Esileht > Uncategorized > Lugesin

Lugesin

Lugesin vahepeal mõne raamatu. Eriti agar lugeja pole viimasel ajal olnud, sest tegin meeleheitlikke pingutusi oma projekti “kõik Marveli filmid kronoloogilises järjekorras” lõpetamise nimel, hakkasin lausa Disney+ eest maksma selle tõttu. Projekt on lõpusirgel või lõpetatud, olenevalt sellest, kas ma tahan teist Dr. Strange’i filmi vaadata (ma alles hiljuti käisin seda kinos vaatamas, mälu on päris värske). Küll on aga Marveli universumis veel ka seriaale, nii et mu elu ei muutu sellest sugugi lihtsamaks.

Aga raamatutest. Eks ma siin vahepeal üht-teist ikka olen lugenud ka, näiteks Maltal oli mul kaasas Tammsaare “Põrgupõhja uus vanapagan” ja minu meelest on täiesti normaalne võtta soojamaareisile Tammsaare kaasa, mismõttes see imelik on 😀 Basseini ääres ja lennukis sain selle peaaegu et läbigi loetud, aga muidugi mitte päris. Jah, mul oli aega isegi basseini ääres õlut juua ja Tammsaaret lugeda.

Eile aga lõpetasin selline põneva maailmakirjanduse klassikasse kuuluva teose nagu “1984”. Ma olen seda muidugi paar korda varem ka lugenud, aga kooliajal, sellest on natuke nagu aega mööda läinud. Aga minge pekki kui hea raamat 😀 Tegelt ka. Soovitan soojalt. Ma ei mäletanudki, et see nii hõlpsas, lihsalt loetavas keeles kirjutatud on, lugemine lausa lust. Võibolla on uues tõlkes ka asi, ma ei tea. Kuigi eks ta meeldis mulle kooliajal ka.

E. rääkis kirglikult raamatust “Karulinn” – kirglikult selles võtmes, kui õudutekitav see raamat on – ja muidugi minus tekkis koheselt huvi, sest ikka on tore lugeda selliseid raamatuid, mis mingit emotsiooni tekitavad, olgu või õõva. Kahjuks minu meelest see eriti õõvastav ei olnudki, ma olen palju hullemat põhjamaa ängi lugenud. Selle põhjamaa ängiga on naljakas lugu, mulle nimelt väga meeldib see raamatutes.

Olin hiljuti ka nii kultuurne, et käisin Ugalas teatris vaatamas tükki nimega “Sume on öö”. Oli väegade hää, mulle meeldis. Kõnealust raamatut ma lugenud ei ole, mis siis, et see mul kodus riiulis täiesti olemas on (ma pole “Suurt gatsby’t” ka lugenud, muide) aga ega ma ei tea, kas ma võtan selle ette. Miski minus ei armasta tolleaegset ameerika kirjandust miskipärast.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. KK
  november 15, 2022, 1:40 p.l.

  Uskumatu! Ma kuulasin “1984” pühapäeval Jupiterist. Seal on osad kuuldemängud osade kaupa üleval, nagu audiobook kohe!
  Ja no on hea, täiesti nõus.

  • november 15, 2022, 1:43 p.l.

   Ma just sellest kuuldemängust inspireerusingi (kuulsin raadiost mingit katket ükspäev)

   • KK
    november 15, 2022, 4:54 p.l.

    Jupiteris on palju raamatuid, ma vahel kudumise taustaks kuulan neid.

 2. anu
  november 15, 2022, 11:13 p.l.

  Jillian Cantori Pretty Little Fools on Suure Gatsby lugu naiste vaatevinklist, see on küll mõnus lugemine. Aga ma ei tea, kas seda tõlgitud on, ma lugesin inglise keeles.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: