Esileht > Uncategorized > Medalimüük

Medalimüük

september 13, 2022 Lisa kommentaar Go to comments

Töine elu on hetkel selline, et ma kuulasin praegu kaks minutit rõõmuga ja naeratades telefonimüüja kirjeldust mingisugusest… ee, meenemündist? medalist? ma ei mäleta isegi enam, mis see täpselt oli, aga väga lõõgastav oli mõni minut kuulda midagi sellist, mis ei ole taaraautomaat.

Samas tekkis mul küll küsimus, et miks sellist müügitööd ikkagi telefoni teel tehakse. Müüja kirjeldaski mulle, milline see medal välja näeb, kaetud hõbedaga, ääristatud kullaga, graveeritud sinna see ja teise kohta too, pakend selline ja selline… Minu meelest palju lihtsam oleks saata inimestele meil, pilt lisas, osta kui tahad. Ma ei kujuta niikuinii ette, et keegi telefonikõne peale ostaks mingi meenemedali. Mida üleüldse peaks üks inimene tegema meenemedaliga? Sellise asja kontseptsioon jääb mulle sügavalt arusaamatuks. Mul on küll kodus üks varn, mis on tuugalt medaleid täis (lõpetasin jooksjakarjääri, sest mul pole enam medaleid kuhugi panna), aga nende eest on ka roppu moodi tööd tehtud, higi valatud ja läbitud päris palju kilomeetreid (võikski tegelt kokku arvutada, kui palju täpselt). Nendest medalitest ma saan aru.

Telefoni teel tehtav müügitöö on üldse selline kummaline asi, et ma olen hämmastuses, et see üldse veel olemas on. See ei saa ju olla mingi tasuv või tulus tegevus? Kui palju inimesi ostab endale asju nii, et keegi helistab, ütleb, et mul on selline asi pakkuda, ja inimene siis kohe vastab, et oo muidugi, ma ostan selle ära? Kuigi, ma pean tunnistama, et sel suvel ma oleks äärepealt isegi telefoni teel pakutava kauba ostnud. Pakuti D-vitamiini, mida ma niikuinii kogu aeg võtan ja mul savi, kust ma seda ostan. Müügikõne kestis mingi kümme minutit ja minu korduvatele küsimustele, et jaa, ma ostan selle teie kauba ära, palun öelge mulle, mis ma selleks tegema pean, ei vastatud. Müügitädi vihastas, et ma talle vahele segasin, siis vihastasin mina, sest olukord muutus absurdseks ja D-vitamiini ma ei saanudki. Naera puruks. Üks kord elus tahad ühte asja osta ja seda ka ei saa 😀

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. september 13, 2022, 4:39 p.l.

  Mu kõige veidram kogemus oli, kui telefoni teel üritati aluspesu müüa. “Ja ees on veel selline lipsuke…”

 2. kitty
  september 13, 2022, 8:17 p.l.

  Kle, aga arvuta tõesti kokku, mind küll huvitaks, palju neid medaliga tasustatud kilomeetreid tuleb. Ma arvutan enda omad ka.

  • september 14, 2022, 9:48 e.l.

   Tegelikult medalitega polegi nii efektiivne arvutada, sest iga jooksu eest medalit pole saanud ja osad medalid on jällegi näiteks Pärnu Kolmikürituse omad (st jooksed kolm võistlust ja saad kokku neli medalit). Aga ma arvutasin läbitud võistluste vahemaa ja sain kokku 397,055 kilomeetrit.

   • kitty
    september 16, 2022, 7:11 p.l.

    noh, kui nii võtta, siis selle medali eest maksad ju trennikilomeetritega ka ja kes neid oskab/jaksab loendada. aga ma arvutasin oma WC-s rippuvad medalid kokku ja nende alla on pandud 215.9 km puhast võistlusdistantsi. samas on mul osa medaleid kuskil Eestis kastis, nii et vast tuleb 300 ikka täis. nii palju kui sul küll ei tule 🙂

 3. september 13, 2022, 9:01 p.l.

  Äkki makstakse neile müüjatele minuti pealt, mis neil õnnestub klienti toru otsas hoida?

  A.-le korra üks telefonimüüja andis niiviisi mõista ja siis ta mõtles, et ega tal kahju pole, kui inimene raha saab, ja lasi tal toru otsas oma juttu rääkida, ise tegi samal ajal mingeid oma asju.

 4. september 14, 2022, 8:22 e.l.

  Hah, neid meenemedaleid on pakutud mulle telefonis isegi kaks korda – pole aimugi, kas sama toode või erinevad 😀 Ma arvan, et telefonimüük on endiselt teema pensionäride seas, kes internetti ja e-maili ei kasuta. Samas on mul ka enda vanuses tuttavaid, kes kontrollivad meili kord nädalas ja eelistavad asju ajada telefoni teel… Ilmselt telefonimüük sureb lõplikult välja koos põlvkonnaga, kes oma nooruses internetti ei kasutanud 😛

 5. september 14, 2022, 9:47 e.l.

  Telefoni teel suudetakse ju ka igasuguseid pättusi korda saata – pannakse inimesed “investeerima” ja pangakelmide väidetavaid sigadusi likvideerima jne. Kogu aeg mõtlen, et no tahaks lausa näha seda lolli, kes nii haleda asja peale õnge läks. No ja siis vaatadki Pealtnägijast või kuskilt, jumala tavaline inimene näeb välja. Töötavad väga hästi need telefonitsi aetavad asjad.

 6. september 15, 2022, 11:03 e.l.

  See ON töötav ja tulus äri, muidu seda ei tehtaks. Ja ärge üldse muretsege, saadavad kirja teel ka, nii e-mailis kui päriselt ümbrikuga spämmi.

  Mõned hallimal alal kasutatakse telefonimüügiks näiteks vange. Palka läheb nende peale vähe, sest mingi riik peab neid ülal ju niikunii.

 7. KK
  september 15, 2022, 4:12 p.l.

  Ma koolitasin ema välja sellega, et kui perioodikamüüja helistas, siis ütles, et laps töötab raamatukogus ja tassib kogu aeg lugemist. Väga hästi toimis 😀
  Muude asjade osas pidi ütlema, et ta on vaene ja ei saa omale lubada. Tunnevad kaasa ja lõpetavad kõne, sest mida sa vaesele ikka pakud.
  Mulle on vist vaid ajakirju pakutud, mu number on ema tellimuste küljes ja ju siis sealt see info tuleb. Vanad muidu lähevad jah kergesti õnge, ühel koosviibimisel oli juttu, et veekvaliteedi testid osteti ja medalid ja miskised peened juubelialbumid trükistena jne. Kuulasin ja imestasin. Vanad inimesed, mida sa teed selle kolaga paari aasta pärast?

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: