Esileht > Uncategorized > Nädala kokkuvõte 19.07.2021 – 25.07.2021

Nädala kokkuvõte 19.07.2021 – 25.07.2021

Esmaspäev, 19.07.2021

Vaba päev. Ootamatult juhtus selline asi, et tavaline eesti suvi tuli tagasi, ehk siis…. mul hakkas külm. Väga veider ja ootamatu tunne.

Teisipäev, 20.07.2021

Jooks, 6 kilomeetrit. Läksin linna jooksma. Üldiselt mu pähe ei mahu idee kuhugi jooksma MINNA, kui tegemist ei ole just võistlusega. Igapäevaelus on võrdlemisi hoomamatu mu jaoks kontseptsioon istuda autosse, sõita kuhugi, joosta, ja siis koju tagasi sõita. Ma saan absoluutselt aru, et see on teostatav ja isegi mitte eriti kummaline, aga ikkagi, minu jaoks tähendab jooksmine seda, et ma panen tossud jalga ja astun koduuksest välja ja ongi trenn. Ja siis virisen, et ma elan imeväikses kohas ja õudne kopp saab samadest tänavatest kogu aeg ette. Aga kui ma juhtun aeg-ajalt tööl käima, siis mu aju aktsepteerib seda, et ma saan koju sõites kuskil vahepeal joosta, näiteks (mu kodu ja töökoha vahele jääb näiteks terve Paikuse ja suur osa Pärnu linnast). Niisiis läksin ma jooksma Rannaparki (ega mul ka paremaid ideid kunagi ei tule, kui ikka üks ja seesama Rannapark…). Uudne on juba see, et kella nelja paiku saab joosta (vt ka tavaline eesti suvi), lisaks on kuskil harjumatumas kohas meel oluliselt värskem ja joosta palju ägedam. Tavalise suve saabumisega kohe palju lihtsam ka. Kuus kilomeetrit, ajaga 00:41:53, keskmine tempo 06:58 ja keskmine pulss 150. Ehk siis suht sama pulsinumbri juures pea pool minutit kiirem tempo. Mis kõik võib juhtuda, kui enam ei olegi 30 kraadi sooja…

Kolmapäev, 21.07.2021

Kaks kümneminutilist tempojooksu – sama trenn, mis peale jaanipäeva (kui oli väga palav). Tempo eesmärk oli sama – 06:30, mis igati õnnestus, esimese lõigu oma 06:28 ja teisel 06:22. Kui juunis oli sama lõigu sama tempo pulss 159, siis nüüd ainult 153 mõlemal lõigul. Ma nimetaks seda progressiks, aga ega ma vist ei saa, kui temperatuur on tubli 10 kraadi madalam? Enesetunne oli küll oluliselt parem.

Neljapäev, 22.07.2021

Vaba päev.

Reede, 23.07.2021

Täieliku äkkideena läksin peale tööpäeva lõppu jooksma oma nädala pikka jooksu. Tagantjärele tarkusena oligi see kõige parem võimalus see jooks üldse ära joosta, mis siis, et ma olin töönädalast rämedalt väsinud ja jooksin seetõttu ainult 12 kilomeetrit. Parem kui mitte midagi. Pikamaajooksu eripära on see, et pikk jooks on tegelt ikkagi raske ja kestab kaua, ja tuleb rakendada seda põhimõtet, et embrace the suck. Reede õhtuti olen ma aga reeglina nii väsinud – vaimselt, mitte füüsiliselt, sest ma töötan 100% arvuti taga – et ma lihtsalt ei jaksa seda sucki embrace’ida. Nädalavahetusel pole üldiselt probleemi, valmisolek kannatada on oluliselt kõrgem (natuke tuleb ikka kannatada ka, midagi ei ole parata). Niisiis jooksin 12 kilomeetrit, täpselt pooleteise tunniga, keskmine tempo 07:33 ja keskmine pulss 150.

Nädalavahetus oli trennivaba. Pühapäeval käisin korraks küll ujumas, sest olin eelmisel päeval saanud luureandmeid, et jõevesi ei ole enam 28 kraadi. Ei olnud tõesti, 21 oli hoopis. Sellises vees oli kohe oluliselt mõnusam, ma ütleks. Avastasin enda mõningaseks üllatuseks, et ma olen endale kella isegi kunagi ujumise profiili pannud, nii et ma sain seda isegi katsetada. Ujula oli ka suht inimtühi, keegi ei üritanud pealt ega alt läbi sukelduda ega pähe hüpata ega midagi. Niimoodi võiks kogu aeg ujuda. Kui välja jätta asjaolu, et mu ujumisoskus on nii kesine, et ma sõna otseses mõttes eriti ei jaksa ujuda, sest ma ei oska ja kulutan neli korda rohkem energiat kui vaja oleks ja muu säärane. Ma ujun korraga 25 meetrit suure hädaga ära ja siis pean pika pausi tegema 😀

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: