Esileht > Uncategorized > … ja kogu aeg on teeaeg…

… ja kogu aeg on teeaeg…

Kitty kirjutas toreda postituse sellest, kuidas inglased teed joovad. Ma enamvähem teadsin, mis siis, et ma pole kunagi elus Inglismaal käinud, aga ma seda täpselt ei teadnud, et teed just ilmtingimata piimaga juuakse.

Ma ise olen väike teejooja, aga see-eest suur kohvijooja ja ma kogu aeg halan, et peaks hakkama vähem kohvi jooma. Ma ei tea päris hästi, MIKS ma arvan, et ma peaks vähem kohvi jooma, aga selline tunne mul kogu aeg on. Kodus olles joon ma õnneks küll vähem kohvi, aga kahjuks olen ma iga päev tööl ja siin seda kraami ikka kulub. Palju aastaid olin ma tööl kogu aeg hädas, sest igal pool oli kohv jube halb. Igal pool tähendab seda, et ma olen töötanud umbes kümnes erinevas füüsilises asukohas siin ettevõttes (erinevad ruumid, erinevad korrused, mida iganes) ja kohvijoomise võimalused on olnud seetõttu väga varieeruvad. Vahepeal oli mu töökoht tootmises liini kõrval ja seal ma näiteks jõin lahustuvat kohvi veeautomaadist tuleva kuuma veega, sest muud varianti polnud. Tegelikult muidugi poleks üldse tohtinud, sest tootmises ei tohi juua ega süüa, aga seal oli talvel umbes 14 kraadi sooja ja tuul otse õuest ja ma olen tehniliselt võttes kontoritöötaja, seega ma natuke eirasin neid reegleid. Kevadest saadik töötan esmakordselt ajaloo jooksul meie maja kolmandal korrusel ja siin on mingil täiesti müstilisel moel võimalik teha täiesti hea maitsega kohvi. Kohv on sama, vesi on sama, isegi kohvimasin on sama, mis kunagi esimesel korrusel ühes toas oli. Kohv totaalselt teise maitsega. Täiesti arusaamatu, aga ma ei kurda. Ükski teine inimene ei saa aru mu nurinast, et mujal halb kohv on, aga no teate – ma joon musta kohvi ilma suhkruta, ma saan väga hästi aru, mis maitsega see kohv tegelikult on.

Teine mu pidev nurin, millest mitte ükski inimene aru ei saa, käib tee kohta. Meil ei ole töö juures tavalist musta teed! Mitte kunagi. Või noh, väga harva. Samamoodi ei ole tavalist rohelist teed. Ms saan aru, et see on täielik pseudoprobleem, sest ma saan vabalt osta omale lauasahtlisse ükskõik millise teepaki, kui ma tahan. Ma üldiselt ei tule selle peale, sest ma tahaks vahel harva teed juua, aga siis ma olen jälle hämmingus, et kas päriselt ka inimesed joovad neid maitsestatud puuviljateesid, mis meil tööl on? Järelikult siis joovad, muidu neid ju ei tellitaks. Ju ma siis olen imelik, joon musta kohvi ja tahan musta, lisanditeta teed… Tegelikult mulle meeldivad igasugused taimeteed, aga ma olen nendega mässamiseks liiga laisk, kodus joon küll. Muide, mulle meeldib must, kange, piimaga tee ka! Võin Inglismaale kolida küll.

Üldse on inimesed… veidrad. No näiteks need tüübid, kes tulevad hommikul kontorisse ja kohe valjusti sädistavad ja naeravad ja räägivad… Täna hommikul ma õnneks olin enne tööle tulemist ära teinud jõusaalitrenni ja kuulanud selle raames järjest kaks Goresoerdi albumit. Ja kohvi olin ka juba pooleldi ära joonud, suutsin juba mingil tasemel dialoogis osaleda.

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. Nell
  detsember 6, 2022, 8:03 p.l.

  Iuu ütlen nende maitsestatud teepakikeste kohta. Tee olgu korralik ja must ja kange. Või siis tõesti taimetee. Inglastel on PG tips nimelised teepakikesed, nemad teevad sellega kannu sisse teed. Ma solgutan sedasama pakikest oma kruusis, et korralik kange kraam saaks…

 2. tom
  detsember 6, 2022, 8:50 p.l.

  Kohvi kohta olen just tegemas postitust. Ma nimelt tean täpselt millise maitsega kohvi mulle meeldib ja seepärast olen rohkem kui viimased kümme aastat toonud Eestist Soome kohvi kaasa. Paraku kahtlustasin, aga polnud kindel, et erinevad masinad võivad nii erineva maitsega kohvi samast purust teha. Muideks, kallim ja saja funktsiooniga masin ei tähenda absoluutselt parema maitsega kohvi 😉

  • detsember 7, 2022, 11:27 e.l.

   Erinevad masinad teevad kindlasti erineva maitsega kohvi. Vee kvaliteet mõjutab ka palju.

 3. detsember 6, 2022, 11:57 p.l.

  Puuviljateesid joovad minusugused. St need, kellel kohv, must või roheline tee pärast kella kolme päeval manustatuna une ära võtavad. Mulle tegelikult tee üldse ei maitse (ainult must tee piimaga), aga vahel tahaks ikkagi miskit sooja. Siis võibki selle puuviljatee tund tulla (kui just sigurikohvi käepärast ei ole).

  • detsember 7, 2022, 11:28 e.l.

   Jaa, selle peale ma ei tulnud, et on inimesi, kes kofeiini ei tarbi 😀 Nagu üldse mitte kunagi.

  • detsember 8, 2022, 4:28 e.l.

   puuviljatee puuviljateeks, korralik puuviljatee on omas žanris täitsa hea, aga kellele neid šampoonilõhnalisi tehakse?

 4. detsember 8, 2022, 4:28 e.l.

  Puuviljateedest rääkides oli mu seltskonnal kunagi kogemus, kuidas hibiskiteest hakkas eufooria ja katus kergelt sõitma. pärast guugeldasin ja sain teada, et tal ongi kerge psühhoaktiivne mõju (aga noh, millel ei oleks).

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: