Esileht > Uncategorized > Millal kevad tuleb?

Millal kevad tuleb?

Ei, kuulge, päriselt, millal see kevad tuleb?

Ma pole kunagi olnud mingi talvefänn, sest ma talun võrdlemisi halvasti külma (külm = alla 25 soojakraadi), aga sel aastal ma talun seda lausa kohutavalt halvasti. Mul on kogu aeg, igal pool täiesti halvavalt külm ja ma lihtsalt ei tea, mida teha, et sooja saada. Ma ärkan hommikuti üles, mul on külm. Ma lähen jõusaali, mul on külm. Ma lõpetan trenni ja lähen pesema ja mul on seal täiesti arulagedalt külm! Kontorist rääkimata. Mul on külm! Ma sõidan autoga, paks jope seljas, istmesoojendus põhjas ja puhurid 28 kraadi peal ja MUL ON KÜLM.

Ja ma olen nii, NII väsinud sellest, et mul nii külm on.

Ja nagu sellest veel vähe oleks, mu nahk on nii kuiv, et see mitte ei sügele, vaid lausa valutab. Ma kreemitan end sisse ja kümne minuti pärast on mu jalasääred pealt lõhenenud.

Ma kuidagi tunnen, et see pole vist väga normaalne, aga mis ma siis teen? Lähen arsti juurde ja ütlen, et mul on talvel külm, tehke midagi?

Selle kõige juurde sobib rääkida ka see lugu, kuidas ma laupäeva õhtul sain aru, mismoodi purjus inimesed jäävad lumehange magama ja külmuvad surnuks. See arusaamine tekkis niimoodi, et me läksime sõpradega Goresoerdi kontserdile ja jätsime joped autosse, sest baar väike ja nagisid vähe. Jõin kiires tempos kolm õlut, püüdsin moshpiti vahetus läheduses ellu jääda (ükski baar ei ole moshpiti jaoks liiga väike) ja kui ära hakkasime minema, siis oli asi külmast kaugel nii miinuskraadidega õues kui autos. Hea, et ma selle jope ikka selga taipasin panna üldse.

Issand, äkki ma peaks lihtsalt permanentselt täis olema selleks, et külm ei oleks?

k.

Rubriigid:Uncategorized
 1. detsember 7, 2022, 12:54 p.l.

  Sa lõunamaale kolimise peale pole mõelnud? Tõsiselt? Sulle võiks sobida.

  Mulle just seletati, kuidas Kambodža on pensioni pidamiseks parim paik – seletas siis tüüp, kes ise Inglismaalt sinna oli kolinud. Noh jah. End seal tööga ära elatada on jälle suht raske. Aga ilm on täis kohti, kus saaks nii soojas elada kui tööd teha, ju?

  • detsember 7, 2022, 1:24 p.l.

   Iga päev mõtlen. Aga ma pole kakskümmend aastat suutnud Pärnuski töökohta vahetada.

 2. tom
  detsember 7, 2022, 8:40 p.l.

  Just sama mõte tuli. Maailm täis palavaid paiku, kus minusugune kannatab vaid nädala, maksimaalselt kaks olla. EU passiga suht lihtne pea igale poole reisida. Samas isegi vaesed kuubakad kurtsid, et elektrinappuse juures on kõige suuremaks probleemiks õhujahutajate seiskumine. Ei sobinud nagu torgata, et alles 50 aasta eest elati Floridas enamasti õhujahutajateta.

  Aga mis ma tahtsin öelda: enne ei maksa kolida kui oled paar nädalat üritanud troopikas viibida ja jõudnud arusaamisele kas +35C ja 100% niiskust ikka on see mis mokka mööda, eriti kui ka öösel suurt järgi ei anna.

  • detsember 8, 2022, 4:25 e.l.

   Kuivad soojad maad on ka olemas.

   • detsember 8, 2022, 8:30 e.l.

    Jaa, ma leian ka, et Põhjamaade ja troopika vahele jääb üht-teist veel.

 3. detsember 7, 2022, 10:00 p.l.

  Aprillis.

 4. anu.works
  detsember 8, 2022, 11:43 p.l.

  Tegelikult võib küll arsti juurde minna. Oma tuttavate seast tean, et pidevalt külm võib olla kui on Reyes sündroom ja ka siis kui on kilpnäärme ületalitus. Või siis minul on väga aeglane ainevahetus ja olla sellega seotud (uuriti muid probleeme ja tuli arstiga jutuks).

  • Sirle
   detsember 9, 2022, 7:53 p.l.

   Pidev külmetamine peaks kaasnema vastupidi kilpnäärme alatalitusega.

 5. detsember 9, 2022, 7:26 e.l.

  KIndel, et Reye sündroomi mõtlesid? “Reye syndrome is a rapidly worsening brain disease.[2] Symptoms of Reye syndrome may include vomiting, personality changes, confusion, seizures, and loss of consciousness.[1] While liver toxicity typically occurs in the syndrome, jaundice usually does not.[2] Death occurs in 20–40% of those affected with Reye syndrome, and about a third of those who survive are left with a significant degree of brain damage.[2][3]”

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: