Esileht > Uncategorized > Vajan eesmärke

Vajan eesmärke

Ma olen kogu aeg olnud arvamusel, et ma ei ole eesmärkidest motiveeritud inimene, aga tegelikult vist ikka olen küll. Lihtsalt kõik oleneb sellest, mis eesmärkidest me räägime. Näiteks tööl pole mul mingeid eesmärke ja isegi kui oleks, siis need mind ilmselgelt ei motiveeriks, sest mu töö ei huvita mind kuigivõrd (miks see nii on, vajaks võibolla lahtimõtestamist, aga see mind ka kuigivõrd ei huvita, nii et on nagu on). Küll aga on eesmärkidest ajendatud kogu see mu elu osa, mis mulle päriselt huvi pakub, ehk siis sport.

Teadupärast tegelesin aastaid pikamaajooksuga, sest mul oli kogu aeg mingi eesmärk silme ees olemas, mille poole püüelda – kõigepealt 10 kilomeetrit, siis poolmaraton, siis maraton. Pärast maratoni läbimist mu huvi jooksmise vastu ka rauges, sest rohkem eesmärke mul nagu enam ei olnud. Loogiline oleks muidugi kõiki neid distantse muudkui järjest kiiremini läbida, nagu kõik teised inimesed teevad, aga miskipärast selgus, et see mind nagu eriti ei paelu. Või noh, ma tean küll, miks – kiiresti jooksmine on lihtsalt mu jaoks liiga raske ja sellest piinlemisest saadav tulu (ehk siis parem tulemus) ei ole mu jaoks enam seda vaeva väärt. Sellest tulenevalt ka selle lõigu esimese lause minevikuvorm, sest mul ausõna on kavatsus jooksmisega mitte enam tegeleda, aga noh, mul on ennegi seda kavatsust olnud ja see pole kuigi hästi õnnestunud. Ma tean, et see kõlab absurdselt, sest mis saaks olla lihtsam – ära mine jooksma, eksole – aga seoses käimasoleva pandeemiaga on teadupärast jõusaalid perioodiliselt olnud suletud ja ma pean ju MIDAGI tegema. Ma pole veel suutnud välja mõelda, mida peale jõutreeningu ja jooksmise võiks üleüldse teha. Ja ma annan endale täie selgusega aru, et kui nüüd spordiklubid jälle kinni lähevad, siis ilmselgelt ma hakkan jälle jooksmas käima, mis siis, et ma olen korduvalt kavatsenud seda mitte enam teha. Mul pole alternatiivi, noh.

Jõutreeningu puhul on asi hoopis lihtsam, siin mul on eesmärk kogu aeg järjest suuremaid raskusi tõsta. Ma ei näe, et siin lähiaastatel lagi hakkaks ette tulema, nii et ma ei pea isegi muretsema. Muidugi võibolla ma söön veel kunagi oma sõnu, aga tõsiselt ka, suuremat raskust tõmmata/kükkida/suruda on jah ka raske, aga see pole võrreldavgi kiiremini jooksmisega. Nii et selle asjaga on korras.

Mis toob mind aga kolmanda teema juurde, mulle meeldiks lisaks kangirebimisele VEEL midagi jõu arendamiseks teha. Näiteks oli väga tore mitu aastat oma elust pühendada sellele, et lõpuks ometi suuta lõuga tõmmata. Tagantjärgi mõeldes oli tore, nende aastate vältel oli suht frustreeriv, aga vähemalt mul oli konkreetne siht silme ees ja ma tegin selle nimel fokusseeritult tööd. Ja ma hea meelega teeks veel midagi sellist, aga ma ei suuda välja mõelda, mida täpselt. Valikus on hetkel pistol squat ja kätelseis. Pistol squatiga on selline teema, et ükskord eelmisel talvel ma huvi pärast proovisin ja suur oli mu üllatus, kui selgus, et ma näiteks vasakul jalal olen peaaegu suuteline selle asja ära tegema. Nii koledat tehnikat pole ilmselt maailmas enne nähtud, aga õnneks keegi ei näinud ka. Pistol squati puhul on võtmeteguriteks isegi mitte niiväga jõud, kui liikuvus ja stabiilsus, mille mõlemaga mul on omajagu tööd teha, seega väljakutse oleks asja ette. Kätelseis on aga idee poolest nii äge, et ma väga tahaks seda osata lihtsalt. Pluss on mul selle ees peaaegu paaniline hirm, mille ületamine ka kindlasti kasuks tuleks 😀 Hirm tuleneb lapsepõlvest pärit siiani eredast ja kustumatust mälestusest liigesest väljuvast õlaliigesest (ee… saate aru küll), mistõttu ma olen mingeid teatud liigutusi terve elu kramplikult vältinud, mis iseenesest mõista ei ole jätkusuutlik tegevus. Ja noh, liikuvus ja stabiilsus, taaskord. Ma leian, et vanuses 40+ on tagumine aeg hakata kätelseisu harjutama, sest millal siis veel. Aga see tundub nii hirmutav 😀

Või on veel mingeid lahedaid asju olemas, mida inimene võiks teha ja mille peale ma pole tulnud?

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. suslik
  november 8, 2021, 2:42 p.l.

  jõutõus? et kui lõuatõmme on käes.
  ja siis enne freestand kätelseisu see kätelseisust kätekõverdus (handstand pushup).

  • Klari
   november 8, 2021, 3:15 p.l.

   Kas jõutõus on muscle up?

   See on muidugi ka väga tore asi, aga mu spordiklubis pole sellist kaadervärki, millel seda treenida (miks jõusaalis pole fkng kõige tavalisemalt pull up bar’i, ma ei suuda aru saada, aga noh…)

   • suslik
    november 8, 2021, 3:45 p.l.

    mhmh. see on probleem jah, ma üldse ei tulnud selle peale :/
    kätelseis siis ikka?

   • ritsik
    november 8, 2021, 9:22 p.l.

    Ma ei tea, kus seda Pärnus teha saaks, aga slack-line tundub lahe.

 2. november 9, 2021, 12:09 e.l.

  Spordialasid on ometi miljon??? Laskesuusatamine, kergejõustik (kõik lisaks jooksmisele), avaveeujumine, pallimängud, sõudmine, saalihoki, jääpurjetamine, lauatennis… Väga head on idamaised võitluskunstid, seal tunned pidevat ja konkreetset arengut iga trenniga. Ei saa ometi olla, et sa ei leia füüsiliste tegevuste laiast maailmast midagi endale meeldivat 🙂

  • Klari
   november 9, 2021, 7:53 e.l.

   Ma ei mõelnud spordialasid, vaid midagi, mida ma saan ise nokitsedes omaenda keha tegema panna õppida. Mingi organiseeritud spordiga ma kindlasti ei taha tegelema hakata, võeh (mitte et ma vihkaks sporti, aga noh, ma ikkagi veits vihkan sporti). Ehk siis mul pole mingit huvi mingit uut spordiala leida, aga pigem mingit ägedat (ja kasutut) skilli õppida.

   • tom
    november 13, 2021, 4:33 e.l.

    Harjuta noolemängu (darts) kodus, odav ja lihtne üles seada ning tekitab hasarti.

   • november 16, 2021, 5:33 p.l.

    Käsitöö? Lilleseade? R (tavainimene oskaks juhendada)?

   • Klari
    november 16, 2021, 7:41 p.l.

    Mida on käsitöös väljakutsuvat? Okei, puutööd ja korvipunumist ma ei oska, seda nüüd küll.

 3. E.
  november 9, 2021, 7:52 p.l.

  ma ostsin endale lolli peaga kitarri ja õpin seda. enne plännisin paar aastat ukulelet, muidu poleks julgenud ette võtta. minu pillimänguks mittesobilikud füüsilised omadused (lühikesed sõrmed näiteks) esitavad väljakutseid, aga põnev on. kasutegur on ka- käed on tugevamaks muutunud, no mida tahtagi inimesest, kes terve elu on ainult hiirt peos hoidnud.

 4. P
  november 14, 2021, 10:44 p.l.

  Human flag pole on minu meelest kõige ägedam asi üldse 🙂

  • Klari
   november 15, 2021, 4:41 p.l.

   Kusjuures ma olen nõus, ma olen seda päris elus korra pealt näinud ja ikka päris impressive oli.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: