Esileht > Uncategorized > Mis poole aastaga juhtuda võib

Mis poole aastaga juhtuda võib

Kuidas aru saada, kui palju lihasmassi sa oled kuue kuuga kaotanud?

Kui sa lähed jõusaali ja hakkad tegema low bar squati ja sul reaalselt ei ole kangi mitte millegi peale enam panna.

Kangi asendist sõltuvalt võib kükk olla kas high bar või low bar. High bar tähendab seda, et kang asetatakse õlgadele ja see on positsioon, kuhu ma usun et kõik inimesed kangi panevad, kui neil palutakse kang turjale asetada. Low bar positsioon on allpool, selle jaoks tuleb fikseerida ülaselg asendisse, kus õla tagaosa lihastest tekib selline väike “riiul”, kuhu kang panna ja seda positsiooni kasutavad peamiselt jõutõstjad. Kangi asendist sõltub ka keha asend kükkimisel – kuna kang peab liikuma otse üles ja alla umbes jalalaba keskkohas (sest sirgjoon on kõige lühem tee punktist A punkti B), siis high bar asendis on keha pigem vertikaalne, aga low bar asendis tuntavalt rohkem ette kallutatud (sest kang paikneb allpool, eksole). Kumba positsiooni kasutada, on maitse asi, sest inimeste kehad on erinevad. Minul näiteks on suuri väljakutseid liikuvusega nii puusas kui hüppeliigeses, mistõttu on mul väga raske vertikaalse torsoga sügavat kükki teha ja seetõttu on low bar minu jaoks mugavam.

Või noh, niivõrd-kuivõrd. Ma mäletan väga hästi, kui ma seda tegema hakkasin ja mul reaalselt õlgade tagaosal sinikad olid – sest mingi lihasmassiga ma pole iialgi hiilanud, eriti mitte ülakehal, kus mul on luud sisuliselt otse naha all ja sinikad tulevad mul puhtalt sellest, kui keegi mu poole viltu vaatab. Aga kasutegur oli nii tuntav, et ma kannatasin selle ära. Asend sai paremaks ja sinikad kadusid ära ja võibolla tuli natukene lihasmassi ka seljale juurde, sest ma nagu mäletan, et talvel mul veel oli kuhugi seda kangi panna.

Aga mu viimased tõsised jõusaalitreeningud jäid veebruarikuusse. Märtsis, aprillis ja mai esimeses pooles ei käinud ma saalis kordagi ja mai teises pooles ja juunis käisin mingi kümmekond korda. Juulis ja augustis jälle ei käinud, välja arvatud sel nädalal.

Kuue kuuga on kehakaalust kadunud neli kilo, kusjuures ma pole absoluutselt valinud, mida ma endale näost sisse ajan – küll aga olen ma selle aja sisustanud jooksmisega. Ei teagi nüüd, mida sellest siis täpselt arvata 😀

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: