Esileht > Uncategorized > A vot teile väljakutse

A vot teile väljakutse

Ostsin selle raamatu aastal 2001, umbes mingi viimase söögiraha eest, sest mul oli seda HÄDASTI vaja. See maksis 196 krooni ehk siis jõhkra rahasumma, mida ma kindlasti endale sel hetkel lubada ei saanud, aga mul oli seda raamatut HÄDASTI vaja.

Lugenud pole ma seda tänase päevani.

#feikintellektuaal

See pilt hästi ei anna edasi selle raamatu massiivset telliskivisust, seda on 1000 lehekülge, mis iseenesest pole teab mis maht, ma olen lugenud terveid fantaasiaromaanide sarju, mis on kordades mahukamad, aga vaadake, see ei ole fantaasiakirjandus. See on mingisse maailmaklassikasse kuuluv uurimus maagiast ja religioonist, eksole, mida mul oli aastal 2001 hädasti vaja endale osta, aga mida ma kahekümne aasta jooksul pole suutnud põhimõtteliselt lahtigi teha. Või noh, ma mingi esimesed paarkümmend lehekülge olen kunagi selle kahekümne aasta jooksul lugenud, lehenurk oli ära volditud.

Ja nüüd ma siis otsustasin, et austusest selle 21-aastase mina vastu, kes sai päevas süüa paki kiirnuudleid, sest rohkemaks ei olnud raha – austusest selle mina vastu loen ma selle raamatu enne oma surma siiski läbi. Kuna ma ei tea, millal ma ära suren, siis on tark praegu pihta hakata.

Faktitäpsuslik õiendus – mul olid tol ajal prioriteedid paigas, mis siis, et raha oli ülivähe. Ma ei suitsetanud sugugi mingeid odavaid sigarette ja seetõttu mul söögiks raha enam üle ei jäänud.

Faktitäpsuslik õiendus number 2 – religioon, maagia ja mütoloogia pakuvad mulle tegelikult ka väga suurt huvi ja mul on tegelikult lisaks lihastele olemas ka aju. Päriselt. Mul ei ole head põhjendust, miks ma seda raamatut siiani lugenud ei ole.

Niisiis väljakutse – loe läbi raamat, mis on sul kakskümmend aastat riiulis seisnud.

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. november 18, 2021, 4:44 e.l.

    See oli üks sellest seljatäiest, mille ma esimese korontiini ajal koju laenasin, ennegu raamatukogud kinni pandi. Ja lugesin ootamatult sülle kukkunud vaba ajaga läbi ka, huvi alus oli umbes sama, mis sul.

    Päris lõbus lugemine, ütleks ma – tänapäeva pilguga vaadates pole kõik vist tõsiseltvõetav (ma küll ei tea tänapäeva müüdiuurimisest ega etnograafiast eriti palju), aga tema paatos oli omamoodi nunnu, haare ikkagi muljetavaldav (info, mida ta eri rahvaste kommete kohta jagab, pädeb ilmselt endiselt, ükskõik, mida ka tema tõlgendusest arvata) ja kohati oli mõnusat keeleteritamist (nn terve talupojamõistuse üle näiteks).

    Pärast komistasin kellegi blogipostituse otsa, kus refereeriti, kuidas Schopenhauer talle vee peale tõmbas. See oli ka väga lõbus.

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: