Esileht > Uncategorized > Nädala kokkuvõte 26.07.2021 – 01.08.2021

Nädala kokkuvõte 26.07.2021 – 01.08.2021

Ülimalt spordirohke nädal, sest korraga toimusid nii olümpiamängud kui Crossfit Games. Põhimõtteliselt kui ma ise sporti ei teinud, siis ma kas vaatasin sporti või mõtlesin spordist… Kunagi nooremana ma vihkasin igasugu sporti väga kirglikult, et te teaks.

Esmaspäev, 26.07.2021

Jooks, 7 kilomeetrit. Põhimõtteliselt esimest korda sel kevadel/suvel/hooajal/misiganes ei olnud mu jalad rasked ja tuimad ja ma arvan, et ma tean, mispärast. Ma nimelt… wait for it… tegin soojendust. *Naer saalist*. Ausõna, ma ei ole päris eile sündinud, tegelikult ka, mul on treeningstaaži päris palju aastaid, aga ma olen lihtsalt kohutavalt laisk inimene. Ma EI VIITSI enne jooksmist soojendust teha ja kui ma siis vahel väga harva seda teen, siis ma ei jõua ära imestada, kui hea niimoodi joosta on. Kes seda oleks osanud arvata! Ma ei tea, kuidas see mulle küll meelde jääks või mis peaks juhtuma, et ma võtaks enne jooksma minemist iga kord see 10 minutit ja võimleks ennast soojaks. Jõusaalis millegipärast on see iseenesestmõistetav, jooksmisega on keerulisem lugu. Ma püüan end parandada. 7 kilomeetrit, 50 minutit, keskmine tempo 07:04 ja keskmine pulss 155. Aga nii kerget ja head tunnet ei ole sel aastal vist olnudki – kui jooksmine kogu aeg sellisena tunduks, siis ma jookseks iga päev.

Teisipäev, 27.07.2021

First things first – Eesti epeenaiskonna kuldmedal Tokyo olümpamängudelt! Mul polnud aimugi, et vehklemine võib nii põnev ja pingeline jälgida olla.

Õhtul jooksin taas 7 kilti, aga seekord kiiremalt. Kusjuures isegi veits kiiremini, kui ma algselt plaanisin. Sest ma olin eelnevalt jälle soojendust teinud ja jalad tahtsid palju kiiremini joosta, kui ma ise… Keskmine tempo 06:38, aeg 00:46:36, keskmine pulss 159, max lausa 167. Hoidsin kogu aeg tempo sellise mugavustsoonist väljas, aga veel parasjagu nii, et raske ei oleks. Õigupoolest siis nii, et oleks nauditavalt raske. Üle väga-väga pika aja tundsin joostes, et ma isegi jaksan pingutada – ma olin sellest tundest tõsiselt puudust tundnud. Kindlasti on oma osa ka siin sellel, et kuumalaine on läbi, sain isegi korraliku paduka kaela.

Kolmapäev, 28.07.2021

Oli vaba päev ja õhtu möödus Crossfit Gamesi individuaalsportlaste esimese võistluspäeva ülekandeid jälgides niikaua kuni ajavahe kannatas.

Neljapäev, 29.07.2021

Jooksujumalad olid mulle selleks päevaks jälle selja keeranud, sest ehkki ma arvasin, et tuleb selline kerge viiekilomeetrine jooks, siis päris elus oli see hoopis midagi muud. Selles mõttes, et viis kilomeetrit oli küll, aga kergusest oli asi väga kaugel. Numbrite järgi (keskmine tempo 07:16, keskmine pulss 150) ei arvaks, aga kohutavalt rõve oli. Nojah siis, ma ei oska selle kohta enam midagi öelda.

Reede, 30.07.2021

Taas puhkepäev ja Crossfit Gamesi individuaalsportlaste teine võistluspäev. Ajavahe tõttu küll vaatasin ainult paar esimest eventi, sest mina ei ohverda oma uneaega küll naljalt millelegi. Kõiki asju maailmas saab ju järele vaadata 😀

Laupäev, 31.07.2021

Hommikul esimese asjana muidugi Gamesi leaderboard’i kontroll – laupäeva hommikuks oli meestest juhtima läinud Justin Medeiros, aga teisel kohal oleva Brent Fikowskiga oli punktivahe väike. Meeste osas on sel aastal põnev võistlus. Soomlane Jonne Koski (kes ülekaalukalt võitis kõige esimese eventi ja keda ka muidu suht favoriidiks peeti) oli kukkunud seitsmendaks ja teine naaber, lätlane Uldis Upenieks kahekümne seitsmes. Naiste võistlus nii põnev ei ole, sest Tia-Clair Toomey juhib väga ülekaalukalt, mida oligi arvata, aga ungarlanna Laura Horvath oli teiseks tõusnud. Niikaua kuni eestlasi Crossfit Gamesile ei jõua, tuleb naabritele ja muudele hõimurahvastele pöialt hoida 😀

Väikese kõrvalepõikena jooksin ise 16 kilomeetrit. Ma pean ausalt tunnistama, et ma päris kartsin seda trenni, aga tegemata ju ka ei saa jätta. Mis mul siis üle jäi. Esimesed paar kilomeetrit olid veidi õudsad küll, aga siis sai keha jälle aru, mida tegema peab ja lõppkokkuvõttes polnudki väga häda midagi. Jooksin esimest korda elus kaks korda ümber linna ja nagu ma arvasingi, siis teise ringi algus oli vaimselt kõige vastikum. Aga iseenesest oli great success, sest ehkki ma jälle kartsin, et ma ei jõua joosta ja pean vahepeal kõndima, siis tegelikult jõudsin küll ja kõndima ei pidanud sammugi (ja selline igaks juhuks ette kartmine on muidugi ka üleüldse üks väga mõistlik ja abistav tegevus… not). Eriti julgustav oli tõsiasi, et ma jooksin viimased kaks kilomeetrit kiirema tempoga ja viimase kilomeetri kohe eriti kiire tempoga ja lõpuspurdiga ja ei tahtnudki ära surra. Kui ma nüüd õpiks ka geelipakendeid avama, siis oleks kohe eriti hea. 16 kilomeetrit, 02:00:03 (ma ausõna tahtsin kahe tunni sisse mahtuda, aga ei mahtunud :D), keskmine tempo 07:29, keskmine pulss 153.

Pühapäev, 01.08.2021

Puhkepäev. Crossfit Games’i leaderboard ööga palju muutunud ei olnud, vaatasin laupäevased eventid hommikupoolikul järgi. Päeva parim osa oli laupäeva viimane event, ehk 1 rep max snatch (ma isegi ei tea, mis see eesti keeles on? Rebimine? Mina, suur tõstmise fänn…) Naiste osas oli absoluutselt parim see, kuidas Annie Thorisdottir rebis 90 kilo ja oli sellest ise kõige rohkem šokeeritud ning meeste osas lõi pahviks brasiillane Guilhermo Malheiros, kelle tõstetehnika nägi ka 138 kilo juures välja nii imekerge, nagu tüüp oleks lihtsalt soojendust teinud. Õhtul selgus, et ajavahe jumalad halastasid niipalju, et sain ka viimased otsustavad eventid otseülekandes ära vaadata. Üllatuslikult selgus, et mängude kõige närvesöövam ja emotsionaalsem osa oli Annie Thorisdottiri poodiumikohale jõudmine, millele tundus, et isegi ülekandes pühendati rohkem eetriaega ja kommentaare kui võitjale. Võitja muidugi oli ka juba ammu selge, sest Tia-Clair Toomey domineeris algusest peale ja võitis viiendat aastat järjest. Meeste võitjaks tuligi Justin Medeiros, nagu ma kogu aeg lootnud olin (sest kes suudaks sellele mulletile vastu panna, ah?)

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: