Esileht > Uncategorized > Rule 36

Rule 36

Aasta 2022 saab minu töises elus olema taaraautomaadi-aasta. Kuna ma olen väga kannatamatu inimene ja ei malda oodata, kuni ma oma silmaga neid automaate seest ja väljast näha saan, siis hakkasin otsima juutuubist videot, mis mulle seda taaraautomaadi hingeelu juba ette avaks.

Avastasin aga hoopis populaarse ja mulle täiesti senitundmatu videožanri, kus inimesed filmivad seda, kuidas nad purke ja pudeleid automaati sisestavad. Mõni video oli pool tundi pikk. Ei olnud sugugi põnev vaadata, sest seda otsa automaadist ma olen ennegi näinud. Ma tahan teada, mis seal sees on! Ja ma tahan seda kohe teada, mitte kuu aja pärast! Ja jah, ma teoreetiliselt tean, aga ma tahan näha ka.

Kannatamatu inimesena ma ei leidnudki RVM siseelust videot. (RVM = Reverse Vending Machine. Näete, kui tark ma olen.) Küll aga hakkasin mõtlema, kas maailmas on üleüldse mõnda asja, millele ei oleks nõudlust ja publikut, kui see asi üles filmida ja internetti panna? Ilmselt ei ole. Peale seda, kui ma sain teada, et ASMR on asi ja inimesed päriselt fännavad seda, ei üllata mind enam miski. Mingi taaraautomaat on selle kõrval täitsa normaalne.

(Mu aju on vist veidi teistmoodi, kui paljudel teistel – ASMR tekitab minus ainult tungi kõva häälega karjuma hakata ja kiiresti vastassuunas joosta.)

Kui kahju, et ma olen piiratud intellekti ja olematu loovusega, ma ei suudaks iial välja mõelda midagi, millega juutuubis klikke koguda.

(Kui teid huvitab, misasi on rule 36, siis põhimõtteliselt tähendab see seda, et kui miski on olemas, siis on kellegi selle suhtes fetish. Ilma eranditeta.)

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. jaanuar 20, 2022, 1:45 e.l.

  Google’i võlur sekkub: selle video põhjal paistab, et automaatne sorteerimisliin ja konteinerid (kuigi Eesti masinate puhul tundub, et nende taga pole nii suurt ruumi, aga võib-olla ma ei oska hinnata, sest nad on selle kauplusse osavasti teiste ruumide vahele paigutanud).

  Mul on ASMRiga sama, uuhhhhh. Kas sina jälestad ka seda peasügamise visplit? Keegi ükskord proovis seda minu peal ja sai vastutasuks koleda röögatuse.

  • jaanuar 20, 2022, 1:49 e.l.

   Wikimedia Commonsis on ka pilt, mis näitab selle sorteerimisliini, ee, publikupoolset otsa.

   ja siin on üks video, mis näitab selle liini alguse tööd pikemalt.

   ahjaa, mul ükskord tuli üks mõte pähe, mille järel tuli loomulikult mõte “kas tõesti on ka sellest pornot” ja niipalju, kui ma guugeldasin, ei leidnud. Kahjuks ei mäleta, mis unikaalne nähtus see oli.

  • jaanuar 20, 2022, 1:51 e.l.
   • Klari
    jaanuar 20, 2022, 9:17 e.l.

    Jaa, seda kõike ma juba tean. Ma tegelt otsisin ühe konkreetse brandi üht konkreetset mudelit, aga no nii peenelt vist ei saa, peab natuke ootama. Elukogemus ütleb, et varsti ei taha ma ühestki taaraautomaadist mitte midagi teada.

  • jaanuar 20, 2022, 2:21 e.l.

   Proovis visplit või lihtsalt näitas-lasi kuulata videot, kus see vispel toimetas?

   (Mis on “näitama” vaste kuulamise ja muude meelte vallas? “kuulatas” ja “maitsestas” nagu ei ole.)

   • jaanuar 20, 2022, 6:15 e.l.

    keegi üritas selle vispliga mu pead sügada, ei olnud hea.

   • jaanuar 20, 2022, 6:17 e.l.

    ma pean silmas seda metallist jurakat, mis on otsasts mitmeharuline nagu ämblik. Täitsa füüsilist sügamist mõtlen, väidetavalt see meeldib mingitele inimestele.

    Ja mul on hüpotees, et see sügamine meeldib samadele inimestele, kes naudivad ASMR klippe.

   • jaanuar 20, 2022, 12:28 p.l.

    Mind ei ole keegi selle ämblikuga rünnanud.
    Kas see on erinev tavalisest pea / peanaha massaažist? Ma saan aru, et kõik need nupukeste ja kulenditega massaaži-vidinad on lihtsalt inimese käe “laiendused” või “kõvendused”. No et kui näppudega ei jaksa nahka nii tugevalt või pikalt muljuda, või ei saa sõrmi nii laiali ajada, siis see vispel aitab.

    Ehk siis – kui keegi su pea suunas lihtsalt oma sõrmed suunab, siis kas see on / oleks okei?

   • jaanuar 20, 2022, 2:00 p.l.

    kui sõrmed, siis oleneb, kes.

    Sõrmede surve iseenesest – kui mul parasjagu selle inimese või üleüldse inimeste vastu mingit tõrget ei ole – ei saaks nii terav olla. See vispel puutub korraga rohkem punkte ja kuidagi teravamalt ka. Punktsemalt. Mis tekitab minus umbes samasuguse ülekerekiheluse nagu ASMR. Need on sünesteetiliselt väga sarnased tunded. Ajavad sügelema.

   • jaanuar 20, 2022, 2:03 p.l.
   • jaanuar 20, 2022, 10:01 p.l.

    Jah, ma olen neid vidinaid netis näinud. Pmst saab sellega ennast või teist inimest sügada? Ei tundu väga hirmus, aga sõltub ilmselt sügajast 🙂

   • jaanuar 21, 2022, 12:53 e.l.

    ma ei usu, et minu puhul sügajast sõltub. Liiga palju tugevaid kompamisaistinguid korraga, kõik liiguvad veel ringi ka, ma hakkan selle peale ka fantoomaistinguid tundma, üle kere.

  • Klari
   jaanuar 20, 2022, 9:25 e.l.

   Ma lugesin eile õhtul põgusalt ka artiklit sellest, et ASMR-põlgus ja misofoonia on ilmselt ka omavahel seotud. Olles inimene, kes kergesti hullub kõikvõimalikest helidest, siis see seos tundub loogiline. ASMR videod ongi nii kohutavad mu meelest, et need helid on mu jaoks täiesti vastuvõetamatud.

   • jaanuar 20, 2022, 2:00 p.l.

    a mulle tundub, et mul ei ole päris sellist misofooniat, nagu neis aruteludes kirjeldatakse. Minu poolest võib minu kõrval õuna süüa nii palju, kui kulub.

    • Klari
     jaanuar 20, 2022, 2:21 p.l.

     Mind häirivad teatud helid. Söömise hääled, klaviatuuri klõbin – absoluutselt mitte. Pastaka klõbistamine, mullikile plõksutamine, mingi madalasageduslik undamine, HINGAMINE – oo jaa! Ärge mu läheduses hingake, ühesõnaga 😀

 2. Muruemand
  jaanuar 22, 2022, 5:05 p.l.

  Mmm… olete sattunud sööma koos inimesega, kelle lõualuu teeb mingi kolksu iga närimisliigutuse juures? Ja jagama tuba sellega, kes hingetõmbe lõpus kuskil ninakoopas naksatuse teeb? Ööäähh. Aga see mudimisasi on täitsa mõnus. No kui ta just juustesse ei jää.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: