Esileht > Uncategorized > Kuidas poes käies plussi jääda

Kuidas poes käies plussi jääda

 1. Mine raamatupoodi
 2. Leia põrandalt 10 eurot sularaha
 3. Osta värvimisraamat, mis maksab 9.45 eurot
 4. Profit

Ma pole raha leidnud nii palju aastaid, et ma isegi ei mäleta, millal ma viimati raha leidsin. See on küll meeles, kuidas ma sajandivahetuse paiku puruvaese tudengina leidsin maast sada krooni ja see oli nii üüratu raha, et ma olin põhimõtteliselt tükiks ajaks päästetud.

Värvimisraamatu ostsin ka, tõepoolest. Mul on vaja midagi kätega teha, muidu läheb aju katki. Joonistada ega pilli mängida ma ei oska, need variandid jäävad ära. Igasugust käsitööd oskan teha küll, aga mul poleks selle tegevuse tulemustega mitte midagi peale hakata, ma ei kanna kootud, heegeldatud ega tikitud riideid ja mingeid linikuid ju ka ei tee, eksole. Teiste inimeste jaoks teha ei taha, see oleks kohustus ega aita aju parandamisele kuidagi kaasa. Õmblemine pole see (kui nüüd keegi peab vajalikuks märkida, et riideid kui selliseid ma ju kannan), sest tegevus peab olema pisike, nokitsev ja monotoonne. Värviraamat oli adekvaatne asjandus. Värvipliiatsid ostsin ka. Ja päev hiljem harukordse ajutegevuse tulemusena ka pliiatsiteritaja. Ei, muidugi mul ei olnud pliiatsiteritajat, miks mul oleks pidanud olema? Mul polnud ka ainsatki pliiatsit.

Esimese kümne minutiga selgus, et ehkki värvimine on NII ÄGE tegevus, on see ka ülimalt kurnav, sest ma ei kirjuta enam käsitsi ja mul on väga alaarenenud lihased selle koha peal, mida pliiatsi hoidmiseks vaja läheb. Endalgi on raske uskuda, et ma veetsin kolm aastat gümnaasiumis ja 4+ aastat ülikoolis päevast päeva, hommikust õhtuni lakkamatult konspekteerides.

Eelmisel nädalal pidasime kolleegidega orienteerumisviktoriini ja ma tean endiselt väga palju kasutuid fakte. See mõjus inimestele muljetavaldavalt ja ma olin taaskord hämmingus, sest enda meelest ei tea ma midagi iseäralikku, tavaline kasutute faktide pahn, mis iga inimese peas ruumi võtab, eivä? Samal ajal puudub mul igasugune aimdus, mida tähendab näiteks “aktsiate märkimine”, fraas, mida ma olen viimasel ajal palju meedias kohanud. Mul pole aimugi, mida see võiks tähendada. Ma olen alati öelnud, et kui ma teaks pooligi kasulikke asju sellevõrra, kui ma tean kasutuid, oleks ma väga rikas ja edukas. Aga noh, on nagu on…

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. E.
  oktoober 17, 2021, 8:35 p.l.

  noh, mäletan, kuidas me tänu sinule võitsime ära idamaise tantsu teemalise viktoriini.

  • Klari
   oktoober 18, 2021, 9:28 e.l.

   Jaa, ma ka mäletan, see oli tore 🙂

 2. oktoober 19, 2021, 4:31 e.l.

  mul on korra õnnestunud kasutud teadmised isegi mateeriaks konverteerida – läksin sõprade-sugulastega kõrtsi, sattusin moe- ja iluteemalisele mälumängule, panime selle kinni, sest mulle meeldib vahel moeajakirjadest riiete pilte vaadata, midagi oli selle käigus kogemata meelde jäänud. Ja me saime auhinnaks šokolaadi ja posu kosmeetikat, millest osa ma kasutan siiamaani.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: