Esileht > Uncategorized > Nädala kokkuvõte 12.07.2021 – 18.07.2021

Nädala kokkuvõte 12.07.2021 – 18.07.2021

Esmaspäev, 12.07.2021

Trennivaba, käisin kinos “Black Widow” vaatamas. Andis seda filmi alles oodata! Algselt pidi see linastuma kevadel 2020, no nüüd lõpuks aasta ja natuke peale hiljem sai selle ka ära näha. Mulle meeldis. Ma olen teadupärast suur Avengers’i fänn ja Natascha Romanoff pole küll otseselt mu lemmik-avenger, aga mul on tema suhtes ikkagi teatud soft spot olemas (peamiselt küll seetõttu, et Scarlett Johansson on lihtsalt nii ilus naine, et rohkem polegi vaja – ma olen lihtne inimene). Film oli tore nagu ikka. Tore oli ka vaadata, et kui tiitrid jooksma hakkasid ja tuled põlema pandi, siis enamik inimesi jäi rahulikult istuma ja post-credits scene’i ootama, paistab, et nad on ennegi Marveli filme näinud. Huvitava kogemuse alla tuleb liigitada ka see, et kinos oli nii jahe, et mul pidid varbad otsast ära kukkuma ja pärast taas õue minnes oli seal ikka kohe väga hea soe. Peale filmi läksin randa varbaid soojendama ja uut rannapromenaadi uudistama. Päris uhke, nagu päris kuurort oleks.

Teisipäev, 13.07.2021

Jooks, 6 kilomeetrit. Taaskord see kogemus, et omast arust nagu täitsa OK tempo, aga tegelikult 07:20. Ma ei tea, mida sellest järeldada. Siiani olen järeldanud peamiselt seda, et pole vist ammu jooksmisega tegelenud, enam ei mäleta täpselt, kuidas see käima peaks. Muidu enesetunne on muutunud joostes päris heaks, muus elus olen vist ka kuumaga hästi ära aklimatiseerunud, mul on kohe päris kahju, et see ennustuste kohaselt läbi hakkab saama. Püüan endale sisendada, et 24 kraadi on ka tegelikult soe, aga no eks näis. Jooksu keskmine pulss 147, see hakkab ka nagu paremuse poole vaikselt minema. Jooksen endiselt kell 8 õhtul, siis on õues ülimõnus. Ahjaa, meil sadas vihma! Päriselt!

Kolmapäev, 14.07.2021

Jooks, taaskord 6 kilomeetrit, aga seekord ettenähtult võistlustempos. Ma olen loobunud selle võistlustempo üle pead murdmast, ausalt öeldes, ma püüan neid jookse enamvähem mingi 7 min/km tempos joosta ja käib küll. Mul pole mingit võistlustempot ju olemas, olgem ausad. Kell 8 õhtul oli endiselt 30 kraadi sooja, jõhker õhuniiskus ja lämbe. Muudkui müristas ja lõi välku ka, aga vihma ei tulnud piiskagi. Nagu saunas jookseks. #ilmablogi. Sellest tulenevalt nagu kõige lihtsam joosta ei olnud, aga lõppkokkuvõttes joostud see jooks sai. Kui kellelgi tekib küsimus, et miks ma mingil jahedamal ajal ei jookse, siis a) jahedamat aega ei ole, ja b) ma endiselt töötan kellast kellani ja ma keeldun ärkamast kell 5, et jooksma minna. Jooksu keskmine tempo sai 06:50, keskmine pulss 150, aeg 00:41:09. Tempograafik on igasugu jonkse otsast lõpuni täis, sest ilmselgelt ei oska ka ühtlases tempos joosta. Või ei oska mu kell normaalselt tempot mõõta. Mul on Polar Vantage M, mis kõige halvem variant ei tohiks olla, aga joostes näitab see temposid 05:00 ja 09:00 vahel ja randmelt pulsi mõõtmisest ma isegi ammu enam e unista, sest see lihtsalt ei toimi (mu pulss ei ole joostes kohe kindlasti 130).

Neljapäev, 15.07.2021

Puhkepäev, sõitsin rattaga umbes viis kilomeetrit ujuma (st kaks pool on üks ots). Siit ei tule mitte järeldada seda, et jõgi kui selline poleks vähem kui kilomeetri kaugusel. Ujumine oli selline, et ma ronisin vette ja suht kähku jälle välja tagasi, sest veetemperatuur oli 28 kraadi ja nagu… ei. Ma tean, et enamikele inimestele meeldib soojas vees liguneda, aga minule selline tegevus kindlasti meeltmööda ei ole. Indigoaalase blogis oli just postitus sellest, miks 27-kraadine vesi külm tundub (???) ja selle postituse kommentaaridest sain ma teada, et siseujulates hoitaksegi vesi kuskil seal 26 ja 29 kraadi vahel, et see pidi ujumiseks kõige parem olema. Ma pole iialgi elus siseujulas käinud (vähemalt mitte peale põhikooli kohustuslikke ujumistunde) ja nüüd ma siis tean, et ma vist ei hakka sinna minema ka. Koju sõites ma natukene mõtisklesin selle asja üle, sest muidu ma olen suur soojalemb ja miks mulle siis soe vesi ei meeldi. Jõudsin järeldusele, et kuna ma vett kui sellist üleüldse ei armasta, siis on veel peale pesemise minu jaoks kaks eesmärki – kas jahutada või soojendada. Palaval suvepäeval peaks vesi jahutama ja külmal talvel võiks kuum dušš soojendada, eksole. 28-kraadine vesi ei täida kumbagi neist eesmärkidest, sest jahutamisest on asi kaugel ja soojendada praegu 30-kraadiste ilmadega ei ole vaja. Ega ma ise ka päris hästi aru ei saa, miks ma sinna jõkke üleüldse ronin. Ilmselt mingi väga sügavalt juurdunud geneetiline arusaam, et Sindi inimene peab suvel jões käima.

Reede, 16.07.2021

Lõpetasin tööpäeva ja hakkasin kella kaheksat ootama, et jooksma minna. Ajaviiteks vaatasin “Iron Man 3”, sest esmaspäevane kinoskäik taasäratas minus huvi jätkata mu projektiga “kõik Avengersi filmid kronoloogilises järjekorras” ja ma tunnen, et mul oleks vaja aeg-ajalt ka vaadata midagi, mis ei ole Hiina pseudo-ajalooline võitluskunstifantaasia imekaunite meespeaosalistega. Poole filmivaatamise pealt tuli äike ja ma pidin äärepealt saama infarkti, sest ma polnud varem mitte kunagi elus kuulnud kõuekärgatust nii lähedalt ja kurdistavalt. Pärast äikest ja vihma lootsin natuke äraklaarinud õhule, aga ma ei tea, kas asi oli niiskuses või milles, igatahes joostes voolas higi nii, et jää või pimedaks. 5 kilomeetrit, ajaga 00:36:17, keskmine tempo 07.14, keskmine pulss 145.

Laupäev, 17.07.2021

Vaba päev.

Pühapäev, 18.07.2021

Pikk jooks. Äravahetamiseni sarnane eelmise pühapäevaga, sest varane äratus oli nõme, jooksu esimesed neli kilomeetrit olid ka väga nõmedad ja edasi oli juba oluliselt parem. Veepudeli ja ühe geeli võtsin ka kaasa, ehkki mul polnud hästi enam aimugi, mis distantsidel ja ajaakendes selliseid asju peaks tarbima. Kesse mulle ikka midagi ütlema hakkab, eksole. Plaanis oli 13 kilomeetrit, mille ma vahepeal kavatsesin joosta 13,5 kilomeetriks ja tegelikult jooksin 14 kilomeetrit. Kohtasin ühte kassi, rullsuusatajat, mitut koera ja tee ääres mustikaid. 14 kilomeetri ajaks 01:44:41, keskmine tempo 07:28 ja keskmine pulss 151.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: