Esileht > Uncategorized > Spordipingelised nädalad

Spordipingelised nädalad

Mulle tundub, et ma pole suurem asi spordijälgija, ehkki ega ma ei oska end eriti teiste inimestega selles suhtes võrrelda. Võibolla mul on lihtsalt veits teistmoodi huvid, mis spordivõistlusi puudutavad. Näiteks on maailmas olemas vähe asju, mis mind huvitaks veel vähem kui jalgpall. Või muud pallimängud. Ma peaks vist täitsa mediteerima selle üle, mis mul pallimängude vastu on, siin ei saa asi isegi mitte ainult meeskonnaalades olla, sest kui mu õde hakkab tennisest rääkima, siis oskan ma öelda ainult “ahah”. Meie erinevus siin muidugi on ka see, et tema mängib tennist ja mina mitte.

Blogijana ma vist olen leidnud endale sellise huvitava niši – kirjutan spordist nii, et seda loevad inimesed, keda sport üldse ei huvita (olen paar korda sellist tagasisidet saanud, et muidu sport üldse huvi ei paku, aga mu blogi on huvitav). Selliselt valideerituna ma nüüd kirjutan spordist kohe ühe postituse.

Sel aastal juhtus selline huvitav asi, et korraga toimusid kaks väga põnevat globaalse mastaabiga asja – Tokyo olümpiamängud ja Crossfit Games. Väikese kõrvalepõikena, kas kelleski veel tekitab suurt segadust, et Tokyo olümpiamängud on 2020. aasta omad, mis siis, et meil on hetkel aasta 2021, ja ehkki ma saan aru, miks see nii on, ei muuda see fakti, et ma niigi ei tea pool aega, mis aasta parasjagu käimas on, ja mul ei ole vaja näha päevade kaupa meediast 2020. aastaarvu. Selles eelmises lauses oli kümme koma.

Olümpiatest pakub suveolümpia mulle oluliselt suuremat huvi kui talvine. Ma ei teagi täpselt, kas talveolümpial on mõnda spordiala, mida ma vaadata viitsiks? Kui, siis võibolla iluuisutamist, aga sedagi puhtalt visuaalses mõttes. Suviste aladega on palju huvitavam ja eriti huvitav on see, et ma olen üldse spordi kui sellise vastu hakanud huvi tundma mingi viimasel viiel aastal, nii et kõik on uus ja huvitav. Mu absoluutne huvi number üks praeguses elufaasis on muidugi maratonijooks, ma nimelt tean isiklikult, mis sorti elukas see selline on. Tokyo olümpiamaratoni peamine küsimus mõistagi oli see, mida teeb Eliud Kipchoge. Mida ta siis ikka tegi, võitis. Aga see polnud sugugi kindla peale arvamine, eelmisel aastal jäi ta Londoni maratonil suisa kaheksandaks näiteks.

Teine ala, mida mulle väga meeldib vaadata, on tõstmine. Siin ma mingit tarka juttu rääkida ei oska, mulle lihtsalt meeldib seda vaadata, ilma et mind väga huvitaks, kes võidab 😀 Niikuinii on siin liiga palju kaaluklasse ka, et ma viitsiks neid süvenenult jälgida. Aga tõstmine on äge. Ja väga konkreetne – mulle meeldivad sellised väga konkreetsed spordialad.

Vehklemist muidugi peab ka siin mainima, sest Eesti epeenaiste kullamatši ma ka ikkagi vaatasin ja mul polnud enne aimugi, et vehklemine nii põnev ja pingeline on. Ma polnud muidugi iialgi elus varem vehklemist vaadanud ka.

Crossfit Games on selline asi, mida paljud vist ei tea, mis see üldse on – see on selline võistlus, mille võitja kannab tiitlit Fittest Man/Woman on Earth. Ma ütleks, et see on veits natuke nagu terve suveolümpia, ainult et ühed ja samad sportlased peavad seda kõike nelja-viie päeva sees tegema.

Selleaastane Games oli meeste osas oluliselt põnevam jälgida kui eelmisel aastal, sest Mat Fraser, kes viimased viis aastat pika puuga domineerinud oli, läks peale eelmisi mänge pensile ja nüüd avanes teistele ka võimalus. Sportlasi oli ka jälle natuke rohkem lõppvõistlusel ja pöidlahoidmiseks sai lausa valida, kas soomlane või lätlane. Võitjaks ma küll ennustasin Justin Medeirost kohe alguses. Kõik teised inimesed vist ka, mulle jäi sotsiaalmeediast selline mulje. Ja põnevust lisas see ka, et Medeiros, olles vist põhimõtteliselt kõik päevad järjest valges liidrisärgis, ei võitnud ühtegi eventi peale kõige viimase…

Naiste võistlus nii huvitav kahjuks ei olnudki, sest kohe esimestest eventidest oli näha, et Tia-Clair Toomey läheb ära tooma oma järjestikust viiendat tiitlit. Mulle endale meedivad Islandi tüdrukud – nii Katrin Davidsdottir kui Annie Thorisdottir olid Gamesil võistlemas. Mu suurim lemmik Sara Sigmudsdottir kahjuks vigastusega rivist väljas. Annie osutus lõppkokkuvõttes nende mängude kõige suuremaks tegijaks, sest tema poodiumile tõusmine oli ülipingeline ja juhtus täpselt viimase eventiga, ning nii emotsionaalset momenti pole ammu näinud (või noh, mitte pärast Eesti epeenaiste kulda mõned päevad varem :D) Annie Thorisdottir pole mingi suvaline tibi, need olid tema juba 11. mängud, ta on varasemalt kaks korda võitnud, ning vähem kui aasta tagasi sai ta lapse. Kõik see tingis sellise huvitava asjade käigu, kus Tia-Clair Toomey võitis pika puuga (milles keegi ei kahelnud), Annie Thorisdottir sai ülinapilt kolmanda koha (mis kõik nutma ajas)… ja ungarlanna Laura Horvath oli teisel kohal ja mitte keegi ei teinud temast isegi välja. Hõbemedali omanik võiks ikka natuke rohkem eetriaega ja kaamerapilti saada, aga noh… ju siis ei olnud piisavalt dramaatiline. Erinevalt Brooke Wellsi võistluse käigus nihestatud küünarnukist, siinkohal au ja kiitus otseülekande tüüpidele, vigastatud sportlane ei püsinud kaamerapildis kuigi kaua (erinevalt mõningatest juhtumitest maailmas).

Eventid olid nii ja naa, erilised möödalaskmised olid nr. 6 ja 7, mis olid TÄPSELT SAMA ASI – 5 roundi jooksusprinti vaheldumisi 1 kord kangi rinnalevõtuga – ja lisaks olid need megaigavad vaadata. Vähemalt viimane event oli huvitav. Samas kui keegi mu käest küsiks, et mis teeb ühe spordiala üldse huvitavaks, ma ei oskaks vastata.

Sellised spordijutud siis.

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. august 8, 2021, 6:33 p.l.

    Enam-vähem ainus talisport, mis tänaseks veel mu menüüs on, on laskesuusatamine. Kõik muu on…. meeeh.

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: