kõrvaline küsimus sulle kui otsapidi Pärnu inimesele: kas mingi Pärnu kõrts jalgpalli EMi ka näitab?

  • Klari
   juuni 28, 2021, 7:19 p.l.

   Ausalt öeldes pole mul aimugi, sest ma kõrtsides ei käi ja ma ei tea, mis nendes toimub…

 2. juuli 5, 2021, 1:29 e.l.

  Sain ise koha peal targemaks, et rannas näidatakse suurelt ekraanilt.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: