Esileht > Uncategorized > Pühapäev (jõutõmbed ja Crossfit Games 2022)

Pühapäev (jõutõmbed ja Crossfit Games 2022)

Käisin eile üle kahe nädala esimest korda taas trennis. Kaks nädalat olin haige, aga nüüdseks on nii köha kui kurguvalu enamvähem taandunud, peavalud on veel jäänud, aga nendest vabanemist ma niikuinii oma elus enam kunagi ei looda. Kahe nädala vältel käisin ühe korra jalutamas (kolm kilti, jube väsitav) ja ühe korra rattaga sõitmas (ka väga ei jaksanud).

Selle kahenädalase mittemidagitegemise otsa tundus mõistlik kohe täismahus jõutõmbetrenn ära lajatada, sest miks mitte, eksole. Polnudki halb mõte, sest paar kuud tagasi veel võimatuks osutunud kolm singlit 85 kiloga oli täiesti tehtav.

Kuna ma polnud elus kunagi varem ka peale kahenädalast trennipausi kohe full max effortiga jõutõmbeid teinud, siis nüüd ma vähemalt tean hästi, milliseid lihaseid jõutõmme koormab. Homme ilmselt tean veel paremini. Vihjeks võib öelda, et tegemist on tõesti kogukeha harjutusega.

Crossfit Games sai ka selleks aastaks jälle läbi ja tegemist oli päris põneva viie päevaga. Kui mu eelmises postituses oli palju küsimusi ja mõtteid naiste kohta, siis ootamatult kujunes meeste võistluste olukord palju närvesöövamaks. Nimelt juhtis mingi esimesed kolm päeva edetabelit kogu aeg Ricky Garard ja ma sain seda nähes kohe momentaalselt aru, et ma ei taha, et Garard võidaks. Võibolla ma olen nõme, aga ma päriselt ei tahtnud 😀 Ricky Garard oli 2017. aasta Gamesil kolmas, jäi siis dopinguga vahele ja sai neljaks aastaks võistluskeelu. Ma ei ole sinisilmne ja ma saan aru, et sellisel levelil ilmselgelt kasutatakse mingeid lisaaineid, aga ikkagi. Ma ei tahtnud. 😀 Õnneks laupäeva õhtul läks Justin Medeiros juhtima ja Garard kukkus lõppkokkuvõttes kolmandaks. Ma olin kohe rõõmus. #teammullet. Teiseks jäi selle aasta vist kõige rohkem kõmu tekitanud sportlane Roman Khrennikov, kes on alates 2018. aastast absoluutselt igal aastal Gamesile kvalifitseerunud, aga pole ühelgi aastal saanud USAsse sõita (ta on venelane) – nüüd see aasta siis oli juba aasta alguses teada, et Romanil on viisa olemas ja kõik ok, ja siis hakkas sõda ja redditis oli jälle jutuainest pikemaks. Ma ei tea, kuidas ta siis lõpuks ikkagi USAsse sai, igatahes kohale ta jõudis, Crossfiti lipu all võistles (mu meelest isegi vist ei öeldud kõva häälega kordagi välja, et ta Venemaalt on) ja vist jääbki kogu perega viieks aastaks USAsse, nii et see teema on mõneks ajaks laualt maas, kas Roman Khrennikov ikka saab sel aastal Gamesile võistlema.

Justin Medeiros niisiis on teist aastat järjest Fittest Man on Earth ja seda ainsatki eventi kogu viie päeva vältel võitmata (eelmisel aastal võitis ühe) – ma ei tea, kas sellist asja on üldse iialgi juhtunud.

Naiste arvestus tekitas alguses paar päeva minus suurt hämmingut, sest viimased kuus aastat absoluutselt domineerinud Tia-Clair Toomey oli kuskil, ma ei tea, kuueteistkümnes??? Aga nii see mõistagi ei jäänud, lõppkokkuvõttes ta ikkagi võitis ja juba kuuendat korda järjest. Ja viimast. Nii öeldi. Järgmine aasta on seega jälle põnev. Crossfit Gamesi edetabel on selles mõttes tore asi, et esimestel päevadel ei pruugi see näidata mitte midagi. Võib, aga ei pruugi. Iial ei tea. Laura Horvath näiteks tõusis alles pühapäevase päevaga üle kümne koha ja lõpetas lõpuks kolmandana, mille üle mul oli väga hea meel, sest nagu ma juba ka eelmises postituses ütlesin, on ta üks alahinnatumaid naisi sel alal. Või noh, kõik teavad, et ta on hea, aga keegi ei pööra talle suuremat tähelepanu. Mal O’Brian oli, nagu ette arvata, väga hea ja tuli teiseks (ise alles 18-aastane). Brooke Wells, kes eelmisel aastal dramaatilise vigastusega mängust välja kukkus, tegi üllatavalt hea comebacki ja tuli viiendaks. Naiste osas on järgmisel aastal tõesti kõik variandid laual, kui Tia võistlemise lõpetab (aga ma üldiselt arvan, et Mal on tõenäoline mantlipärija, sest meeste osas oli Medeiros ka ikkagi juba ilmselgelt ette näha järgmine tšempion, kui Mat Fraser pensileminekust teatas).

Crossfit Games muide hõlmab endas ka tiime, erinevaid vanusegruppe ja nn. adaptive athletes (erinevate puuetega sportlased), aga neid ma ei vaadanud ja ma ei tea neist midagi, sest ma olen ka ainult üks inimene, kellel on pealekauba vähe kogemust spordi kui sellise jälgimises…

Nüüd ma tahaks teada, millal jõuab esimene eestlane Gamesile – kas seda üldse kunagi juhtub? Lätlased on, soomlased on… okei, leedukaid vist ka ma pole näinud. Meilt pole poolfinaalidest kaugemale jõutud (ehkki asi seegi). Ja kui mitu eestlast üldse sellisest spordist midagi teab? 😀

k.

Rubriigid:Uncategorized
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: