Esileht > Uncategorized > Kinost ja muust

Kinost ja muust

september 17, 2021 Lisa kommentaar Go to comments

Apollo kino on vist hakanud inimesi vägisi kinno meelitama või midagi, sest nüüd saab lausa iga neljanda kinopileti tasuta. Enne sai mingi… kümnenda? Ma ei mäleta enam. Ega ma nüüd nii tohutu tihti ka kinos ei käi.

Eelmine kord piletit ostes oli mul väike selline üldminulik ärev moment ka. Ma nimelt olin esimene inimene, kes antud seansile pileti lunastas. Ma tegin seda tund enne kodust väljumist ja ikkagi olin esimene. Ja minus tekkis päris korralik hirm, et issand, äkki ma olengi ainuke inimene, kes seda filmi tahab vaatama minna ja nad peavad ainuüksi minu pärast üleüldse oma projektori käima lülitama (ma kujutan küll ette, et tänapäeva kinos pannakse film jooksma ka siis, kui saalis ühtegi inimest ei ole, sest see pole mingi lisakulu). Miks oleks olnud hirmus olla ainus inimene kinosaalis? Ei tea, ei oska öelda. Väga hirmus küll, kui olla mina. See on natuke sarnane hirm, mis mul oli kooliajal kontrolltöid tehes. Ma sain alati esimesena valmis, aga ma ei julgenud MITTE KUNAGI tööd esimesena ära viia ja ma lihtsalt istusin ja vahtisin, kuidas teised kõik kirjutasid, imestasin, mida neil ometi nii pikalt kirjutada on, ja kui keegi siis oma töö oli ära andnud, siis krapsasin püsti ja andsin enda oma ka. Mitte mingil tingimusel ei julgenud ma esimene olla, kuni ülikooli lõpuni. Sest… ma ei tea, miks.

Kino juurde tagasi tulles on alati väga huvitav enne filmi vaadata varsti linastuvate filmide treilereid, sest ma vaatan iga filmi kohta: oo, nii põnev, seda tahaks küll näha, täitsa äge. Hiljem kinokavast ei leia ma iialgi midagi, mida võiks vaadata, ja seetõttu ma käingi väga harva kinos, sest paljukest neid Marveli filme siis ikka tehakse. Miks ma nende treilerite peale siis midagi meelde ei jäta, pole aimugi. Tore on muidugi ka see, et treilereid näidatakse ju suht sama stiili, kui algav film, niisiis näen ma eranditult ainult põnevike ja ulmekate treilereid. Ükskord aastaid tagasi käisin vaatamas filmi “Green Book” ja see oli uskumatult huvitav kultuuriline kogemus, sest kinos olid täiskasvanud inimesed (!!!) ja näidati täiesti teistmoodi treilereid. Ei, ma ei vaata reeglina iialgi filme, mis ei ole ulmekad/põnevikud/fantaasiaseiklused, seega on see kõik mu jaoks väga uudne.

Nüüd mul ongi plaan käia rohkem mingeid päris inimeste filme vaatamas, mine tea, äkki ongi huvitav.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. kaamos
  september 24, 2021, 12:08 p.l.

  Aga filmist…?

  • Klari
   september 24, 2021, 12:16 p.l.

   Filmist oli postitus pealkirjaga “Kultuuriminutid”. Mõistlik blogija lüpsab ühest kinoskäigust ikka mitu postitust välja.

 2. kaamos
  september 24, 2021, 3:36 p.l.

  Ups. Vabandust.
  “Kultuuriminutid” (muidugi lugesin seda siis kui lugu kirjutati/avaldati) pani mind tahtma seda filmi vaadata.
  Aga hiljaks jäin. Mis teha, kui lähima kinini on 40 kilomeetrit, sõida kus suunas tahad.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: